سود اعطایی بیمه‌ها به سهامداران

به گزارش بیدبرگ و نقل از سرویس بازار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای، بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری نیز در ماه‌های خرداد و تیر سال جاری از صاحبان سهام خود خواستند برای بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۳ و تصویب سود هر سهم در مجمع سالیانه حاضر شوند؛ در گزارش زیر میزان سود اعطایی بیمه‌ها بررسی شده است.

۴۶ ریال سود برای هر سهم بیمه البرز

شرکت بیمه البرز یکی از شرکت‌هایی بود که مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در روزهای پایانی خرداد ماه برگزار کرد.

در این مجمع که برای بررسی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۳، ‌برگزار شده بود، به ازای هر سهم ۴۶ ریال سود بین سهامداران تقسیم شد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه البرز بیش از ۹۲ درصد از سهامداران این شرکت، حضور داشتند و عملکرد هیات مدیره و صورت‌های مالی این شرکت را به تصویب رساندند.

تقسیم ۴۰۰ میلیارد ریال سود در مجمع سالیانه بیمه ملت

شرکت بیمه ملت، مجمع عمومی عادی سالیانه خود را در خرداد ماه و با حضور بیش از ۹۵ درصد صاحبان سهام برگزار کرد.

در این مجمع مقرر شد مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال و به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال به عنوان سود نقدی و بر اساس برنامه‌زمان بندی اعلام شده، به سهامداران پرداخت شود.

۲۴۰ ریال سود برای هر سهم بیمه سرمد

دومین مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه سرمد نیز با حضور بیش از ۹۲ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت در تیر ماه برگزار شد.

در این مجمع مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به عنوان سود شرکت اعلام و ۹۳ درصد از این میزان به مبلغ ۲۴۰ ریال سود به ازای هر سهم به سهامداران تقسیم شد.

تصویب صورت‌های مالی بیمه آسیا

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا نیز در روزهای میانی نخستین ماه تابستان برگزار شد.

در این مجمع که با حضور بیش از ۹۲ درصد سهامداران تشکیل شد، صورت‌های مالی سال۱۳۹۳ این شرکت به تصویب رسید و مقرر شد مبلغ ۱۰ریال سود به ازای هر سهم، بین سهامداران تقسیم شود.

۲۲۰ ریال برای هر سهم بیمه کوثر

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه کوثر نیز روز ۲۳ تیر برگزار شد. در این مجمع صورت‌های مالی شرکت و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

در این نشست صورت‌های مالی شرکت بیمه کوثر تصویب و مبلغ ۳۰۸میلیارد ریال و به‌ ازای هر سهم ۲۲۰ ریال به‌عنوان سود نقدی سهام به سهام‌داران تخصیص یافت.

۹ ریال سود برای هر سهم بیمه دانا

در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دانا نیز که در روزهای پایانی تیر ماه برگزار شد، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به تصویب رسید.

همچنین افزایش سرمایه شرکت و تقسیم ۹ ریال سود بین سهام‌داران، از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه دانا بود.

 

Leave a Reply