عرضه ۳ درصدی سهام شرکت بیمه ما

شرکت بیمه ما که با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی در بازار پایه فرابورس بود از فردا، دوشنبه، با نماد معاملاتی «ما» به بازار دوم معاملات بورس می‌آید و در صورت مناسب بودن شرایط ۳ درصد سهام آن عرضه می‌شود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از خبرگزاری موج، در پی پذیرش شرکت بیمه ما در ۲۸ آبان سال جاری توسط هیات پذیرش اوراق بهادار و درج نماد از ۲۴ اسفند، این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی آماده حضور در بازار دوم معاملات بورس شد.
این در حالی است که با توجه به تعهد سهامداران عمده مبنی بر عرضه ۳ درصد سهام از این شرکت، قرار بود هنگام بازگشایی نماد آن این عرضه انجام شود که مقرر شده این عرضه در صورت مناسب بودن شرایط بازار و با هماهنگی شرکت بورس و سهامداران عمده فردا انجام شود. در غیر این صورت عرضه ۳ درصدی سهام «ما » در روزهای آینده و به تدریج انجام خواهد شد. آخرین قیمت هر سهم آن در فرابورس ۲۱۶ تومان بود.
به‌ این‌ ترتیب در حالی نماد این شرکت از ۱۵ اردیبهشت به دلیل برگزاری مجمع سالانه بسته شده که از فردا دوشنبه این شرکت با رسماً از فرابورس به بورس منتقل می‌شود و با نماد«ما» در کنار سایر شرکت‌های بورسی قرار می‌گیرد.
بیمه ما به عنوان چهارصد و نود و سومین شرکت پذیرفته شده در بخش تأمین وجوه و بازنشستگی به‌جز تامین اجتماعی اجباری، گروه تأمین وجوه و بازنشستگی به‌جز تامین اجتماعی اجباری و طبقه بیمه در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.
این شرکت در تیر ۱۳۹۰ تأسیس شده و درزمینهٔ انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه‌ مختلط بر اساس مجوز فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی و تحصیل پوشش بیمه‌های اتکایی از داخل یا خارج از کشور در رابطه با بیمه‌ نامه‌های صادره فعالیت می‌کند.
سهامداران این شرکت شامل تعاونی کارکنان بانک ملت، تعاونی مصرف کارکنان بانک ملت، تعاونی خردمندان صابر عصر هرکدام با ۱۵ درصد، بانک ملت ۱۰ درصد، گروه توسعه مالی مهرآیندگان و گروه مالی ملت با ۸ و ۷ درصد هستند.

Leave a Reply