استقبال معامله‌گران از پذیره‌نویسی سهام بیمه تجارت‌ نو

در اولین روز پذیره‌نویسی، از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ورقه سهام در دست انتشار بیمه تجارت‌ نو ، بیش از ۹۸ درصد معادل یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۸۷۶ ورقه به ارزش ۸۶۳ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۳۸ هزار ریال فروخته شد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، رئیس اداره نظارت بازار فرابورس ایران با اشاره به داد و ستد ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۳۹۲ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در معاملات آخرین روز خردادماه فرابورس ایران، از استقبال کم‌نظیر معامله‌گران برای پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت در شرف تاسیس بیمه تجارت‌ نو خبر داد.

افسانه اروجی اظهار داشت: در اولین روز پذیره‌نویسی، از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ورقه سهام در دست انتشار بیمه تجارت‌ نو، بیش از ۹۸ درصد معادل یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۸۷۶ ورقه به ارزش ۸۶۳ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۳۸ هزار ریال فروخته شد.

رئیس اداره نظارت بازار فرابورس ایران تصریح کرد: البته ارزش اسمی هر سهم بیمه تجارت‌ نو معادل یک هزار ریال است که ۵۰ درصد مبلغ سهام تعهد شده توسط پذیره نویسان به صورت نقدی در زمان پذیره‌نویسی پرداخت می‌شود و مابقی ارزش اسمی هر سهمدر تعهد پذیره نویسان خواهد بود که حداکثر ظرف مدت ۲ سال از تاریخ ثبت شرکت و بر اساس اعلام آتی شرکت وصول خواهد شد.

اروجی با بیان اینکه میزان استقبال از پذیره‌نویسی نشان می‌دهد که بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی جهت تاسیس شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است، اضافه کرد: ارزش معاملات افراد حقیقی در این پذیره‌نویسی ۴۱۲ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۳۸ هزار ریال و افراد حقوقی ۴۵۱ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

وی بیان داشت: در حالی که طی امروز، آیفکس با روند صعودی به عدد ۷۰۳.۱۳ واحد رسید، بیشترین حجم و ازرش معاملات مربوط به داد وستد ۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار ورقه حق تقدم توکاریل با رقم ۲۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال بود.

در روز پایانی خردادماه در بازار اوراق با درآمد ثابت، ۴۶۴ هزار و ۲۴۰ ورقه اجاره سه ماهه مپنا خرید و فروش شد و بیشترین حجم معاملات ETF همبه صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد با معامله یک میلیون و ۱۳۰ هزار سهم اختصاص یافت.

همچنین، در حالی که امروز شرکت‌های بیمه دی، سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین و بیمه نوین بیشترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کردند، پتروشیمی امیرکبیر، فن‌آوا کارت و شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود با بیشترین افت قیمت روبرو شدند.

علاوه بر این، در روز جاری نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه دی و پتروشیمی مارون پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، بازگشایی شد

vahid
  • امیدوارم بیمه خوبی باشه برای صنعت نه مثل بیمه توسعه
۵.۰
Sending
User Rating ۵ (۱ vote)

سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید

Leave a Reply

Sending