<< دریافت مشاوره تلفنی از متخصص مشاوره تلفنی 24 ساعته
X

مشاهده سریع سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی + آخرین تغییرات

 راهنمای ثبت نام در سایت جدید سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه با اهداف مختلفی می تواند انجام شود. اینکه بدانیم تاکنون چقدر سابقه بیمه تامین اجتماعی داریم و آیا همه سوابق بیمه ما اعمال شده است یا خیر برای ما مهم می باشد. در اینجا در مورد انواع روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی یا شماره بیمه صحبت می کنیم.

در صورتیکه برای بازنشستگی، بیمه بیکاری، شکایت از کارفرما بابت رد نشدن سوابق بیمه، سختی کار و دیگر موضوعات مربوط به سازمان تامین اجتماعی و قانون کار نیاز به مشاوره با متخصص را دارید می توانید بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید تا به صورت تخصصی در حوزه بیمه تامین اجتماعی و اداره کار مشاوره دریافت کنید.

برای استعلام و مشاهده سوابق بیمه می توانید از یکی از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 1. مشاهده سوابق بیمه از طریق سایت سوابق بیمه >> برای مشاهده راهنمای ثبت نام کلیک کنید <<
 2. مشاهده سوابق بیمه از طریق کد USSD تلفن همراه >> برای مشاهده کد USSD کلیک کنید <<
 3. مشاهده سوابق بیمه از طریق اپلیکیشن رسمی سازمان تامین اجتماعی >> دانلود اپ تامین اجتماعی من <<
 4. استعلام سوابق بیمه از طریق مراجعه حضوری به کارگزاری سازمان تامین اجتماعی >> برای مشاهده آدرس کارگزاری تامین اجتماعی کلیک کنید <<

مشاهده سوابق بیمه از طریق سایت بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

برای مشاهده سوابق بیمه در سایت بیمه تامین اجتماعی ابتدا می بایست در این سایت ثبت نام کرد. در صورتیکه قبلا در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کرده اید، بر روی لینک زیر کلیک کنید تا سوابق بیمه ای خود را مشاهده کنید:

در صورتی که هنوز در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام نکرده اید، می توانید به راهنمای گذاشته شده در پایین همین صفحه مراجعه کنید. >> اینجا کلیک کنید <<

اگر قبلا در سایت سوابق بیمه ثبت نام کرده اید برای مشاهده راهنمای ورود و استفاده از سامانه سابقه بیمه >> اینجا کلیک کنید <<
فایل صوتی راهنمای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی را در زیر میتوانید گوش کنید.

 

مشاهده سوابق بیمه با کد دستوری USSD

یکی دیگر از راه های مشاهده سوابق بیمه بدون دانستن شماره بیمه، استفاده از کد دستوری USSD موبایل می باشد. از این طریق می توان از تاریخ و مبلغ آخرین حق بیمه واریزی توسط کارفرمای خود اطلاع پیدا کنید.برای اینکار می توان کد دستوری #۴* را با گوشی تلفن همراه شماره گیری کرده، سپس گزینه ۳ که مربوط به تامین اجتماعی می باشد را انتخاب کنید. در منوی آمده گزینه استعلام را انتخاب کنید و پس از آن گزینه آخرین سابقه را انتخاب کنید و سپس کد ملی خود را وارد کنید. همچنین می توان #۱۴۲۰* را شماره گیری کرد و سپس گزینه استعلام را انتخاب کرد.

توجه داشته باشید که برای دریافت استعلام و آخرین سابقه بیمه رد شده از این طریق ابتدا می بایست در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کنید. >> در صورتی که هنوز در سایت سوابق بیمه ثبت نام نکرده اید اینجا کلیک کنید <<

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری

امکان دریافت و مشاهده سوابق بیمه با مراجعه حضوری به کارگزاری های تامین اجتماعی نیز وجود دارد. برای این کار با داشتن کارت ملی و دفترچه بیمه خود به نزدیکترین کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید. برای مشاهده لیست >> کارگزاری بیمه تامین اجتماعی << کلیک کنید

راهنمای ثبت نام در سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

در این راهنما نحوه ایجاد حساب کاربری جهت مشاهده سوابق بیمه ارائه شده است. حساب کاربری ایجاد شده از طریق این سامانه قابلیت دسترسی به کلیه خدمات نوین سازمان بیمه تامین اجتماعی را خواهد داشت.
برای ایجاد حساب کاربری در سایت تامین اجتماعی به روش زیر عمل نمائید :
نحوه ثبت نام در سیستم غیر حضوری سازمان بیمه تامین اجتماعی:

برای استفاده از سامانه بیمه تامین اجتماعی می بایست از مروگر کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید. (در صورتی که مروگر شما ورژن قدیمی این مرورگر ها می باشد، میباست ابتدا مرورگر خود را آپدیت نمایید.)

توجه داشته باشید امکان ثبت نام در سایت تامین اجتماعی از خارج ایران مسدود می باشد.

ابتدا به سایت سامانه نوین تامین اجتماعی وارد می شویم:

برای ثبت نام در سایت تامین اجتماعی مراحل زیر میبایست انجام شود:

گام اول برای ثبت نام در سایت سوابق بیمه :

در این مرحله کافیست بیمه شده کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نموده سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب نماید.

توجه داشته باشید شماره تلفن همراه وارد شده صرفا می بایست متعلق به شخص شما ( بیمه شده) باشد. در غیر اینصورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه تامین اجتماعی الزامی می باشد.

: توجه داشته باشید

 • اطلاعات وارد شده در این فرم از این پس جهت شناسایی شما در سامانه یکپارچه سازمان تامین اجتماعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • مالکیت شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می بایست متعلق به شخص شما باشد.
 • در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شما نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت نام شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی جهت فعال سازی حساب کاربری خود مراجعه نمائید.
 • بدلیل اینکه اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام از این پس بصورت رسمی جهت ارائه خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی به شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مسئولیت وارد نمودن هرگونه اطلاعات خلاف واقعیت بعهده شخص شما خواهد بود.
 • پس از تکمیل مراحل ثبت نام شما مجاز به استفاده از خدمات غیر حضوری پایه ای سازمان تامین اجتماعی مانند درخواست دفترچه بیمه، بازرسی، مشاهده سوابق، فیش حقوقی، انواع استعلامات و …، خواهید بود. جهت استفاده از خدمات حقوقی این سامانه مانند ارسال لیست بیمه نیاز به مراجعه به شعبه و تکمیل فرم های تعهد نامه است.
 • در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نمایید، مسئولیت تبعات ناشی از افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از آن بعهده شما خواهد بود.

گام دوم برای ثبت نام در سایت سابقه بیمه :

در این مرحله میبایست اطلاعات هویتی وارد شده مطابق با اطلاعات شناسنامه فرد باشد.

گام سوم برای ثبت نام در سایت خدمات تامین اجتماعی :

در این مرحله ثبت اطلاعات ایمیل ، گذرواژه و سوالات امنیتی صورت میگیرد. پر کردن مقادیر ستاره دار الزامی میباشند.

در قسمت سوالات امنیتی میبایست هر سه سوال متفاوت را با پاسخ های متفاوت وارد نمائید.
نکات قابل توجه برای ثبت سوال امنیتی سایت تامین اجتماعی

 1. کلیه اطلاعات هویتی میبایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه باشد.
  دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده حساب کاربری برای شما ایجاد نخواهد شد.
 2. ملی و شماره شناسنامه یکسانی دارند الزم است هر دو قسمت کد ملی و شماره شناسنامه را با مقدار یکسان پر نموده از وارد نمودن عدد ۰ (صفر) بجای شماره شناسنامه خودداری نمایند.
 3. در بخاطر سپردن پاسخ سوالات امنیتی خود دقت داشته باشید . این سوالات جهت بازیابی گذرواژه شما مورد استفاده قرارمی گیرند.
 4. خواهشمند است در وارد نمودن شماره تلفن همراه و ایمیل خود دقت نمائید. این اطلاعات پل ارتباطی سامانه های سازمان تامین اجتماعی با شما می باشد.

فرمت مجاز جهت ثبت گذرواژه :

 • باید با کاراکترهای لاتین باشد. .
 • باید با یک حرف اغاز شود
 • گذرواژه نباید شامل نام ، نام خانوادگی و کد ملی باشد.
 • فقط کاراکترهای لاتین حرف و عدد و ! # $ % & مجاز می باشند.
 • باید حداقل شامل یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد.
 • گذرواژه نباید شامل نام ، نام خانوادگی و کد ملی باشد.

نمونه گذرواژه که سایت سابقه قبول می کند مانند:  Bidbarg#95 یا #Bidbarg95

بیمه شده گرامی در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نمائید، مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از ان بعهده شما می باشد.

دقت داشته باشید که ثبت درخواست به معنی ایجاد کاربر نبوده و کاربر شما پس از صحت سنجی درخواست ایجاد خواهد شد و نتیجه ان از طریق پیامک به شما اعلام میگردد .
بنابراین الزم است تا زمان دریافت پیامک منتظر بمانید و پس از ان در صورتیکه در متن پیام شما نیاز به “مراجعه به شعبه” وجود داشت با به همراه داشتن مدارک هویتی به واحد نامنویسی نزدیکترین شعبه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.

گام چهارم برای ثبت نام در سایت eservices.tamin.ir :

در این مرحله اطلاعات جهت بازبینی و تایید نهایی به کاربر نمایش داده میشود.

در صورت صحت اطلاعات دکمه تایید و ارسال درخواست را فشار دهید در غیر اینصورت دکمه مرحله قبل را زده واطلاعات فرم را اصلاح نمائید.
در نهایت پیام زیر نمایش داده میشود :

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید و نتیجه مراحل انجام شده از طریق پیامک ارسال خواهد شد.

پیامک در صورت فعال سازی حساب کاربری :
جناب اقای/سرکار خانم
به سیستم های متمرکز سازمان تامین اجتماعی خوش امدید. حساب کاربری شما فعال گردید.

پیامک در صورت فعال نشدن حساب کاربری :
جناب اقای/سرکار خانم
ثبت نام شما تائید شد، جهت فعال سازی حساب کاربری با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیکترین شعبه مراجعه فرمائید .

پیامک در صورت مغایرت اطلاعات هویتی :
اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد، میتوانید مجددا ثبت نام نمائید. چنانچه از صحت اطلاعات ثبت شده اطمینان دارید با در دست داشتن مدارک هویتی خود به نزدیکترین شعبه مراجعه فرمائید.

توجه داشته باشید !
چنانچه در زمان ورود اطلاعات اشتباهی از طرف شما صورت گرفته میتوانید مجددا اقدام به ثبت نام نمائید.

کاربر عزیز !
چنانچه پس از گذشت ۴۸ ساعت از زمان ثبت نام پیامکی مبنی بر فعال سازی حساب کاربری خود دریافت ننموده اید، مجددا اقدام به ثبت نام نمائید

در صورتیکه برای بازنشستگی، بیمه بیکاری، شکایت از کارفرما بابت رد نشدن سوابق بیمه، سختی کار و دیگر موضوعات مربوط به سازمان تامین اجتماعی و قانون کار نیاز به مشاوره با متخصص را دارید می توانید بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید تا به صورت تخصصی در حوزه بیمه تامین اجتماعی و اداره کار مشاوره دریافت کنید.

ورود به سایت سوابق بیمه برای افرادی که ثبت نام کرده اند

پس از ثبت نام و دریافت پیامک تایید می توانید به سامانه سوابق بیمه ورود پیدا کنید و سوابق خود را مشاهده نمایید:

در صورتی که به صورت موفق آمیز در سایت خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کرده اید، ابتدا می بایست در این سامانه ورود پیدا کرده:


پس از ورود به سامانه تامین اجتماعی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده تا سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را مشاهده نمایید:

بازیابی گذرواژه سوابق بیمه

در صورتی که گذرواژه (رمز عبور) خود را فراموش کرده اید برای بازیابی گذرواژه سایت سوابق بیمه به راهنمای زیر مراجعه نمایید:

صفحه آغازین سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه بعد از سال ۸۶

برای مشاهده سوابق بعد از سال ۸۶ و ریز دستمزد خود روی آیکون ( سوابق بعد از سال ۸۶ ) کلیک نمائید.

مشاهده کلیه سوابق بیمه

برای مشاهده کلیه سوابق خود بر روی آیکون ( کلیه سوابق ) کلیک نمائید.

نحوه تغییر رمز عبور در سامانه مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای این منظور همان طور که مشاهده می نمایید، پس از وارد شدن به پرتال سابقه بیمه کافیست در گوشه سمت چپ از قسمت نام کاربری گزینه پروفایل را انتخاب نموده سپس در قسمت مربوطه تغییرات لازم را اعمال نمایید.
فایل صوتی راهنمای مشاهده سابقه بیمه را در زیر میتوانید گوش کنید.

در صورتیکه برای بازنشستگی، بیمه بیکاری، شکایت از کارفرما بابت رد نشدن سوابق بیمه، سختی کار و دیگر موضوعات مربوط به تامین اجتماعی نیاز به مشاوره تلفنی دارید می توانید از خدمات مشاوره تلفنی بیدبرگ که به صورت تخصصی در حوزه بیمه تامین اجتماعی فعالیت می کند بهره مند شوید.

حسین
 • راهنمایی عالی بود خیلی ممنون
  (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۳.۴ (۷۳ رای ها)
  << درخواست مشاور متخصص
تماس با بیدبرگ 
درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ