رشد صنعت بیمه جهانی با کمک تکنولوژی دیجیتال

"جامی یودر" یکی از مدیران مشاوری شرکت پی دبلیو سی می‌گوید: تکنولوژی دیجیتال این فرصت را در اختیار بیمه گران قرار می دهد که محصولات زندگی و بازنشستگی خود را به گروهی معرفی کنند که بیش از این در میان گروه های هدف قرار نمی‌گرفتند. به عنوان مثال، بیمه گران می‌توانند با کاهش قیمت ها جوانان و اقشار کم درآمد را به سمت خود جذب کنند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه، در آخرین گزارش منتشرشده درباره صنعت بیمه جهانی آمده است، این صنعت نسبت به گذشته با سرعت فوق العاده ای در حال تغییر است.

 در این گزارش تاکید می‌کند که صنعت بیمه جهانی با سرعت غیرقابل پیش بینی در حال تغییر است؛ این در حالی است که با کانالهای جدید توزیع، تغییر رفتار مشتریان، تکنولوژی جدید و مدل های جدید تجاری نیز رقابت می کند.

“جامی یودر” یکی از مدیران مشاوری این شرکت در اینباره می‌گوید: در حالی که بیش از ۶۱ درصد از رهبران صنعت بیمه جهان که در آخرین گزارش ما درباره بررسی مدیریت جهانی شرکت کردند، براین باورند که اکنون در قیاس با سه سال گذشته فرصتهای بیشماری در مقابل آنان قرار دارد،‌ تنها ۶۱ درصد تاکید می کنند که این صنعت با تهدیدهای بیشتری نیز روبه روست.

او افزود: مدیران عامل در صنعت بیمه نسبت به دیگر مدیران صنایع تجاری با آشفتگی های بیشتری دست و پنجه نرم می کنند.

در گزارش پی دبلیو سی آمده است: مشتریان صنعت بیمه انتظار دارند که بیمه گران مانند دیگر شرکتها به سادگی با فرآیند تجاری برخورد کنند. در همین حال، دنیای دیجیتال به بیمه گران کمک می کند تا مشتریان خود را گسترش و راه های فروش شان را توسعه دهند. به همین دلیل، بیمه گران بیشتری بر گسترش کانال های توزیع دیجیتال خود متمرکز شده اند. حتی برخی از آنان در حال حرکت به سمتی هستند که با مشتریان دیجیتال خود مستقیما ارتباط برقرار کند؛ البته رسیدن به این نقطه مستلزم منابع جدید اطلاعاتی بیشتر و ارائه تکنیک های گسترده تر است.

در حقیقت این قبیل از بیمه گران در حال بازتعریف هدف اصلی مشتریان شان هستند و به همین دلیل چگونگی مشاوره‌ های مالی و بیمه ای آنان نیز در حال تغییر شکل مداوم است.

یودر در اینباره نیز میگوید: بازار در حال تغییر و این مسئله محصولات قابل توجه و مدل های جدید تجاری را می طلبد و شرکت ها باید مدل های خود را باز تعریف کنند. این مسئله آسان نیست اما بخشی از حقیقت است.

این شرکت حسابداری در ادامه گزارش خود تاکید می کند، ترکیب اطلاعات تحلیلی گسترده با تکنولوژی هوشمند و ارتباطات شبکه ای به بیمه گران این اجازه را می دهد که با ریسک ها آشنا شوند و بیش از گذشته و با نگاه دقیق تری نیازهای مشتریان شان را برطرف کنند. این فرآیند نه تنها باعث می شود که قیمت ها ثابت بماند، بلکه مشتریان هدف را نشانه گیری می کند.

به گفته پی دبلیو سی، افزایش اطلاعات دیجیتال از سوی دیگر باعث شده که اعتماد بین بیمه‌گذاران و بیمه گران افزایش یابد و شرکت‌های بیمه به داده‌های پزشکی و تجاری ارائه شده بیش از گذشته اطمینان می کنند.

همچنین تکنولوژی دیجیتال این فرصت را در اختیار بیمه گران قرار می دهد که محصولات زندگی و بازنشستگی خود را به گروهی معرفی کنند که بیش از این در میان گروه های هدف قرار نمی‌گرفتند. به عنوان مثال، بیمه گران می‌توانند با کاهش قیمت ها جوانان و اقشار کم درآمد را به سمت خود جذب کنند.

در گزارش وب سایت فاین چنل آمده است، در سال ۲۰۱۰ شرکت پی دبلیو سی، سناریوی تحقیقاتی را مطرح کرد که طبق آن روش های بیمه گران بازیابی می شد و اشاره ای به چگونگی صنعت بیمه در سال ۲۰۲۰ داشت. این شرکت برای ارائه تصویری مملوس با بیش از یک صد مدیر اجرایی در سراسر جهان مصاحبه کرد.

پرایس واتر هاوس کوپرز (PwC) یکی از بزرگترین شرکت‌های خدماتی و سرویس ‌دهنده در جهان است. سرویس‌های این شرکت در برگیرنده مشاوره، مشاوره مالی، مالیات و حسابرسی است. شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز، در کنار شرکت‌های “ارنست اند یانگ”، “دیلویت” و “کی ‌پی ‌ام ‌جی” چهار شرکت بزرگ حسابرسی در جهان محسوب می ‌شوند. درآمد سالیانه این شرکت، در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۲ میلیارد دلار بوده و در ایران و ۱۵۶ کشور جهان، بیشتر از ۱۸۶ هزار نفر را استخدام کرده است.

این شرکت در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام شرکت های “کوپر و لایبرند” و “پرایس واترهاوس” تاسیس شد. نام تجاری در سپتامبر ۲۰۱۰ به پی دبلیو سی برای تغییر در علامت تجاری کوتاه شد. با توجه به عملکرد شرکت در سال ۲۰۱۲ آمریکا می توان این شرکت را به عنوان پنجمین شرکت بزرگ خصوصی در آمریکا نام برد.

پی دبلیو سی طرح های مختلف و گسترده‌ مشاوره ‌ای را در چارچوب مدیریت ریسک بنگاه گسترش داده است؛ خدمات مشاوره ‌ای که توسط پی دبلیو سی ارائه می شود، شامل دو بخش مشاوره‌ آماری است؛ محاسبات بیمه ای و روشهای مدیریت بیمه‌ ای و زیر شاخه “خدمات منابع انسانی”.

محاسبات بیمه‌ ای چهار حوزه را پوشش میدهد: حقوق بازنشستگی، بیمه زندگی، بیمه‌ غیر زندگی عمومی و سرمایه گذاری ها.

رمضانی
  • لطفا در زمینه تکنولوژی و بیمه مطالب بیشتر بگذارید
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending