رتبه صنعت بیمه ایران در بخش بیمه زندگی

بخش بیمه زندگی صنعت بیمه ایران در سال ۲۰۱۲،‌ رتبه پنجاه و هشتم را در جهان بر پایه حق بیمه خالص دریافتی به خود اختصاص داده است. در همین سال، در منطقه منا، بیمه زندگی صنعت بیمه ایران، چهارمین رتبه بالاترین حق بیمه خالص دریافتی پس از آفریقای جنوبی، فلسطین و مراکش را داشته است.

به گزارش بیدبرگ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشکده بیمه، مرکز تحقیقاتی ریسرچ اند مارکتس گزارش خود را با عنوان «بیمه زندگی در ایران، روندها و فرصت‌های کلیدی تا سال ۲۰۱۸» به چاپ رساند.

این گزارش، تحلیلی جامع از بخش بیمه زندگی ایران ارائه می‌دهد و به سوابق ارزش‌های عددی در بخش بیمه زندگی طی سال‌های ۲۰۰۹-۲۰۱۳ و نیز ارقام پیش‌بینی ۲۰۱۳-۲۰۱۸ می‌پردازد. همچنین به نظام تنظیمی و نظارتی صنعت بیمه اشاره شده است و به مطالعه‌ای تطبیقی میان بازار ایران و کشورهای منطقه خاور میانه پرداخته شده است.

ریسرچ اند مارکتس اعلام کرده است، بخش بیمه زندگی ایران در سال ۲۰۱۲،‌ رتبه پنجاه و هشتم را در جهان بر پایه حق بیمه خالص دریافتی به خود اختصاص داده است. در همین سال، در منطقه منا، بیمه زندگی ایران، چهارمین رتبه بالاترین حق بیمه خالص دریافتی پس از آفریقای جنوبی، فلسطین و مراکش را داشته است. اما بخش زندگی، با ۶۹/۸% پایین‌ترین سهم بازار صنعت بیمه ایران را در سال ۲۰۱۳ تجربه نموده‌ است. با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و اقدامات دولت جهت رونق بیمه زندگی، انتظار می‌رود این بخش طی سال های ۲۰۱۳-۲۰۱۸ به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کند. بر این اساس، انتظار می‌رود، بخش زندگی نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) 1/26% در دوره پیش‌بینی ۲۰۱۸ کسب نماید.

این گزارش یادآور شده است که بخش بیمه زندگی ایران نسبت به کشورهای منطقه منا، کمتر نفوذ داشته است و نرخ نفوذ بیمه زندگی در ایران از ۰۸/۰% در سال ۲۰۰۹ به ۱۵/۰% در سال ۲۰۱۳ رسیده است. طی دوره مورد مطالعه نیز، بیمه زندگی انفرادی، ۷/۸۴%‌ از سهم بیمه‌نامه‌های فروخته شده در سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داده است.این مرکز تحقیقاتی تاکید کرده است سطح پایین نفوذ بیمه نشانه رشد آتی این بخش در ایران را دارد به نحوی که نفوذ بیمه زندگی در ایران در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۵/۰% بوده است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۸ این رقم به ۱۸/۰% برسد. در این گزارش تحلیلی دقیق از ۱۰ شرکت خصوصی و دولتی بیمه در ایران پرداخته شده است.

شایان ذکر است مرکز تحقیقات ریسرچ اند مارکتس که دفتر مرکزی آن در دوبلین ایرلند می‌باشد، دارای ۲۹ نمایندگی در سرتاسر جهان بوده و تحقیقات خود را در زمینه‌های مختلف بازار بیمه، بیوتکنولوژی، تجارت، حمل و نقل، داروسازی، مواد غذایی و آشامیدنی، ساختمان سازی و مهندسی و غیره به بیش از ۴۰۰ شرکت از شرکت‌های فورچون ۵۰۰ – شامل لیستی از ۵۰۰ شرکت از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی از نظر درآمدزایی – ارایه می کند.

محمد
  • بیمه ایران با بیمه زندگی مان خوب کار کرده
۵.۰

سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی),  بیمه شخص ثالث در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

 

Leave a Reply