راههای شناسایی خطرات استراتژیک

در این گزارش متخصصان شرکت "دیلویت" که راههای شناسایی خطرات استراتژیک را بررسی کردند، همچنین به بیمه گران توصیه کردند که استفاده از تکنولوژی های خاص را نیز در دستور کار قرار دهند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از بینا، مدیران ریسک باید برای خطاب قرار دادن تهدیدهای اضطرارای نوظهور، اقدامات خاص و ویژه ای را انجام دهند.

در این گزارش آمده است که در محیط تجارت امروز، مفهوم تجارت دیگر متمرکز بر مدیریت عملیاتی و تاکتیکی ریسک نیست. در دوران آشفته کنونی، مدیریت سازمانی ریسک برای به وجود آوردن تجارتی ارتجاعی مورد نیاز است. این برای تجارت چارچوبی ایجاد می کند تا موقعیت کلی اش را نسبت به ریسک تعیین کند و تصمیمات استراتژیک به موقع و با آگاهی کافی اتخاذ کند.

ریسک عبارت است از انحراف در پیشامدهای ممکن آینده . اگر تنها یک پیشامد ممکن باشد، انحراف و ریسک کمتر می شود. ما در دنیای مخاطرات و ریسک زندگی می کنیم . باید ریسک ها را تحلیل کنیم، اگر با آنها بر خورد داریم باید آنها را شناسایی و در مجموع تمام ریسک ها و نتایج آنها را ارزیابی کنیم. مدیریت ریسک عبارت است از فرایند مستندسازی تصمیمات نهایی اتخاذ شده و بکار گیری معیارهایی که می توان از آنها جهت رساندن ریسک تا سطحی قابل قبول استفاده کرد. به عبارت دیگر فرآیند شناسائی، ارزیابی، انجام اقدامات کنترلی و اصلاح ریسک های اتفاقی بالقوه ای که مشخصا پیشامدهای ممکن آن خسارت با عدم تغییر در وضع موجود است.

این متخصصان در این گزارش که روز دوشنبه منتشر شده است، همچنین بر افزایش ریسک ها در فضاهای تجاری متمرکز شده اند و تاکید می کنند، این ریسک های رو به افزایش می توانند در کنار تهدیدی برای فضای کسب و کار جهانی، شرایطی را برای خلق فرصت های منحصر به فرد نیز مهیا کنند.این گزارش تاکید می کند که مدیریت ریسک استراتژیک با مدیریت ریسک عملیاتی متفاوت است و دو راه را در برابر موسسه ها قرار می دهد. به گفته آنان، اکنون احتمال وقوع هر ریسک قابل محاسبه ‌است. راه دیگر، نسبت دادن درصد وزنی به هریک از ریسک‌هاست. مشکل اصلی این روش آن است که همواره داده‌ های تجربی به اندازه کافی در دسترس نیستند تا این کار به دقت انجام گیرد.

“ریچ گودفری” رئیس بخش مشاوره بیمه ملی دیلویت در این باره گفت: در این بخش اگر بتوان حرکت های بزرگ و معنادار را در هیئت های اقتصادی، توسعه خدمات درمانی و توسعه تکنولوژی های روز، ارزیابی کرد، می توان به روش های جدید دست یافت یا تغییراتی را به وجود آورد که بیمه گران را در قیاس با دیگر رقبا پیشتاز و پیشرو کند.او ادامه داد: اکنون در برابر مدیران ریسک فرصت های بیشماری قرار دارد که می توانند نقش خود را به عنوان عاملی تعیین کننده به اثبات برسانند. در چنین شرایطی است که بیمه گران از هر تهدیدی مصون خواهند شد.

دیلویت، بزرگترین شرکت ارائه خدمات حرفه ‌ای در جهان است، که در کنار شرکت‌ های “پرایس واتر هاوس کوپرز”، “ارنست اند یانگ” و “کی‌پی‌ام‌جی” به عنوان یکی از چهار موسسه بزرگ حسابرسی جهان نیز شناخته می‌ شود.

شرکت دیلویت توسط “ویلیام ولش دیلویت” در شهر لندن تاسیس شد. امروزه دفتر مرکزی این شرکت در ساختمان “جی‌ئی” واقع در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا مستقر است. شرکت دیلویت خدماتی هم‌چون حسابرسی، مشاوره، مدیریت ریسک سرمایه‌ گذاری و خدمات مشاوره مالی را در بیش از =کشور، ارائه می‌کند. این شرکت همچنین با بیش از ?? میلیارد پوند درآمد جهانی، صدرنشینی خود در بازار حسابداری را حفظ کرده است.

Leave a Reply