خلاصه دیدار مدیران عامل شرکت های بیمه با وزیر اقتصاد

جلسه مدیران عامل بیمه کارآفرین، نوین، ملت، ایران، آسیا، سرمد، دانا، سامان و اتکایی امین،رئیس کل بیمه مرکزی، دبیر سندیکای بیمه گران با وزیر اقتصاد و ستاد وزارتخانه در محل وزارت اقتصاد برگزارشد.

به گزارش بیدبرگ و نقل آیین، در این جلسه که در روز سه شنبه ۱۶/۴/۹۴ در محل وزارت اقتصاد برگزارشد رئیس کل بیمه مرکزی، دبیر سندیکای بیمه گران، مدیران عامل بیمه کارآفرین، نوین، ملت، ایران، آسیا، سرمد، دانا، سامان و اتکایی امین نقطه نظرات خود درباره صنعت بیمه را اعلام کردند و در ادامه جلسه دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی مطالبی را درباره صنعت بیمه مطرح کرد که به اهم آنها اشاره می شود:
کمبود سرمایه در بیمه و کل نهادهای مالی کشور جدی است. لازم است سازوکارهایی به کارگرفته شود تا سرمایه لازم صنعت بیمه توسط بخش خصوصی تامین شود و مطابق استانداردهای جهانی فعالیت کنیم.
-فعالیت های اقتصادی دارای ریسک های زیادی هستند و انتظار می رود در برنامه توسعه، بیمه بتواند ریسک ها را پوشش دهد. لذا لازم است که شرکت های بیمه توان پذیرش ریسک و قدرت کافی در این خصوص را داشته باشند و لازمه آن اطمینان و اعتماد مردم به شرکت های بیمه است.
صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده معاف می شود و دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده آن را طرح کرده است.
-مسائل مالیاتی شرکت های بیمه باید حل شود و معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد، جناب آقای پالیزی مسئول پی گیری حل مشکلات مالیاتی صنعت بیمه شد.
-ضرورت برنامه ریزی جامع و اصلاح ساختار نهادهای مالی و انطباق آن با ضروریات جهانی؛ در وزارتخانه اقتصاد، پروژه های متعددی برای اصلاح ساختار نهادهای ناظر مالی در دست مطالعه است که الزامات قانونی جهت پیاده سازی این اصلاحات در برنامه ششم دیده خواهد شد.
-دولت با هرگونه تبعیض مقرراتی مخالف است و نباید شرکت های دولتی از مقررات ویژه استفاده کنند و حتی آمادگی داریم یک امتیازاتی برای بخش خصوصی در حوزه مقررات در نظر بگیریم و در این باره از پیشنهادات بخش خصوصی استقبال می شود.

Leave a Reply