تغییر مقررات در قوانین بیمه های غیر زندگی دومین بازار بیمه ای دنیا

بازار بیمه ژاپن دومین بازار بیمه ای دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا است.با تغییر مقرارت بیمهاین کشور، بیمه گران غیرزندگی با چالشهای جدیدی رو در رو هستند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه،با مقررات ‏زدایی از نرخ‏ های بیمه‌نامه‏‌های غیرزندگی که از چندی پیش انجام شد، صنعت‌بیمه‏ این کشور در دور جدیدی از رقابت‏‌ها گام گذاشت.

طبق توافق ‏نامه ژاپن- ایالات‏ متحده که در سال ۱۹۹۶ به امضا رسید، ژاپن‏ سیستم نرخ‏ های حق بیمه‏ های منسوخ شده را برای رشته‏های غیرزندگی که توسط سازمان‏های نرخ‏ گذاری بیمه اموال و حوادث و همچنین نرخ‏ گذاری بیمه اتومبیل محاسبه شده‏ اند را از دور خارج کرده است.

نرخ‏ گذاری ‏های انجام شده بر اساس‏ دستور مقام های ارشد، به عنوان بخشی از لایحه بازسازی نظام مالی که تصویب پارلمان را نیز به همراه داشته در ماه گذشته ملغی شده است.

بازار بیمه ژاپن دومین بازار بیمه ای دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا است. این بازار بیش از ۲۰ درصد از کل حجم حق بیمه جهان را به خود اختصاص داده است و این رقم در سال ۱۹۸۷ میلادی به ۲۴ میلیارد دلار در هر دو بخش فعالیت بیمه ای زندگی و غیرزندگی رسید؛ اما قسمت اعظم حق بیمه متعلق به بیمه های زندگی است که در کل جهان ۳.۷ درصد آن به ژاپن اختصاص دارد و این کشور را در رتبه نخست جای داده است؛ در حالی که در بخش  بیمه های غیرزندگی یا بیمه های اموال، ژاپن با دارا بودن ۱۲ درصد از کل حق بیمه جهانی در جایگاه دوم پس از آمریکا که ۴۶ درصد حق بیمه جهانی را دارد، جای گرفته است. طبق گزارش های منتشر شده در این بازار ژاپن به عنوان دومین بازار با نخستین بازار جهانی که ایالات متحده است، فاصله زیادی دارد.

Leave a Reply