در دنیا ۲۰۰ نوع خدمت بیمه‌ای ارائه می‌شود

 مدیرعامل شرکت بیمه کوثر گفت: متوسط جهانی ضریب نفوذ بیمه ۶ درصد و در کشورهای پیشرفته بالغ بر ۱۲ درصد است و کشور ما نسبت به دنیا وضعیت خوبی ندارد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از بنکر، مدیر عامل شرکت بیمه کوثر گفت: متوسط جهانی ضریب نفوذ بیمه ۶ درصد و در کشورهای پیشرفته بالغ بر ۱۲ درصد است و کشور ما نسبت به دنیا وضعیت خوبی ندارد.
عبدالرسول عطائی پیش از ظهر امروز در گردهمایی نمایندگی‌های بیمه کوثر در کرمان اظهار داشت: بیمه صنعتی وارداتی و از حدود ۸۰ سال قبل به کشور ما آغاز به کار کرده است.
وی بیان داشت: از سوی دیگر در اصلاح معمولی بیمه به معنی روز مباداست و با توجه به تاکیداتی که دین اسلام بر دوراندیشی برای آینده داشته، بیمه امری اخلاقی، اعتقادی و عقلانی است.
عطائی با بیان اینکه بیمه می‌تواند نقش مهمی در ایجاد امنیت اجتماعی داشته باشد و بیمه در کنار بورس و بانک نقش مهمی را ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: در حوزه‌هایی از جمله پدافند غیرعامل خطرات و ر‌یسک‌هایی در زمان غیر جنگ را از طریق بیمه می‌توان پوشش داد.
وی با بیان اینکه بیمه صنعتی پیچیده و سخت است که می‌تواند در حوزه‌های مختلف نقش داشته باشد، اما تاکنون نسبت به آن غافل بودیم به شاخص‌های مدنظر بیمه‌ای در دنیا اشاره کرد و گفت: مقایسه بیمه‌ای در دنیا با چند شاخص صورت می‌گیرد و نخستین آن ضریب نفوذ بیمه در هر کشور است.
مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه‌ای از تولید ناخالص داخلی و میزان فروش بیمه‌نامه در آن کشور به دست می‌آید و این ضریب در ایران ۱.۷ درصد است، تصریح کرد: متوسط جهانی ضریب نفوذ بیمه شش درصد و در کشورهای پیشرفته بالغ بر ۱۲ درصد است و کشور ما نسبت به دنیا وضعیت خوبی ندارد.
وی با اشاره به اینکه سرانه فروش بیمه‌ در کشور ما ۶۴ دلار است در حالی که متوسط جهانی ۶۰۸ دلار و درکشورهای پیشرفته ۳ هزار دلار است، عنوان کرد: هشت درصد فروش بیمه‌ها در ایران بیمه زندگی است و از این لحاظ نیز رتبه خوبی در دنیا نداریم.
مدیرعامل بنیاد کوثر ادامه داد: بیمه در کشور ما از وضعیت خوبی برخوردار نیست و یکی از دلایل آن ریسک‌پذیری بالای مردم است و احتمال نمی‌دهند این اتفاق برای آنها رخ دهد.
وی اذعان داشت: مشکل دیگر ما فرهنگ‌سازی بیمه است، انس و الفتی در زمینه بیمه در کشور ما وجود ندارد، ضمن اینکه شرکت‌های بیمه‌ای آن گونه که باید وارد موضوع نشده‌اند.
عطائی اضافه کرد: در کشور ما محصولات بیمه‌ای محدود به سه تا چهار بیمه شده است و در مجموع ۶۰ نوع خدمات بیمه‌ای ارائه می‌شود در حالی که در دنیا ۲۰۰ نوع خدمت بیمه‌ای ارائه می‌شود.
وی افزود: در ایران بیمه از رونق شایسته و بایسته‌ای برخوردار نیست در بیمه نیروهای مسلح با تبلیغات صورت گرفته در بحث فرهنگ‌سازی در بیمه عمر و زندگی کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
عطائی بیان داشت: ۲۹ شرکت بیمه‌ای در کشور فعال هستند و بیمه کوثر در سال ۸۹ به عنوان ۲۲ شرکت بیمه خصوصی کشور با سهامی عامل به مجموعه صنعت بیمه کشور اضافه شد.
وی ادامه داد: هدف اصلی ما برای ورود به صنعت بیمه‌ای در وهله اول فرهنگ‌سازی بیمه با توجه به جمعیت قابل توجه نیروهای مسلح بود و خلاء شیوه خدمت‌دهی این شرکت‌ها را پر کنیم.
عطائی تصریح کرد: بیمه کوثر در رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه‌ای در سال گذشته طبق آمار اعلام شده در بین ۲۹ شرکت بیمه کشور رتبه ششم و بین شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی رتبه پنجم را دارد و هدف اصلی ما در چشم‌انداز ۱۴۰۴ بهترین و بزرگترین شرکت بیمه‌ای کشور و رتبه اول است.
مدیرعامل بیمه کوثر گفت: بیمه کوثر با شبکه‌های فروش و یک هزار نمایندگی حقیقی در حال فعالیت است، ۹ شرکت حقوقی دارد و در یک هزار و ۵۰۰ نقطه بیمه کوثر به صورت آنلاین بیمه فروخته می‌شود.
عطائی با بیان اینکه ۹۵ درصد نمایندگی‌ها شرکت بیمه کوثر مربوط به بازنشستگان و فرزندان نیروهای مسلح است و در بحث صنعت نیز وارد شده است، خاطرنشان کرد: رتبه اول بیمه یا به عبارتی میزان فروش بیمه در کشور را استان اردبیل دارد و رتبه دوم متعلق به استان یزد است.
عطائی خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ بیمه در استان کرمان ۱.۹ درصد است، یعنی رتبه استان کرمان حدود ۲۰ است در حالی که جمعیت بالا و صنایع فراوانی دارد.
وی عنوان کرد: ۲۸ شعبه بیمه‌ای در استان کرمان است که هفت شعبه مربوط به بیمه ایران و مابقی بخش خصوصی است، بیمه کوثر نسبت به سهمی که باید داشته باشند رضایت‌بخش نیست و انتظار ما از کرمان بیش از این است.
عطائی گفت: ۲۸ نمایندگی بیمه کوثر در استان کرمان داریم که در صورت لزوم افزایش می‌دهیم.

 

Leave a Reply