دریافت ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دیه با تصادفات ساختگی

فرمانده انتظامی شهرستان "ممسنی" استان فارس از دستگیری اعضای باندی خبر داد که با هویت جعلی و ایجاد تصادف ساختگی مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “داوود امجدی” در این زمینه اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی شهرستان مطلع شدند افرادی قصد افتتاح حساب بانکی با هویت های جعلی دارند.

وی ادامه داد: بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت و با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی و گشتهای محسوس و نامحسوس دو نفر متهم در حالی که با یک دستگاه خودرو در سطح شهر در حال تردد بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی گفت: متهمان در تحقیقات اعلام کردند با هویت های جعلی و ایجاد بیش از ۱۱ مورد تصادف ساختگی در شهرستان های بوشهر، گناوه، برازجان، خورموج، دیلم، داراب، فسا، کنگان، مرودشت و دیر، مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از اداره های بیمه در قالب دریافت دیه کلاهبرداری کرده اند.

وی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد، افزود: از شرکت های بیمه انتظار داریم در صورت برخورد با موارد مشکوک در زمینه تصادفات جرحی، حتماً قبل از تشکیل پرونده و پرداخت دیه موضوع را با پلیس در میان بگذارند تا جلوی این گونه سوء استفاده ها گرفته شود.

Leave a Reply