دانستنی های بیمه ای تلگرامی

حسین
  • مطالب جالبی بود
۵.۰
دانستنی های بیمه ای تلگرامی، پست های تلگرامی منتشر شده در گروه های بیمه ای هست که برای شما گردآوری شده است. در ابتدای هر پست فردی که پست را انتشار داده و نامه گروه یا کانال نیز نوشته شده است.

بسته اخبار شرکت های بیمه

• معاون فنی بیمه های اشخاص شرکت بیمه معلم تاکید کرد که این شرکت هیچ بدهی معوقه ای در بخش بیمارستانی و پاراکلینیکی ندارد.

• شرکت بیمه ما درچهارمین نمایشگاه بین المللی بورس،بانک، بیمه وسرمایه اصفهان حضوری فعال دارد.

• میز خدمات شرکت بیمه‌‌کوثر در راستای توسعه خدمات بیمه‌ای و مشارکت در امر بانک و بیمه در خدمات بانکداری نوین در شعبه میدان آرژانتین مؤسسه اعتباری کوثر مستقر شد.

• شرکت سهامی بیمه ما با همراهی بانک ملت در اولین همایش سراسری پزشک خانواده که با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، حضور یافت.

• همزمان با دهمین سالگرد تأسیس بیمه نوین ، طرح “بسته بیمه ای ویژه سهامداران” در سراسر کشور اجرا می شود.

منبع: آئین

@ipnews
—————————————————————————————————————————————–

پایان مهلت اصلاح روندصدور بیمه های زندگی / نرخ سود و شرایط رعایت نشود طبق موازین اقدام می کنیم

ایران و جهان – معاون نظارت بیمه مرکزی در نامه ای به مدیران عامل باردیگر شرکت ها را نسبت به رعایت موازین آیین نامه ۶۸ ارشاد کرده و اذعان دارد که در صورتی که شرکت ها نسبت به رعایت مفاد قانونی اقدام نکنند طبق موازین و مقررات اقدام خواهد شد .
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴
Www.iranojahan.ir

—————————————————————————————————————————————–
یادداشت روز
,,,,,فرهنگ سازی بیمه ای فقط بر عهده بیمه مرکزی نیست ,,,,,
از هفته گذشته در کانال تلگرامی ,,,,,شبکه ملی بازاریابی بیمه پیشگامان ,,,,,که پنجره ارتباطی شرکت تعاونی توسعه سبز دماوند ,مشاور بازاریابی و ریسک ,خسارت بیمه ای در بازار بیمه میباشد,دست به اجرای یک ایده جدید زدیم .انجام مصاحبه با تک تک همکاران محترم حاضر در کانال !!!!!!!
چرا به این کار اقدام مینماییم و بر اساس چه تحلیلی این امر صورت میپذیرد ,در یک یادداشت دیگری مفصل بیان خواهد شد .اما تصمیم گرفتم تا انجا که برایم مقدور باشد ,نکات کلیدی موجود در متن برخی از مصاحبه ها را پررنگ تر نمایم و چند سطری در موردش توضیح بنویسم .
در شب گذشته ,یکشنبه ۲۰/۱۰/۱۳۹۴نوبت مصاحبه با همکار محترم اقای صابر گلابی از شهر استهبان فارس بود .همکاری که بر اساس شنیده های من از ایشان ,به شغل و فعالیت نمایندگی بیمه از دیدگاه علمی و تحلیلی نگاه میکند .درحین مصاحبه به چند نکته کلیدی اشاره نمود.بلافاصله برای روشن شدن یک نکته ابهام بعد از مصاحبه تماس گرفتند و پرسید :شما چرا در بیان اهداف پیشگامان در طرح شبکه ملی بازاریابی پیشگامان ,هدف اول را ,,,,فرهنگ سازی ,,,,معرفی نموده اید ؟؟؟در صورتیکه این وظیفه مگر بر عهده بیمه مرکزی ایران نیست ؟!؟؟!!
سوال بسیار کلیدی و هوشمندانه را مطرح کرده بود و وظیفه ام پاسخ دادن دقیق به این پرسش بود .
به ایشان علت این هدف گذاری را این چنین بیان نمودم :
بله ,وظیفه اصلی فرهنگ سازی بر اساس قانون و ماموریت بر عهده بیمه مرکزی ایران است .زیرا در ماده اول قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ,تعمیم ,هدایت و تنظیم بازار بیمه بر عهده این نهاد گذارده شده !!!
اما بر اساس واقعیت و تجربه چندین ساله از حضور این نهاد در اقتصاد بیمه بازرگانی کشورمان بایدبگوییم که بیمه مرکزی ایران ,قادر نخواهد بود این خواسته را به تنهایی پیاده سازی نماید .!!!!!!
چرا که فرهنگ سازی بطور کلی در جامعه و در زیر مجموعه های اجتماعی ,اقتصادی و مشاغل بعنوان ,, پاره فرهنگ ,,,ازجمله فعالیت هایی است که بر عهده دولت ها ,سندیکاها و انجمن ها و نهادهای تخصصی و فرهنگی ,…..در مجموع میباشد.یک سازمان به تنهایی قادر به این امر نیست .مقایسه نماییم که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توقع داشته باشیم که تمامی امور فرهنگی کشور را وی به عهده داشته باشد !!!!
در صورتیکه این وظیفه خطیر در کشور ,یعنی مقوله فرهنگ سازی به طور تاریخی بر عهده نهاد روحانیت ,اموزش و پرورش ,دانشگاهها و انجمن ها و ….است و مهمتر از ان ,نهاد خانواده !!!!
پس اگر واقع گرایانه نگاه نماییم وظیفه فرهنگ سازی بیمه ای نه تنها بر عهده بیمه مرکزی ایران بعنوان بازوی دولت در این حوزه است بلکه این مهم بر دوش شرکت های بیمه ,سندیکای بیمه گران و انجمن های صنفی ,کارشناسی و حرفه ای بیمه و مخصوصا این مهم ,,,,فرهنگ سازی ,,,,برعهده شبکه توانمند و ارزشی نمایندگان و کارگزاران بیمه در گستردگی پهنه ملی کشورمان است.بدون مشارکت تمامی اجزا و زیر سیستم های بیمه با یکدیگر این مهم تحقق نخواهد یافت .شرکت تعاونی پیشگامان در طرح شبکه ملی بازاریابی بیمه خود بدنبال تشویق نمایندگان و کارگزاران فرهیخته است تا با تاسی ازعلاقه و وابستگی روحی و سازمانی انها به شغل ارزشمندشان , فرهنگ سازی بیمه ای با روش های تبلیغات مشترک و نیز مشارکت در امور اجتماعی را با توجه به توزیع مناسب جغرافیایی شبکه توزیع ترویج نماید.زیرا اشنایی و علاقمندی احاد مردم به خدمات بیمه که در ذات خود یک تعاون اجتماعی میتوان تلقی نمود,موجب فرهنگ سازی بیمه ای خواهد شد .وثمرات ان از خانوار اغاز و تا عظیم ترین واحد های سازمانی کشور امتداد خواهد یافت .و با بالارفتن سهم اقتصاد بیمه در تولید ناخالص ملی ,درامد این بخش افزایش و در نتیجه به افزایش درامد نمایندگان و کارگزاران منجر خواهد شد .بر این باوریم که گسترش ,,,فرهنگ بیمه ,,,,به نفع تک تک مردم شریف کشورمان است .در شرکت تعاونی پیشگامان و درطرح شبکه ملی بازاریابی بیمه ,ما وظیفه مشاوره و اموزش را برای خود برگزیده ایم و با تعامل و همکاری با همکاران عزیزمان ,در صدد معرفی مستمر خدمات ارزشمند بیمه های بازرگانی به اشخاص حقیقی و حقوقی هستیم .پس ,,,فرهنگ سازی بیمه ای ,,,,وظیفه تک تک فعالین در این صنعت خدمتگزار وتوانمند است .مصاحبه های کانال شبکه ملی بازاریابی بیمه ,قرار است در سایت های بیمه ای ایین ,نقدینه ,ریسک نیوز و …..منتشر شود .دعوت میکنم مصاحبه های ما را مطالعه نمایید .مصاحبه با اقای صابر گلابی حاوی نکات اموزشی بسیار اموزنده است .کارشناس بیمه ,حمید رضا حاجی اشرفی
—————————————————————————————————————————————–

مواردی که غالبا باعث نارضایتی مشتریان یک «فروشگاه» می شود:

الف: فضای داخلی فروشگاه
۱- موزیک با صدای بلند پخش شود.
۲- موزیک نامناسب پخش شود.
۳- هوای فروشگاه، بیش از حد گرم یا سرد یا خفه باشد.
۴- نور فروشگاه بسیار زیاد یا بسیار کم باشد.
۵- برخی از کالاها قیمت نداشته باشد.
۶- قیمت یک کالا، گرانتر از نمونه کاملا مشابه آن در یک فروشگاه دیگر باشد.
۷- قفسه ها نامرتب باشد و فروشگاه نامنظم به نظر برسد.
۸- تنوع کالاها کم باشد و کالاهایی که از نظر مشتری مهم هستند در فروشگاه وجود نداشته باشند.
۹- صندوقدار پول خرد نداشته باشد.
۱۰- دستگاه کارتخوان وجود نداشته باشد یا خراب باشد.
۱۱- تعداد صندوقدارها متناسب با تعداد مشتری ها نباشد و صف تشکیل شود.
۱۲- رول کاغذ دستگاه کارتخوان تمام شده باشد و به مشتری رسید ندهند.
۱۳- امکان صدور فاکتور رسمی وجود نداشته باشد
۱۴- هیچ راه مشخصی برای بیان شکایت و یا انتقاد وجود نداشته باشد.
۱۵- ساعت کار فروشگاه پایان رسیده باشد و مشتری از این مساله بی اطلاع باشد و با برخورد بد کارکنان مواجه شود.
۱۶- امکانات لازم برای کادوکردن وجود نداشته باشد.
۱۷- کالایی که می خریم، جعبه داشته باشد اما جعبه اش گم شده باشد.
۱۸- برای پیدا کردن بخش های مختلف یک فروشگاه بزرگ، تابلوهای راهنما وجود نداشته باشد و مشتری مجبور شود از کارکنان سوال کند.
۱۹- در محیط فروشگاه، تلویزیون روشن باشد و حواس فروشنده به برنامه تلویزیون باشد.
۲۰- امکانات لازم برای تست کالا وجود نداشته باشد (مثلا امکان پرو لباس، یا برگه یادداشت برای تست خودکار).
۲۱- ساعت کاری فروشگاه مشخص نباشد. (مثلا وقتی موقع ظهر، فروشگاه بسته شده و معلوم نباشد تا کی باید صبر کرد).

—————————————————————————————————————————————–

تکنیک ساده مذاکره و فروش بیمه:

کرم شاید مناسب‌ترین طعمه برای ماهیگیری باشد. نکته ‌اینجا است که ما برای ماهیگیری باید از طعمه‌ای استفاده کنیم که مطلوب ماهی‌ها است نه چیزی که خودمان دوست داریم. همه ما ‌این اصل را می‌دانیم و اگر ماهیگیری کنیم آن را رعایت می‌کنیم،حال درمذاکرات بیمه چطور؟

در زندگی روزمره بسیاری از ما ‌این اصل ساده را فراموش می‌کنیم و تنها به چیزهایی که مطلوب و مقبول ما است، می‌اندیشیم. بسیاری از افراد در تلاش واهی برای ترغیب دیگران به پذیرفتن آن چیزی که خود می‌خواهند هستند و هیچ توجهی به خواسته‌های طرف مقابل نمی‌کنند. «هریاوراستریت» در کتاب خود، «تاثیر گذاری در رفتار انسان‌ها»، نوشته: «می‌توان گفت بهترین نصیحتی که به کسانی که می‌خواهند دیگران را ترغیب نمایند، چه در کار، چه در خانه، چه در اجتماع، ‌این است که در مخاطب خود حس خواستن‌ ایجاد نمایید. کسی که بتواند چنین کاری را انجام دهد تمام دنیا را پشت سر خود خواهد داشت و کسی که نتواند تنها می‌ماند.»
اندروکارنگی، فردی که تنها ۴ سال تحصیل کرد، کار خود را با ۲ سنت در روز آغاز کرد و توانست ۳۶۰ میلیون دلار ثروت جمع‌آوری کند؛ موفقیت خود را مدیون ‌این اصل ساده است. روزی خواهرش از ‌اینکه فرزندانش، که در دانشگاه مشغول تحصیل بودند، جواب نامه‌های او را نمی‌دادند، شکایات کرد. اندرو با او شرط بست که می‌تواند بدون ‌اینکه از آنها بخواهد، آنها را مجبور به پاسخگویی به نامه‌هایش کند. وی یک نامه کوتاه احوال پرسی به آنها نوشت و در پایان نامه نوشت که در پاکت نامه یک چک برای آنها فرستاده است، ولی در واقع چیزی در پاکت نامه نگذاشت. آنها در زمان کوتاهی به نامه پاسخ دادند و جواب هم مشخص بود.

هنری فورد پایه گذار کارخانجات اتومبیل سازی فورد چنین می‌گوید: «تنها راه موفقیت‌این است که خود را در موقعیت طرف مقابل قراره دهیم و مسائل را از زاویه دید او هم ببینیم.» ‌این اصل به قدری ساده به نظر می‌رسد که ۹۰ درصد افراد در۹۰ درصد اوقات، آن را نادیده می‌گیرند. همه ما هر روز مثال‌های فراوانی از نقض ‌این اصل ساده در زندگی روزمره خود مشاهده می‌کنیم. به عنوان مثال به بیمه گرانی که برای مذاکره به معرفی خود می پردازند توجه کنید.افراد این افراد هر روزه به معرفی خود به مشتریان بالقوه می‌پردازند و هزینه‌های زیادی نیز در‌این راه انجام می‌دهند بدون‌ اینکه به‌ این نکته ساده توجهی داشته باشند. اما نکته اینجاست که این مشتریان به سادگی با نحوه فعالیت و خدمت رسانی شرکتهای بیمه آشنا هستند و آنچه در عمل با بیان تفاوت دارد را می شناسند.اما تکنیک مذاکره می گوید که باید طعمه خود را با آنچه او می خواهد به دام انداخت ، سالهایی که با یک مدیر درمان برای مذاکره به سازمانهای بزرگ مراجعه می کردیم ، به جای تعریف و تمجید های تکراری ، ابتدا با انچه می دانستیم عیب مشترک همه شرکتهای بیمه در ارایه خدمات اسد آغاز میکردیم و بدون بزرگ نمایی ابتدا اطمینان طرف مقابل را به اینکه ما به عیب خود واقفیم ،حاصل می کردیم . در واقع با این دام مشتری را به دام خود انداخته و با ترسیم اینکه برخلاف شرکت بیمه قبلی در مقابل خریدار نیستیم و در کنار او هستیم، به معرفی همان خدمات با راهکارهایی که تقویت کننده حس همدردی و رفع نیازهای مشتری بود توجه انان را به تمایل به دوستی و ایجاد کانال غیر رسمی در ارائه خدمات بهتر ، جلب می کردیم. ساده است او از دوستی و رابطه به ظاهر غیر رسمی ما خوشنود بود و از فروش بیمه نامه .با این تکنیک ساده مشتری با طعمه دلخواه خود به دام می افتد اما نباید فراموش کنیم این تکنیک را در طول قرار داد نیز حفظ نماییم.
منبع: انجمن ریسک بیمه

—————————————————————————————————————————————–
در صورتی که شما نیز مطالبی مفید برای انتشار دارید می توانید برای ما به وسیله یکی از روش های زیر ارسال کنید تا با نام خودتان و در صورت تمایل با لینک گروه تان انتشار یابد:
۱- ارسال مطالب به ID=@bidbargman در تلگرام
۲- ارسال به وسیله تماس با ما
۳- ارسال ایمیل به آدرس info(@)bidbarg.com

ارسال پاسخ