دانستنی های بیمه ای تلگرامی

دانستنی های بیمه ای تلگرامی، پست های تلگرامی منتشر شده در گروه های بیمه ای هست که برای شما گردآوری شده است. در ابتدای هر پست فردی که پست را انتشار داده و نامه گروه یا کانال نیز نوشته شده است.

Mohammadkhani Iraninsurer در گروه شبکه بیدبرگ به نقل از @bimehkadeh

در بیمه های مسئولیت مدنی کارفرما چه پوششی مناسب است؟

 

بیمه کده با مشاوره های تخصصی خود همراه شماست.بیمه نامه مسئولیت،خصوصا” مسئولیت کارفرما از یک پوشش پایه تشکیل شده است و یک سری پوشش اضافی.پوشش پایه به خودی خود مسئولیت کارفرما را تحت پوشش قرار میدهد ، اما خریداری این پوشش به تنهایی جوابگوی نیاز کارفرما نیست.مشاورین کانال تخصصی بیمه کده برای درک بهتر ، از ۱۵ پوشش اضافی در این پست ۳ پوشش و کابرد آنها را در زیرارائه می دهد:

۱-غرامت جانی ناشی از حوادث حین کارکه به دلیل قصور و اشتباه و یا اهمال غیرعمدی توسط کارکنان بیمه گذاردرمحدوده .
کاربرد پوشش : گاهی اوقات کارگری با سهل انگاری خود موجب آسیب دیدگی کارگر دیگر میشود ،با وجود سهل انگاری کار گر در مواردی بازرس اداره کار ،کارفرما را مسئول حادثه میشناسد . نتیجه آنکه چون شرکت بیمه مسئولیت کارفرما را پوشش داده ،میتواند خسارت فوق را از شمول تعهدات خود خارج نماید.

۲-غرامت جانی وهزینه پزشکی وارده به کارکنان ناشی ازحوادث نقلیه موتوری درمحدوده مکانی تحت پوشش بیمه
کاربرد پوشش: این پوشش اضافی بیشتر در پروژه های راهسازی و سا ختمانی کاربرد دارد ، در پوشش پایه حوادث نقلیه موتوری چه در محل کارگاه و چه خارج از آن پوشش ندارد بنابراین در صورت استفاده از وسایل نقلیه موتوری در محل کارگاه، در صورت تمایل،کارفرما میبایست این پوشش را خریداری نماید تا در صورت بروز حادثه شرکت بیمه جوابگوی خسارت وارده باشد.۳-مسئولیت بیمه گذاردرقبال کارکنان پیمانکاران اصلی وفرعی
کاربرد پوشش:این پوشش اضافی بیشتر در پروژه های راهسازی و سا ختمانی کاربرد دارد ،اما در فعالیتهای بازرگانی و تجاری نیز امکان وجود پیمانکار هست . در پوشش پایه کارمندان و کارکنان مستقیم کارفرما تحت پوشش هستند و در صورتی که پیمانکاری با کارفرما قرارداد داشته باشد و حادثه ای تحت مسئولیت کارفرما برای وی پیش بیاید ،شرکت بیمه در صورت عدم خریداری این پوشش توسط بیمه گذار،از پرداخت خسارت اجتناب خواهد کرد.با بیمه کده همراه باشید، ادامه کلوزها و پوشش ها ی بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان بزودی در کانال تخصصی بیمه کده
 
—————————————————————————————————————————————–
 
 در گروه شبکه ملی بازاریابی پیشگامان  Hamid Reza Ashrafi

یادداشت روز

,,,,,,مدیریت ریسک و مدیریت بیمه دو روی یک سکه هستند,,,,,

اغاز هزاره سوم ,دوران تحولات سرسام اور رشد تکنولوژی در دنیا میباشد .با ورود تکنولوژی ,,,چاپگرهای سه بعدی ,,,,میتوان گفت که انقلاب صنعتی دوم اغاز شده و سرمایه گذاری ,دانش فنی و بازار کار در دنیا را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد .در تکنولوژی جدید امروزی نه تنها سرعت فیزیکی و حجم تولید ماشین های صنعتی افزایش یافته ,بلکه سرعت رشد علوم نیز سرسام اور گشته ,رشد جمعیت ,توسعه تکنولوژی و گسترش سریع و سرعت در ارتباطات جوامع انسانی از خصایص بارز دوران کنونی است.در کنار همه این تحولات ارزنده ,شاهد افزایش روز افزون حوادث و بروز خسارتهای مالی و انسانی بخصوص خسارتهای زیان بار با شدت بالا هستیم که این هم از ویژگیهای عصر ارتباطات و سرعت است .
از این رو نقش مدیریت ریسک در دنیای امروز بسیار پررنگ تر و اساسی تر از گذشته شده ,شاید در دهه های گذشته یعنی در اوایل قرن بیستم شدت و فراوانی حوادث واقعه بقدری محدود بود که شرکت های بیمه با دریافت حق بیمه وصولی از جمعیت بیمه گذاران بازار هدف خویش میتوانستند از عهده جبران خسارتهای واقعه برای معدود بیمه گذاران زیاندیده خود بر ایند ,اما در دهه های پایانی قرن بیستم و اوایل هزاره سوم دیگر شرایط رقابتی حاکم بر فعالیت بیمه گران و اوضاع و احوال اقتصادی ,فرهنگی ,اجتماعی جوامع مختلف به شدت تغییر یافته و از سوی دیگر با افزایش شدت و تواتر حوادث و تنوع ریسک ها شرایط بیمه گری نیز تغییرات اساسی یافته است .
تورم و بحرانهای اقتصادی ملی و بین المللی و نیز تغییر ماهیت ریسک ها و نیاز به شناخت و کسب دانش موردنیاز مدیریت پرتفو های متنوع بیمه ای ,موجبات تغییرات اساسی در مدیریت و کسب و کار شرکت های بیمه را ایجاد نموده است .
امروزه دیگر درامد حاصل از فروش خدمات بیمه و پرداخت خسارتها از محل دریافت این حق بیمه ها تکافو نمیکند .به زبان ساده تر عصر ,,,مدیریت صندوقی ,,,در بیمه گری هم به پایان رسیده ,
حتی دیگر سودحاصل از سرمایه گذاری ذخایر فنی که به افزایش درامد بیمه گر بسیار مساعدت مینماید نیز قادر به تعادل سازی معادله درامد و هزینه نمیباشد.!!!؟؟؟
از این روست که شرکتهای بیمه با اعمال مدیریت ریسک و ارتقا دانش فنی در صدد ایجاد تعادل در معادله درامد ,هزینه و حفظ حد توانگری هستند .امروزه شرکتهای بیمه با بهره مندی از دانش فنی متخصصین رشته های مختلف علوم ,در صدد مقابله با خطرات بر میایند .مدیریت hseوخدمات کارشناسان بهداشت محیط و کار از جمله خدمات فنی است که با بهره گیری از این خدمات شرکت های بیمه در صدد شناسایی خطرات و راههای حذف یا کاهش حداکثری خطرات درمحیط و جوامع شغلی بر میایند .اینک شرکت های بیمه در کشورهای توسعه یافته نه تنها با بهره گیری از دانش فنی در صدد کاهش ریسک ها میباشند بلکه در راستای مدیریت پرتفوی از نقش بی بدیل اموزش در ارتقا مهارت و تجربه کارشناسان ,ارزیابان خسارت ,نمایندگان و کارگزاران بیمه وحتی بیمه گذاران بالفعل بهره مند میشوند .اموزش حفاظت فنی و بهداشت کار ,قوانین و مقررات ملی ساختمان ,تعمیرات و نگه داری بهنگام ماشین الات و اموزش عوامل خطر ساز و سیستم های خودکار مقابله با خطر و اعلام و اطفا حریق از جمله استراتژیهای شرکت های بیمه در حذف یا کاهش حداکثری حوادث و خسارتها برای مدیریت توانمند پرتفو های بیمه ای میباشد .به زبان ساده تر عمر دامپینگ در بازار بیمه به سر رسیده امروزه مدیریت بیمه و مدیریت ریسک دو روی یک سکه هستند و شرکت های بیمه ای موفق خواهند بود که سکه دو رو را داشته باشند.کارشناس بیمه
حمیدرضا حاجی اشرفی
 
—————————————————————————————————————————————–
 

اتاق فکـر (Think tank)چیست؟

شاید موضوع اتاق فکر، موضوع تازه و نویی به نظر نرسد اما نقش ارزشمند اتاق‌‌های فکر در تعاملات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و تاثیر مثبت آن در توسعه و ارتقای سازمان‌ها، به‌ویژه سازمان‌های ارایه دهنده خدمات به قشرهای متفاوت جامعه، باعث شده است که این تشکیلات غیر‌ساختارمند گذشته، امروزه جایگاهی در ساختار سازمان‌ها پیدا کند.
یکی از عادت‌‌های بدی که دامنگیر جامعه ماست، عمل پیش از تفکر یا تفکر پس از عمل است که راه برون رفت از این سیکل معیوب، نهادینه سازی الگوی عمل مبتنی بر معرفت است. اتاق فکر، مغزی برای اندیشیدن، ذهنی برای پرواز کردن و فکری برای گشودن است. اتاق فکر عرصه‌ای است که در آن خرد جمعی به منصه ظهور می رسد . در این فضا شرکت‌کنندگان درخصوص مسایل و موضوعات مورد بحث به اجماعی همگانی دست می‌یابند، چرا که در اینجا دیگر از روابط قدرت خبری نیست.اتاق‌های فکر چهار ویژگی‌ عمده دارند:
۱ – جمع اندیشی
۲ – تولید فرآورده‌های فکر و انتقال به مخاطب
۳ – معطوف بودن کوشش‌ها به مسایل روز
۴ – درگیر نشدن در مسایل اجرایی و تشریفات رسمی سیاستگزاریدر اینجا کمیت بسیار مهم بوده و از تعداد پیشنهادهای بیشتر استقبال می‌گردد، زیرا احتمال رسیدن به راه حل بهتر را افزایش می‌دهد. در این روش یک گروه ۵ الی ۱۵ نفره با حضور یک رییس (البته نه از نوع روسای خودمحور) برای اداره نمودن جلسه و یک دبیر برای ثبت پیشنهادهای صورت گرفته با استفاده از برخی ابزار و امکانات تشکیل جلسه می‌دهند.
دستور کار جلسه قبلا با وضوح کامل به اعضا اعلام می‌شود . باید مطمئن شد تمامی اعضای گروه موضوع موردنظر را درک نموده باشند. اعضا در طی جلسه به نوبت پیشنهادهای خود را اعلام و دبیر جلسه آنها را یادداشت می‌نماید. با این حال این روش قواعدی دارد که به این شرح می‌باشد:
۱ – اظهار نظر آزاد و بی‌واسطه و هر چند غیرمعمول بلامانع است (از ایده‌‌های غیرمعمول استقبال می‌شود).
۲ – به هیچ اندیشه ای انتقاد نمی‌شود (انتقاد ممنوع است).
۳ – حداکثر نظرات ارایه و جمع‌آوری می‌شود (تاکید بر کمیت نظرات و ایده‌هاست).
۴ – تکوین نظرات در مدت معین صورت می‌گیرد (ایده‌ها ترکیب و بهبود پیدا می‌کنند).@honaremodiriat

 
—————————————————————————————————————————————–
 

نکاتی در رابطه با بازاریابی بیمه

۱- سیستمی برای یادآوری بیمه های درحال انقضا راه اندازی نمایید.

۲- عکس خود را بر روی تمامی رسانه های بازاریابی قرار دهید.

۳- برای حفظ ارتباط برای مشتریان نامه های شخصی بفرستید.

۴- بودجه مشخصی را به بازاریابی اختصاص دهید.

۵- کار خرید را برای مشتری آسانتر سازید.

 
—————————————————————————————————————————————–

سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

 
علی
  • ممنون
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

ارسال پاسخ

Sending