خسارت های بیمه توسعه از محل فروش دارایی ها قابل جبران است

تمام بیمه ها ۲۵ درصد سهم اتکایی نزد بیمه مرکزی دارند و بیمه مرکزی با این سهم، باید زیان ها را پرداخت کند و مابقی خسارت ها نیز از طریق فروش دارایی های بیمه توسعه قابل جبران خواهد بود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران و غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و دبیرکل سابق سندیکای بیمه گران ایران درباره دلایل ناتوانی برخی شرکت‌های بیمه‌ای در عمل کردن به تعهداتشان نیز گفت: نبود نظارت دقیق بیمه مرکزی در فرایندهای گذشته باعث شده که شاهد بروز مشکلاتی باشیم که نمونه آن، ناتوانی بیمه” توسعه” درعمل کردن به تعهدات بود.

رییس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دلیل بروز مشکل برای شرکت بیمه “توسعه”، نبود نظارت مالی دقیق ازسوی بیمه مرکزی  در گذشته بود و همین موضوع باعث شد که این شرکت با چالش‌هایی مواجه شود.

به گفته این نماینده مجلس، بیمه شخص ثالث یک بیمه کم سود و یا حتی بدون سود است، لذا اگر شرکتی تعهدات زیادی را برای خود ایفا کند با مشکل مواجه خواهد شد.

تاجگردون تصریح کرد: بیمه” توسعه” نقدینگی خود را در سایر فعالیت‌ها استفاده کرد و در پرداخت خسارت ها ناتوان شد، لذا دلیل بروز چنین مشکلاتی، ضعف نظارت بیمه مرکزی است.
دبیرکل سابق سندیکای بیمه گران ایران  گفت: رشد شرکت‌های بیمه‌ای در کشور، ملاک افزایش سطح کیفیت نیست، بلکه موضوع حائز اهمیت در مورد شرکت‌های بیمه، ارتقای توانایی مالی آنها است. وی اضافه کرد: برای خدمت رسانی بهتر شرکت های بیمه گر، باید بر تخصصی عمل کردن آنها تاکید کرد، لذا تعداد آنها اهمیت نداشته و حتی می توان به منظور ارایه خدمات تخصصی بهتر، تعداد آنها را نیز افزایش داد.

Leave a Reply