تاثیر رای مثبت برای خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس برای شرکت های بیمه

میخائیل واده نماینده سلطنتی بیمه در کابینه دولت انگلیس، گفت: بازار بریتانیا باید برای حفظ سهامش ارتباطات خود را حفظ کند. لندن باید تضمین کند که همچنان بخشی از بازار رو به پیشرفت بیمه است. لندن هم اکنون ۶۵ میلیارد دلار سرمایه حاضر در بازار بیمه اتکایی دارد و این رقم تا چند سال آینده باید به رقمی در حدود ۱۶۵ میلیارد دلار برسد.

 

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت‌ تخصصی‌ صنعت بیمه،“میخائیل واده” نماینده سلطنتی بیمه در کابینه دولت انگلیس، گفت: صنعت بیمه عادی و اتکایی برای دفاع از جایگاهش در جهان به عنوان مرکزی برای کنترل ریسک باید به شدت بجنگد.

او افزود: بازار بریتانیا باید برای حفظ سهامش ارتباطات خود را حفظ کند. لندن باید تضمین کند که همچنان بخشی از بازار رو به پیشرفت بیمه است. لندن هم اکنون ۶۵ میلیارد دلار سرمایه حاضر در بازار بیمه اتکایی دارد و این رقم تا چند سال آینده باید به رقمی در حدود ۱۶۵ میلیارد دلار برسد.

نماینده سلطنتی بیمه در کابینه دولت انگلیس ادامه داد: باید همیشه هوشیار باشیم. ما باید بدانیم بیمه اتکایی و بازار سرمایه در حال تغییر است. ما باید فرض کنیم که در آینده همه مسیرها به لندن ختم نمی شود پس باید آماده تغییرات آتی باشیم.

انجمن بین المللی بیمه (IUA) اعلام کرده که اگر شهروندان بریتانیا به همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت بدهند، بازار بیمه لندن ضربه سنگینی را متحمل می شود. با خروج از این اتحادیه بیمه گران انگلیسی دیگر نمی توانند در قاره اروپا بیمه نامه بفروشند و حتی حضور بازیگران خارجی در این بازار ممنوع می شود. در چنین شرایطی بیمه گران عادی و اتکایی کشورهای مانند آمریکا و ژاپن مجبور خواهند شد برای ورود به این بازار، کانال به غیر از لندن بیابند.

این مقام بریتانیایی با تاکید بر اینکه نباید از شرایط رقابتی بازار غافل شد، گفت: به جای اینکه به تنهایی در بازار حرکت کنیم باید به دیگر شرکا نیز توجه کنیم البته نباید از این نکته را فراموش کرد که در مسیر همکاری های مشترک، شرکت های بریتانیایی باید پیشگام باشند و در شاخه های تخصصی فعالیت کنند.

پیش از این گزارش شده بود، بازار بیمه در انگلیس بسیار رقابتی شده است اما رهبران سنتی در این بازار همچنان نقش مهمی را ایفا می کنند. بازار پرسابقه بیمه در انگلیس، سومین بازار بیمه در جهان محسوب می شود. این بازار تنها بازار عمده فروشی بیمه در سطح بین المللی است و با سهم ۳۴ درصدی و ۲۱ درصدی از بازار بیمه هوایی و باربری دریایی، رهبری بازار جهانی بیمه ها را داراست.

به علت قدمت بیمه در بریتانیا، قوانین بیمه ای بسیار زیادی در این کشور به تصویب رسیده است. لندن تلاش کرده است که از نظر مقرارت بیمه ای، محیط آزادی را برای فعالیت شرکت های بیمه ایجاد و آن را حفظ کند. البته با هدف حمایت از بیمه گذاران، بیمه گران و کارگزاران، مقرارت قابل توجهی بیمه انگلیس را احاطه کرده است.

Leave a Reply