بیمه داروهای گیاهی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی در گزارش خود به اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: ۵۶ قلم داروی گیاهی با حمایت این ستاد، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از بنکر، جلسه ۱۶۷ کارگروه مشورتی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست منصور کبگانیان قائم مقام این ستاد در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که به بررسی اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی در راستای اجرایی شدن سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی اختصاص داشت، گزارش این ستاد توسط دبیر آن ارائه شد.

عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی در این گزارش گفت: یکی از اهدف سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، کسب سهم ۲۰ درصد ارزش بازار داروی انسانی و دامپزشکی کشور در سال ۱۴۰۴ توسط محصولات تأیید شده مبتنی بر داروهای گیاهی و محصولات طبیعی است.
وی افزود: با حمایت‌های این ستاد تعداد داروها و فرآوردهای گیاهی تولید شده در کشور در بخش انسانی از حدود ۸۰۰ قلم در اول سال ۹۳ به هزارو ۱۴۹ قلم و تعداد داروهای گیاهی مورد استفاده در دامپزشکی از حدود ۲۰ قلم در این مدت به حدود ۵۰ قلم رسیده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: تعداد ۴۲۸ قلم داروی طب سنتی مجوز وزارت بهداشت را اخذ کرده و تعداد ۵۶ قلم داروی گیاهی با حمایت ستاد، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

عصاره افزود: تهیه و تدوین پیش‌نویس سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی از سال ۸۹ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز و به صورت سند پیشنهادی به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ارائه شد.

وی در پایان افزود: این سند پیشنهادی پس از چند جلسه بررسی در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع تأیید و برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای سال ۱۳۹۲ این سند را تصویب کرد و هم اکنون با اباغ رئیس جمهور این سند لازم الاجرا است.

بیمه داروهای گیاهی

 

  • (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا