بزرگ‌ترین پرونده جرایم مربوط به سیستم بهداشت در تاریخ آمریکا.

ماموران پلیس فدرال آمریکا در یک پرونده جنجالی ۲۴۳ نفر شامل ۴۶ پزشک، پرستار و کارکنان بخش‌های مختلف سلامت را دستگیر کردند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، این افراد به صدور صورتحساب‌های جعلی برای اخذ پول از شرکت بیمه خدمات درمانی مدیکر متهم شدند. دامنه اتهامات از تقلب و پولشویی تا سرقت هویت و رشوه متغیراست. دادستان کل، لورتان لینچ، در این مورد گفت: «این بزرگ‌ترین پرونده جرایم مربوط به سیستم بهداشت و درمان کشور در تاریخ وزارت دادگستری آمریکا است»

در این پرونده یک پزشک اهل کالیفرنیا متهم شده که ۲۳میلیون دلار با صدور صورتحساب جعلی برای خرید بیش از هزار صندلی چرخ‌دار الکتریکی گران‌قیمت و خدمات بهداشتی و درمانی خانگی که یا ضروری نبودند یا اصلا به مشتری ارایه نشده بودند، کلاهبرداری کرده است.

این دستگیری‌ها در طول سه روزدرهفده شهر صورت گرفت. اف‌بی‌ای می‌گوید، بیش از۴۴ نفر از متهمان، در کلاهبرداری برنامه تجویز داروی شرکت مدیکر نقش داشته‌اند. دیگرخاطیان این پرونده به جعل درتعداد دفعات ویزیت ودرمان بیماران و در یک مورد نیز به صدور صورتحساب‌های غیرواقعی چندمیلیون دلاری برای تهیه تجهیزات پزشکی که یا مورد نیاز نبوده یا حتی از طرف بیماران درخواست نشده بود، متهم شده‌اند.

بیش از۹۰۰ نفر از مقامات دولت و پلیس برای بازداشت این افراد همکاری کردند، وزارت دادگستری می‌گوید، که این جدیدترین تلاش برای مقابله با کلاهبرداری از مدیکر محسوب می‌شود. به گفته مقامات دولتی، از سال ۲۰۰۷ که نیروی ضربت پلیس ضد کلاهبرداری مدیکر شروع به کار کرد، تاکنون بیش از۲۳۰۰ نفر دستگیر شده‌اند. مجموع تقلب و فساد پرونده اخیر ۷۰۰ میلیون دلار است. نیروی ضربت بیش از۲۰۰ پزشک و۴۰۰ نفر از کارکنان بخش پزشکی را نیز تحت پیگرد قانونی قرارداده است.

تابستان گذشته، در وبلاگ Shots از یک مورد تخلف در تجویز دارو گزارش دادند که بعد از این که صورتحساب بخش تجویز داروی یک پزشک به بیش از ۵ میلیون دلار رسید از کلاهبرداری او پرده برداشته شد. در آن مورد، دو منشی کلینیک پزشک مذکور، مسوول جعل نسخه‌ها شناخته شدند.

به گفته مقامات دولتی، طی‌ اعلام دستگیری‌های هفته اخیر، مراکز مدیکر و مدیکید (MedicAid)، چندین ارایه‌دهنده خدمات پزشکی وابسته به این سازمان‌ها را تعطیل یا از کار معلق کردند. مدیکید مانند مدیکر یک برنامه بیمه خدمات درمانی دولتی برای افراد کم درآمد جامعه است. طبق اخبار منتشره از اف‌بی‌ای، اتهامات عنوان شده علیه برخی از این متهمان عبارتند از:

میامی: ۷۳ نفر به خاطر مشارکت در طرح‌های مختلف کلاهبرداری به ارزش ۲۶۳ میلیون دلار، شامل صدور صورتحساب‌های کذب برای مراقبت‌های بهداشتی درمنزل، خدمات سلامت روان و تقلب در داروخانه‌ها متهم شناخته شدند. در یک مورد، بین سال‌های۲۰۰۶تا ۲۰۱۲، مدیران یک مرکز سلامت روان به صدور صورتحساب‌هایی به ارزش تقریبا ۶۴ میلیون دلار برای درمان‌های جعلی در حیطه سلامت روان صادر کردند و همچنین به پرداخت رشوه به افرادی که در مراکز توان بخشی و نگهداری از افراد سالمند و معلول در منطقه جنوبی فلوریدا از بیماران برای تست داروهای جدید در آزمایش‌های بالینی ثبت‌نام می‌کردند، متهم شدند.

تگزاس: ۲۲ نفربه تقلب در پرونده‌های مختلف کلاهبرداری به ارزش بیش از۳۸ میلیون دلار متهم شدند. یکی از این افراد به تعلیم بیماران برای قانع کردن پزشکان برای اینکه ابتلای آنها به بیماری‌ها را باور کنند و دریافت پول خدمات از مدیکر متهم شد. یک شرکت هم برای معرفی این افراد به پزشکان از آنها پورسانت دریافت می‌کرده که شرکت مذکور نزدیک به ۱۶میلیون دلار خسارت به مدیکر وارد کرد.

دالاس: هفت نفر در ارتباط با طرح کلاهبرداری مراقبت در منزل متهم شناخته شدند. در این طرح، شش نفر از صاحبان و گردانندگان یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات پزشکی از طریق تماس‌های تلفنی ویزیت‌های تلفنی، صورتحساب‌هایی برای ویزیت رودرو به ارزش ۴۳ میلیون دلاری را تحت نام تنها یک پزشک تهیه کردند، در حالی که در واقعیت هیچ‌کدام این اتفاقات نیفتاده بود. این شرکت همچنین به طورقابل توجهی درطول زمان ویزیت پزشکان اغراق کرده واغلب برای ویزیتی که معمولا۱۵تا۲۰ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشید، صورتحساب‌های۹۰ دقیقه‌ای صادر می‌کرد.

لوس آنجلس: هشت نفر به نقش داشتن در تقلب و کلاهبرداری۶۶میلیون دلاری از مدیکر متهم شدند. در یک مورد، یک پزشک به ۲۳ میلیون دلار زیان زدن به مدیکر به دلیل ارجاع بیماران به DME (شرکت تجهیزات پزشکی با دوام) و صدور صورتحساب‌های جعلی برای بیش از هزار صندلی چرخ‌دار الکتریکی گران‌قیمت وهمچنین خدمات بهداشتی و درمانی خانگی که در حقیقت ضروری نبوده و در اغلب موارد حتی به بیماران ارایه نیز نشده بودند، متهم گردیده است.

Leave a Reply