جایگاه نامناسب بیمه زندگی در ایران

مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: گسترش بیمه ها و استفاده مردم از امتیازات آن، رشد و توسعه کشور را در پی دارد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، هادی اویار حسین روز سه شنبه در نشستی با مسوولان دولتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از شاخص های توسعه هر کشور توسعه بیمه ها و میزان استفاده مردم از آن است که در همه دنیا رواج دارد.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در کشور ایران ۱/۸ درصد است گفت: این ضریب در کشورهای توسعه یافته هفت تا ۱۲ درصد است.ضریب نفوذ بیمه، درصد سهم صنعت بیمه از تولید ناخالص داخلی کشور و یک شاخص اقتصادی کمی است.اویارحسین با اشاره به برخی شاخص های بیمه گفت: صنعت بیمه ایران هم اکنون در رتبه ۴۲ جهان قرار دارد.وی اظهار کرد: نسبت خسارت پرداختی بیمه های ایران، بالا و نزدیک به ۹۰ درصد است.

اویارحسین عنوان کرد: ضریب خسارت بیمه درمان ۱۱۷ درصد است.

وی بیان کرد: کشور ایران از نظر بیمه زندگی در جایگاه خوبی قرار ندارد درحالیکه این بیمه می تواند بیشترین نفع را برای مردم داشته باشد.

اویارحسین از مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد خواست که توجه بیشتری به صنعت بیمه داشته و کارکنان و مردم را تشویق به استفاده از بیمه های مختلف کنند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برنامه های تشویقی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در این استان ضروری است.

حسن نوروزی افزود: حمایت بیمه ها ازصنعت و پرداخت به موقع خسارت ها می تواند رشد و توسعه اقتصادی استان را در پی داشته باشد.

Leave a Reply