توضیحاتی در خصوص برگزاری نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه طی اعلام قبلی مجری نمایشگاه (شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس) در شهریور ماه و همزمان با همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری خارجی در محلی دیگر برگزار می شود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، پیرو خبر پیشین سنا، مبنی بر اینکه به منظور بهره مندی هر چه بیشتر از ظرفیت های همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری خارجی با محوریت بازار سرمایه، زمان برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به شهریور ماه موکول شده بود، به اطلاع می رساند این نمایشگاه همچنان در زمان یاد شده برگزار خواهد شد.

این در حالی است که متاسفانه با وجود اعلام درخواست های متعدد و مذاکرات مختلف با مسوولان شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای سال جاری، شرکت سهامی نمایشگاه ها با عدم همکاری، از در اختیار گذاشتن فضای مناسب در شهریور ماه امتناع کرد و در اقدامی یک جانبه، طی تماس با متقاضیان شرکت در این نمایشگاه، از برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در خرداد ماه خبر داده است.

بر این اساس، اعلام می شود که این اقدام مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار نیست و هیچ یک از ارکان بازار سرمایه و شرکت های زیرمجموعه، در نمایشگاه خردادماه حاضر نمی شوند. 

یادآور می شود، شرکت سهامی نمایشگاه ها در اسفند ۱۳۹۱ در اقدامی خودسرانه دیگری زمان نمایشگاه معظم هفتم بورس، بانک و بیمه (اردیبهشت ۱۳۹۲) را در تقویم خود به بهانه برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی ۱۰ روز به تاخیر انداخت و در اقدام مشابه دیگری در دی ماه ۱۳۹۲ بدون اطلاع قبلی این نمایشگاه را از تقویم نمایشگاه ها خارج کرده و نمایشگاه نفت را به جای نمایشگاه هشتم بورس، بانک و بیمه در تقویم اردیبهشت خود آورد و با پیگیری های بسیار ستاد برگزاری نمایشگاه نهایتا موفق شد با یک ماه تاخیر و در خرداد ماه ۱۳۹۳ اقدام به برگزاری نمایشگاه کند. در خصوص نهمین نمایشگاه نیز مجددا بدون اعلام قبلی مهمترین سالن در اختیار این نمایشگاه را (سالن خلیج فارس) را به همراه سالن ۶ از محدوده نمایشگاهی نمایشگاه نهم خارج کرد و در حالی که بیش از ۱۳۰۰۰ متر فضای غرفه واگذار شده بود متراژ غرفه های قابل واگذاری را به ۱۲۰۰۰ متر کاهش داد و معضلات بسیاری برای برنامه ریزی این نمایشگاه از پیش از سال ۱۳۹۳ برای اجرای نمایشگاه به وجود آورد.

اکنون نیز شرکت سهامی نمایشگاه ها، بدون کسب مجوز از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس (مجری نهمین نمایشگاه بین المللی بورس) در یک حرکت یک طرفه و غیرتعاملی اقدام به اعلام برگزاری این نمایشگاه کرده است که مقتضی است توضیح مناسبی در این خصوص به ذینفعان نمایشگاه نهم داده شود تا این رویداد مهم مالی و سرمایه گذاری که با همت همه اهالی صنعت مالی ایران به این مرحله از اعتبار داخلی و بین المللی رسیده، دستخوش تصمیم های یک طرفه نگردد.

یادآور می شود نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در شهریور ماه و همزمان با همایش بین المللی جذب سرمایه گذاری خارجی با محوریت بازار سرمایه در محلی دیگر برگزار می شود که جزییات آن متعاقبا اعلام می شود.

در این همایش ملی که با مشارکت فعال وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، امور خارجه، بانک مرکزی و دبیرخانه ایرانیان خارج کشور برگزار می شود، از شرکتها و سازمان های خارجی موثر در حوزه های مختلف مالی و سرمایه گذاری دعوت به عمل آمده تا با مذاکرات مستقیم، همکاری های مشترک در زمینه های اقتصادی و مالی در حوزه بازار سرمایه بین دو طرف صورت پذیرد.

Leave a Reply