گزارش لویدز از تغییرات آب و هوایی و تاثیر آن بر صنعت بیمه

لویدز لندن بزرگترین بیمه گر اتکایی جهان که نقش بسزای در رونق این صنعت در اروپا و سراسر جهان بازی می کند، با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که این شرکت از این پس نگاه واقع‌گرایانه به پدیده ای به نام تغییرات جوی خواهد داشت و چشم انداز این بیمه گر بزرگ در حال تغییر است.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از صنعت بیمه، تغییرات آب و هوایی ثابت کرده اند که شرکت های بیمه توانایی مقابله با آنان را ندارند؛ از همین رو برخی از بیمه گران بزرگ در اندیشه تغییر استراتژی های خود هستند.

این شرکت با انتشار مدارکی بر این نکته تاکید می کند که بلایای طبیعی که ما اکنون به شدت با آن مواجه هستیم تنها یک عامل دارد و آن “تغییرات جوی” است. این تغییرات تاثیرات مخربی بر ساختار جهان وارد می کند.

در این گزارش آمده است که تغییرات جوی هشداری برای تمامی جهان هستند و این پیغام را با خود می آورند که تهدیدها و ریسک ها روزانه در حال افزایش هستند. برای مثال در این گزارش آمده است که سه رویداد اصلی مانند باراش باران شدید در یک منطقه، خشکسالی در منطقه دیگر و بیماری در منطقه سوم ناخودآگاه بر تمامی جهان تاثیر می گذارد و حداقل کشاورزی در کل جهان را با خطر نابودی مواجه می کند.

در این گزارش آمده است که شرکت های بزرگ بیمه به این گزارش لویدز لندن با دقت بیشتری توجه خواهند کرد چرا که موفقیت آنان به شدت وابسته به استراتژی های کارآمدی است که شرکت های نظیر لویدز در اولویت قرار می دهند. این بدان معناست که آنان باید به خوبی مراقب هر مسئله ای اشتباهی باشند و به درستی بتوانند خسارت های ناشی از هر اتفاقی را مدیریت کنند.

همچنین در گزارش این شرکت بریتانیایی به شرکت ها و کارگزاران بیمه گفته شده است که زنجیره غذایی را جدی بگیرند چرا که برای پاسخگویی به ادعاهای هنگفت باید پوشش های متفاوتی را نیز در نظر گرفت؛ مانند بیمه ریسک سیاسی، بیمه خشونت های سیاسی و تروریسم، بیمه معدن و خطوط هوای، بیمه اختلالات تجاری، بیمه مسئولیت زیست محیطی و در نهایت بیمه کشاورزی. پس زمانی که تمامی این پوشش ها در نظر گرفته می شود، می توان با اطمینان گفت که ما در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم هستیم.

پیش از این در گزارش ها آمده بود، صنعت بیمه ای که اکنون در جهان متداول شده است، حمایت خود را بر کسانی متمرکز کرده است که از منظر آنان ارزش سرمایه گذاری را دارند؛ هیچ کس در برابر تغییرات آب و هوایی مصون نیستند به ویژه کشاورزان؛ کشاورزانی که تامین کنندگان اصلی زنجیره غذایی هستند.

بانک لویدز که “لویدز لندن” یکی از شاخه های مهم آن است، یک موسسه مالی و بانکداری بزرگ انگلیسی است. این موسسه مالی در زمینه ارائه خدمات بانکداری، بیمه، سرمایه گذاری و مزایای بازنشستگی فعالیت می کند. ریشه های تاسیس بانک لویدز به سال ۱۷۶۵ میلادی و تشکیل بانک “لویدز تی اس بی” بازمی گردد.

این گروه در سال ۲۰۰۹ میلادی و در پی ادغام لویدز بانک و شرکت خدمات مالی “اچ بی اس او” که خود از ادغام چهار بانک انگلیسی تشکیل شده بود، راه اندازی شد. بانک لویدز در اسکاتلند به ثبت رسیده است و شعبه مرکزی این بانک در شهر لندن، قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس لندن معامله می شود.

 

Leave a Reply