نقش بیمه مرکزی در تعیین صلاحیت مدیران و دست اندرکاران صنعت بیمه

محمدابراهیم امین تعیین صلاحیت ها در حوزه های مختلف صنعت بیمه را کاری بسیار عظیم و مهم دانست و گفت اگر مدیران و دستاندرکاران صنعت بیمه از فیلتر تعیین صلاحیت ها عبور کنند و افراد واجد شرایط سکان امور را در دست بگیرند، صنعت بیمه دیگر شاهد بحرانی که اخیراً گریبان گیر آن شد، نخواهد بود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی؛ محمدابراهیم امین که در دیدار کارکنان اداره کل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای سخن می گفت افزود: مردم بر اساس اعتمادی که به حاکمیت، نظام و دولت دارند به دنبال دریافت خدمات از سازمان ها از جمله خرید بیمه نامه از شرکت های بیمه هستند و اگر این اعتماد سلب و خدشه دار شود، مردم به همه چیز بی اعتماد خواهند شد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت ما در حوزه بیمه وظیفه داریم کارمان را درست انجام دهیم و در صدور و اعطای مجوزها طبق ضوابط و مقررات عمل کنیم تا آسیبی  به این حوزه از فعالیت ها وارد نشود.

محمدابراهیم امین تعیین صلاحیت ها در حوزه های مختلف صنعت بیمه را کاری بسیار عظیم و مهم دانست و گفت اگر مدیران و دست اندرکاران صنعت بیمه از فیلتر تعیین صلاحیت ها عبور کنند و افراد واجد شرایط سکان امور را در دست بگیرند، صنعت بیمه دیگر شاهد بحرانی که اخیراً گریبان گیر آن شد، نخواهد بود.

وی تصریح کرد ما نباید در حوزه تعیین صلاحیت ها که از حساسیت بالایی برخوردار است توصیه پذیر باشیم و خلاف مقررات عمل کنیم و اگر به سرنوشت مردم بی تفاوت باشیم جایمان اینجا نیست.

رئیس کل بیمه مرکزی تأیید صلاحیت افرادی را که واجد صلاحیت نیستند امری گناه و آن را ظلم به مردم و جامعه دانست و گفت تأیید صلاحیت ها باید طبق اصول، ضوابط و مقررات باشد و تخطی در این امر قابل قبول نیست.

امین در ادامه گفت اعتماد مردم به بیمه زمانی جلب می شود که شرکت های بیمه خسارت بیمه گذاران را به موقع، سریع و درست پرداخت نمایند و به اصطلاح هیچ ادعا و خسارت معتبری بدون پرداخت نباشد.

رئیس کل بیمه مرکزی لازمه نظارت کارآمد و موثر بر شرکت های بیمه را آشنایی عینی کارشناسان بیمه مرکزی با نحوه عمل شرکتهای بیمه، شعب، نمایندگی های بیمه و بویژه واحدهای پرداخت خسارت دانست و گفت با این کار می توانیم از نزدیک مشکلات مردم را  لمس و برای رفع  و رجوع آن چاره اندیشی کنیم.

امین در پایان خاطر نشان کرد بیمه یکی از کارآمدترین دستاوردهای تمدن بشری است و امنیت و آسایش خاطر به مردم می دهد و مردم ایران نیز باید از این دستاورد بدرستی بهره مند شوند و از مزایای آن استفاده کنند.

در ابتدای این مراسم، مدیر کل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای گزارشی از وظایف و فعالیت های این اداره کل ارائه کرد.

Leave a Reply