تشکیل کمیته تخصصی پیشگیری از وقوع تصادفات ومقابله با جرائم بیمه ای

تهران-کمیته تخصصی پیشگیری از وقوع تصادفات ومقابله با جرائم بیمه ای درچهارمحال بختیاری تشکیل شد.
به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی بیمه ایران، دراین کمیته که با پیشنهاد شرکت سهامی بیمه ایران تشکیل شده است نمایندگان دادگستری،پزشکی قانونی،نیروی انتظامی وپلیس راه عضویت دارند. اعضای این کمیته درنخستین جلسه خود راهکارهای جلوگیری از خسارت های تقلبی و استفاده از روش های علمی و آماری به منظور جلوگیری از وقوع تصادفات را بررسی کردند.
همچنین مقررشد بیمه ایران دوره های آموزشی مشترک قوانین بیمه ای، تصادفات و دیات را برای کارشناسان دادگستری، پزشکی قانونی و راهنمایی و رانندگی برگزار و آنان را با آخرین اطلاعات دراین زمینه آشنا کنند.
 علاوه براین، مسوولیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی صحیح بیمه ای درجهت به حداکثررساندن اعتماد سازی با استفاده از مزایای بیمه ای به بیمه ایران سپرده شد.
درادامه مسوولان برای تشکیل اتاق فکر به منظور هم اندیشی و مقابله با جرائم حوزه بیمه به توافق رسیدند و مقررشد دراین رابطه جلسات منظمی با شرکت کارشناسان برگزار شود.
 افزون براین،مقررشد نقاط حادثه خیز استان شناسایی و نسبت به اصلاح آن با ولویت محورهای پرتردد دردستور کارمسوولان اجرایی قرارگیرد.
 مدیرکل بیمه ایران استان چهارمحال وبختیاری نیز دراین ارتباط هدف اصلی از تشکیل این کمیته را کاهش ضریب خسارات تصادفات رانندگی و جلوگیری از تخلفات بیمه ای دراین منطقه عنوان کرد وگفت: میانگین تصادفات دراین استان با توجه به تعداد خودروهای درحال تردد از میانگین تصادفات درکل کشور قدری بالاتر است برهمین اساس با تشکیل این کمیته و استفاده از نظرات کارشناسان درنظر داریم این تعداد را کاهش دهیم.
 اقدام صابری درباره دلایل بالا بودن تعداد تصادفات رانندگی دراین استان اظهارداشت:‌دراین استان جاده های دوبانده نسبت به میانگین کشوری پایین تر است همچنین این استان با داشتن جاده های کوهستانی نقاط حادثه خیز زیادی دارد که با همکاری دستگاه های اجرایی مقرر شد نسبت به اصلاح آن اقدام شود تا تعداد تصادفات رانندگی دراستان با روند کاهشی به استاندارد های ملی و بین المللی نزدیک تر شود.
مدیرکل بیمه ایران دراستان چهارمحال وبختیاری درباره مساله پیشگیری از تخلفات بیمه ای دراین استان نیز گفت:‌سوء‌استفاده ازشرکت های بیمه ای مساله ای فراگیراست و تنها به این استان محدود نمی شود درهمین ارتباط و برای جلوگیری از این معضل مقرر شد با تولید برنامه های متنوع و انتشار آن ازطریق رسانه ها سطح آگاهی بیمه گذران را افزایش داده و فرهنگ سازی بیشتری کنیم.
درنخستین جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از وقوع تصادفات ومقابله با جرائم بیمه ای رییس کل و معاونان دادگستری استان چهارمحال و بختیاری،رییس دادگستری شهرستان شهرکرد، فرماندهی راهنمایی و رانندگی،فرمانده پلیس راه استان و مدیرکل پزشکی قانونی استان شرکت داشتند.

Leave a Reply