امین: تسویه شرکت های بیمه با مراکز درمانی شخصا پیگیری خواهم کرد.

قرار است شیوه نامه ای با همکاری سندیکای بیمه گران ایران، سازمان نظام پزشکی و بخش خصوصی تهیه و تدوین شود که بیمه مرکزی با استقبال از این شیوه نامه متعهد شده تا امکانات نرم افزاری مرتبط را در اختیار مجریان آن قرار دهد.مقرر شد شرکت های بیمه با نظارت بیمه مرکزی مطالبات بیمارستان های طرف قرارداد با شرکت های بیمه را ظرف یک ماه پرداخت کنند.

 

به گزارش بیدبرگ و نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل بیمه مرکزی، سید حسن هاشمی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه هم اندیشی وزارت بهداشت و صنعت بیمه با اعلام این مطلب افزود: در این نشست مقرر شد شرکت های بیمه با نظارت بیمه مرکزی مطالبات بیمارستان های طرف قرارداد با شرکت های بیمه را ظرف یک ماه و با توجه به شرایط منطقه، درجه بندی بیمارستان ها و ضریب (کا) پرداخت کنند.
وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت استفاده گسترده از نرم افزارها و ابزارهای الکترونیکی برای بهبود وضعیت موجود، گفت: قرار است شیوه نامه ای با همکاری سندیکای بیمه گران ایران، سازمان نظام پزشکی و بخش خصوصی تهیه و تدوین شود که بیمه مرکزی با استقبال از این شیوه نامه متعهد شده تا امکانات نرم افزاری مرتبط را در اختیار مجریان آن قرار دهد.
وی در پایان با ابراز خرسندی از دیدگاه های رییس کل بیمه مرکزی در خصوص تعامل هر چه بیشتر صنعت بیمه با شبکه بهداشتی و درمانی کشور، اظهار کرد: بستر همکاری ما و صنعت بیمه فراهم است و از این پس با همکاری های بیشتر و تعاملات گسترده تر، شرایط بیمه های درمانی به ثبات بیشتری خواهد رسید.
محمد ابراهیم امین – رییس کل بیمه مرکزی – نیز در پایان این نشست با تاکید بر لزوم تداوم این هم اندیشی ها به اهمیت ویژه کیفیت اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور اشاره کرد و افزود: ما آرزو داریم شرایط به گونه ای پیش برود که رابطه مالی بین بیمار و پزشک صرفا از طریق شرکت های بیمه انجام شود و در این مسیر آمادگی خود را برای هر گونه همکاری اعلام می کنیم.
وی تصریح کرد: عملیات بیمه گری در حوزه هایی نظیر برآورد خسارت و محاسبات بیمه ای، پیچیدگی هایی دارد که می توان با استفاده از نظام الکترونیک و نرم افزارهای ویژه، زمان تسویه را به حداقل رساند.
رییس کل بیمه مرکزی با مثبت خواندن فضای گفتگو به دغدغه ها و نقطه نظرات مدیران عامل و فعالان صنعت بیمه در این نشست اشاره کرد و افزود: ما مشکل خاصی در خصوص رعایت تعرفه ها نداریم و شرکت های بیمه در این خصوص نهایت همکاری را به کار گرفته اند و موضوع بدهی شرکت های بیمه به بیمارستان ها هم پس از برخی اصلاحات و همچنین دریافت صورت حساب های مرتبط، پرداخت خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.
امین در پایان با تشکر از حضور وزیر بهداشت و هیات همراه در مجموعه بیمه مرکزی برخی از مسائل و دغدغه های اهالی صنعت بیمه را مطرح کرد و در پایان گفت: شخصا موضوع تسویه شرکت های بیمه با مراکز درمانی را تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد.
گفتنی است نشست مشترک وزارت بهداشت و صنعت بیمه صبح امروز با حضور دکتر سید حسن هاشمی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- محمد ابراهیم امین- رییس کل بیمه مرکزی، معاونان، مشاوران، مدیران عامل شرکت های بیمه و بیمارستان های تهران و همچنین فعالان حوزه های بیمه و سلامت در محل بیمه مرکزی برپا شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید: