پس از تحریم، بیمه مانع فروش نفت ایران، بزرگترین شرکت های بیمه جهان

پس از تحریم، بیمه مانع فروش نفت ایران به اروپا

به گزارش خبرگزاری بسیج (به نقل از سایت تسنیم)، بازیگران مطرح صنعت کشتیرانی گفتند، تلاش های ایران برای آغاز صادرات نفت به اروپا با مانع مواجه شده، زیرا مالکان تانکرهای خارجی هنوز برای برخورداری از پوشش بیمه ای محموله های ایرانی با مشکل مواجه اند.
توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی در اوایل ماه جاری میلادی اجرایی شد و منجر به لغو تحریم های بانکی، بیمه ای و کشتیرانی علیه تهران شد.

از آن زمان تاکنون، ایران دستور افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه ای نفت خود را صادر کرده که از این رقم ۲۰۰ هزار بشکه به اروپا صادر خواهد شد.

اما بسیاری از شرکت های خارجی همچنان نگران نقض آن دسته از تحریم های دولت آمریکا هستند که هنوز پابرجاست. تحریم های پابرجای واشنگتن علیه ایران، اکثر فعالیت های تجاری بین اتباع و شرکت های آمریکایی و ایران و تجارت های دلاری را ممنوع می سازد.

پدی راجرز، مدیر ارشد شرکت تانکری یوروناو گفت، برای حمل نفت ایران به اروپا با شرکت وی تماس گرفته شده است.

راجرز گفت: «ما درخواست هایی داشته ایم. جالب اینجاست که اولین درخواست ها برای حمل نفت ایران از جانب اروپا بوده نه از سوی چین.»

پوشش های بیمه ای شخص ثالث و آلودگی نفتی برای کشتی ها از سوی کلوب های پی اند آی تامین می شود که اعضای آن شرکت های بیمه ای دریایی هستند.

راجرز در ادامه گفت، کلوب بین المللی پی اند آی هنوز قادر به تایید پرداخت ها بر اساس قراردادهای بیمه اتکایی نبوده است.

«هنوز تسویه حساب صورت نگرفته است. به نظرم در حال حاضر کسی نمی تواند بارگیری انجام دهد… مگر اینکه یکی یک شیوه جایگزین برای پوشش بیمه ای داشته باشد.»

وی افزود: «من فکر می کنم این مشکل برطرف خواهد شد. اما این کار زمان خواهد برد و خیلی آسان و سرراست نخواهد بود.»»

رابرت هویده مکلود، مدیر گروه تانکری فرانتلاین گفت، انتظار دارد صادرات نفت ایران امسال حداقل ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش بیابد.

وی افزود: «آنها هر کاری می توانند انجام خواهند داد تا سهم خود از بازار اروپا را باز پس بگیرند و تقاضا برای تانکرهای بین المللی برای ارسال این حجم نفت وجود خواهد داشت.»

 —————————————————————————————————————————————–

بزرگترین شرکت های بیمه جهان

۱- ای ایکس ای (AXA)با یک ترلیون دلار دارایی – فرانسه
۲- آلیانز (Allianz)، با ۹۸۰ میلیارد دلار دارایی – آلمان
۳- مت لایف (Metlife) با ۹۰۲ میلیارد دلار دارایی- آمریکا
۴- ژاپن پست اینشورنس- با ۸۴۶ میلیارد دلار دارایی – ژاپن
۵- پر دنشال فایننشیال (Prudential Finantial) با ۷۶۶ میلیارد دلار – آمریکا
۶- پینگ ان اینشورنس (Ping An Insurance) با ۶۴۶ میلیارد دلار- چین
در لیست با ۶۵ شرکت، شرکت بیمه عمر هند با ۲۸۸ میلیارد دلاردارایی رتبه ۲۵ است. نکته جالب توجه اینکه اکثر شرکت های بزرگ مربوط به کشورهای آمریکا- آلمان- فرانسه – چین – ایتالیا- ژاپن- انگلستان – کانادا- تایوان – کره جنوبی – سویس و هلند می باشند.

 —————————————————————————————————————————————–

۱۰ روز بعد لغو تحریم ها چه تحولاتی رخ داده است؟

۷ تحول مهم بعد از شروع اجرای برجام

مهم ترین تحولات اقتصادی برداشته شدن تحریم ها:

تمامی تحریم‌های یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای که از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر وضع شده بود همچنین ۶ قطعنامه تحریم شورای امنیت و ۱۲ قطعنامه شورای حکام علیه ایران برداشته و لغو شد.

۱- کشتی :
کشتیرانی ایران در ۲۲ نوبت مورد تحریم قرار گرفت که همگی لغو شد. در این مدت ۱۳۲ شرکت و ۱۶ نفر در فهرست تحریم ها قرار گرفته بودند.

۲- نفت:
در طول ۶ ماه آینده ایران ۵۰۰ هزار بشکه و طول یک سال یک میلیون بشکه نفت به میزان صادرات خود اضافه می کند.در روزهای گذشته ۳۰۰ هزار بشکه به صادرات نفت ایران افزوده شده است.

۳- پول های بلوکه شده:
رئیس کل بانک مرکزی از آزاد شدن ۳۲.۶ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده کشور خبر داد و اعلام کرداز این میزان ۲۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار متعلق به بانک مرکزی و ۴.۵ میلیارد دلار دارایی دولت است. بانک ها و مقامات سوئیسی از آزاد شدن ۱.۷ میلیارد دلار از دارایی های ایران خبر دادند.

۴- بانک:
خروج ۹ بانک از لیست تحریم ها که شامل: بانک‌های تجارت، رفاه کارگران، توسعه صادرات، سپه، پست بانک، صنعت و معدن، ملت و ملی به همراه بانک مرکزی می شوند.
گشایش ۱۰۰۰ ال سی همزمان با اجرایی شدن برجام

۵- هواپیما:
ایران دارای ۱۳۵ فروند هواپیمای فرسوده است. قرار است ۱۱۴ فروند هواپیمای ایرباس جدید خریداری شود و پیش بینی می شود این تعداد در سه سال به ۳۰۰ فروند برسد. برای خرید این تعداد ایران ۲۰ میلیارد دلار در این بخش باید سرمایه گذاری کند.

۶- فرش:
۵۰۰ میلیون دلار فرش از بازار ایران قابلیت صادرات خواهد داشت درحالی که با تشدید تحریم ها صادرات فرش به ۱۱۷ میلیون دلار رسید. تحریم صادرات فرش ایران به بازار آمریکا نیز لغو شد.

۷- زعفران: صادرات زعفران ایران به آمریکا بعد از چندین سال توقف دوباره از سر گرفته شد.

 —————————————————————————————————————————————–


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

عباسی
  • هیچ کدوم از این شرکت ها تو ایران نیستن؟
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply