بیمه گونه‌های نادر جانوری

 بیمه گونه‌های نادر جانوری به چه معناست و این اقدام چه دستاوردی برای محیط زیست ایران می‌تواند داشته باشد، معصومه ابتکار در پاسخ به این پرسش گفت: به نظر من این موضوع بسیار مهم است به‌دلیل اینکه  هر چقدر ارزش گونه‌های نادر جانوری را بدانیم قطعا ارزش و قیمت گذاری حیات وحش بهتر خواهد شد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز،رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ورود شرکت‌های بیمه و بخش خصوصی را نوعی ارزش گذاری به محیط زیست دانست و تاکید کرد: وقتی که بنگاه‌هایی مانند بیمه‌ها و بخش خصوصی این ارزش گذاری را به رسمیت بشناسند، نوعی رسمیت جهت ارزش دهی بیشتر به محیط زیست کشور داده خواهد شد. بدین معنا که همه متوجه شوند که این حیوان ارزش زیادی برای کشورمان دارد و از بین بردنش می‌تواند صدمات بسیار زیادی از نظر اقتصادی و محیط زیستی به کشور وارد سازد و این اقدام به نظر من یک نوع عامل مهم بازدارندگی است. بنابراین اگر فردی قصد نابودی و از بین بردن این موارد داشته باشد، متوجه شود که این اقدام چه خساراتی را به وجود خواهد آورد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه به افزایش جرایم مربوط به حیات وحش و سازمان محیط زیست کشور اشاره کرد و گفت: اخیرا سازمان محیط زیست جرائم مربوط به حیات وحش را افزایش داده‌است و این یک پیام بسیار مهم به شکارچیان و متجاوزان محیط زیست خواهد بود ضمن اینکه وقتی گونه‌های نادر جانوری مورد بیمه قرار می‌گیرند نوعی تضمین به همراه خواهد داشت تا ارزش اقتصادی و زیست محیطی محفوظ بماند و طبیعتا بیمه گر مربوطه خساراتی که به این قبیل از مسائل که به محیط زیست، گونه‌های جانوری و گیاهی که قرار است وارد شود را پرداخت کند.


سوال بیمه ای خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث ، قانون کار و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.


فیش بیمه ، بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

سوابق بیمه

بیمارستان بیمه تامین اجتماعی

شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی

آدرس پیشخوان دولت و نمایندگی بیمه سلامت

بهترین بیمه عمر

۵.۰