منتخب روز: آشنایی با بیمه مسافرتی ، آخرین اخبار از بیمه ازدواج

آشنایی با بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی AXA  نوعی بیمه نامه پزشکی است که اکثر کشورهای عضو شینگن قبل از صدور ویزا،آنرا از درخواست کننده ویزا مطالبه مینمایند.

این بیمه نامه در کلیه کشورها اعم عضو شینگن و غیر عضو و کشورهای کانادا و آمریکا معتبر است .

 انتقال پزشکی،پذیرش در نزدیکترین بیمارستان،بازگرداندن بیمه شده به محل زندگی،راهنمایی پزشکی،فوریتهای دندانپزشکی،بازگرداندن جسد متوفی،کمک رسانی حقوقی تا سقف ۱۰۰۰ دلار به پول محلی منطقه مورد نظر ،پرداخت هزینه مسافرت همراه شامل بلیط رفت و برگشت و هزینه های مربوطه تا سقف ۶۰ یورو در روز و تا ۱۵ روز،راهنمایی برای رفع مشکلات،بازگرداندن کودکان بی سر پرست،بازگشت پیش بینی نشده به کشور محل اقامت،ارسال دارو،استرداد بار مسافر،جبران هزینه های پیش آمده به علت تاخیر ارسال بار مسافر تا سقف ۲۰۰ یورو،هزینه های ناشی از فقدان بار مسافر تا سقف ۸۰۰ یورو(۲۰بر مبنای یورو برای هر کیلو بار) و هزینه های درمانی را تا سقف ۵۰۰۰۰ یورو پوشش میدهد.

بیمه گذار میتواند پوشش ۱۰۰۰۰ یورو را برای کشورهای خاورمیانه ،آفریقایی و ترکیه انتخاب و حق بیمه کمتری بپردازد که در اینصورت تعهدات شامل انتقال پزشکی،پرداخت هزینه های درمان،و بازگرداندن جسد متوفی میشود.

شرکت بیمه البرز مطابق قوانین و آیین نامه های داخلی معمولا” بیمه نامه با تعهد ۱۰۰۰۰یورو صادر نمی نماید.

استثنائات عمومی

-کمک رسانی فقط به مسافرینی که کمتر از ۹۲ روز متوالی خارج از ایران باشند ارائه خواهد شد.

در بیمه نامه های مولتی پل (شش ماهه و یکساله) با در نظر گرفتن تعدد مسافرت ، طول مدت اقامت بیمه شده نباید از ۹۲ روز تجاوز کند.

-بیمه شده در قبال هزینه هایی که شخصا” و بدون موافقت قبلی آکسا متحمل شده است مشمول جبران خسارت نخواهد بود.

-موارد ناشی از جنگ ،تجاوز نظامی، عملکرد دشمنان خارجی،مخاصمات (جنگ اعلام شده و نشده)،جنگ داخلی،قیام، شورش،تروریسم و عملیات نظامی،بلوا و نا آرامی اجتماعی

-موارد ناشی از جراحات عمدی وارده به خود و همچنین شرکت در اعمال جنایی

-موارد ناشی از شرکت بیمه شده در شرط بندی حرفه ای، مسابقه اسب دوانی،مسابقه دوچرخه سواری و هر نوع مسابقه موتوری و یا نمایش موتوری

-موارد ناشی از شرکت بیمه شده در زد و خورد مگر در حالت دفاع از خود

-موارد ناشی از شرکت در ورزشهای حرفه ای و یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات و نمایشات رسمی

-مواردی که بر اثر یا به واسطه تجزیه مواد رادیو اکتیو یا آلودگی رادیو اکتیو که ناشی از تشعشعات سوخت هسته ای و یا مواد رادیو اکتیو سمی قابل انفجار بوده و یا مواد خطرزا از هر مجتمع هسته ای قابل انفجار یا هر پدیده هسته ای از این قبیل که مستقیما” یا به طور غیر مستقیم ایجاد شده باشد.

-موارد ناشی از بیماری موجود،قبلی ،مزمن و یا ادامه دار یا وضعیتی که بیمه شده از آن مطلع بوده و یا برای آن تحت درمان بوده و یا میباشد.( دوران نقاهت جزیی از دوران بیماری میباشد.)

-موارد ناشی از بارداری در مدت سه ماه مانده به زایمان و یا سقط جنین اختیاری

-موارد ناشی از بیماری روانی و جنون.

-موارد ناشی از آثار جزیی یا کلی مصرف مشروبات الکلی و دارو ،مگر داروهایی که تحت نظر پزشک صلاحیت دار تجویز و مصرف شده باشد.

-موارد بیماری ،مرگ یا جراحت ناشی از خودکشی و یا اقدام به خودکشی

-موارد ناشی از مشارکت بیمه شده در مسابقات موتورسواری،کوهنوردی (که مستلزم استفاده از طناب و راهنما باشد) کشف آثار باستانی در غارها،غواصی بدون لباس و ورزشهای زمستانی و پرواز مگر با هواپیمای مسافرتی به عنوان مسافر به وسیله یک شرکت هواپیمایی که مجوز انجام این فعالیت را داشته باشند

دیگر مزایای بیمه مسافرتی

این شرایط را در نظر بگیرید…

* بدلیل شرایط آب و هوایی و غذا های نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.

*  چمدان  خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید.

*  کیف خود را گم کرده اید و داروهای شما در آن بوده است. شما نیاز به خرید دارو هایتان دارید.

*  کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید.

*  بدلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید.

اینها تعدادی از مخاطراتی هستند که ممکن است در سفرتان با آنها مواجه شوید.

تفاوتی ندارد که شما یک سفر چند روزه و یا سفری بلند مدت در پیش دارید، بیمه مسافرتی سامان با آگاهی از تمامی نیازها و مشکلات احتمالی مسافران کاملترینبیمه نامه مسافرتی را با مناسبترین هزینه  در اختیار شما قرار میدهد.

هم اکنون با استفاده از استعلام سریع و آنلاین و با ارائه کپی گذرنامه و مدت اقامت و مقصد سفرتان اقدام به خریدنمایید تا سفری ایمن ، مطمئن و آرام را با بیمه مسافرتی سامان تجربه کنید.

مزایای بیمه مسافرتی سامان

* پرداخت مستقیم هزینه ها در کشور مقصد شما(منحصرا در بیمه سامان)

* عدم نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای توسط شما

* استفاده از خدمات کمک رسانی بین المللی توسط شرکت Mideast

* ارائه پشتیبانی شبانه روزی ۲۴/۷ در هر نقطه از جهان

* پشتیبانی از بیمه‌شدگان توسط اپراتور فارسی زبان

* ارائه پوشش ورزشکاران

* عدم محدودیت سنی

—————————————————————————————————————————————–

کارشناس مسئول بیمه ازدواج با بیان اینکه احتمالا موارد جدیدی در بیمه نامه ازدواج وارد می شود، گفت: بیمه نامه ازدواج اول بهمن ماه رونمایی و ارائه می شود.

به گزارش مهر، محمدرضا موحد با اشاره به اینکه کارگروه بیمه ازدواج در وزارت ورزش و جوانان پیشنهادات جدیدی را در خصوص ارائه خدمات به جوانان در بیمه نامه ازدواج مطرح کرده است، گفت: در حال مطالعه و بررسی این پیشنهادات هستیم و با اتمام بررسی ها، بیمه نامه ازدواج فردا رونمایی و ارائه می شود.

خرید بیمه نامه ازدواج با هر رقمی ممکن است

مبلغ ۵۰ هزار تومان که به عنوان پایه خرید بیمه نامه مطرح شده است فقط یک پیشنهاد است و افراد می توانند با رقم های پایین تر حتی تا ۱۰ هزار تومان در ماه، از خدمات این بیمه نامه برخوردار شوندکارشناس مسئول بیمه ازدواج با اشاره به اینکه مبلغ پایه برای خرید بیمه نامه ازدواج کف و سقفی ندارد، ادامه داد: مبلغ ۵۰ هزار تومان که به عنوان پایه خرید بیمه نامه مطرح شده است فقط یک پیشنهاد است و افراد می توانند با رقم های پایین تر حتی تا ۱۰ هزار تومان در ماه، از خدمات این بیمه نامه برخوردار شوند اما سقف ارائه خدمات با مبالغ پایین، چشمگیر نخواهد بود.

موحد در پاسخ به این سوال که حداقل خرید این بیمه نامه پیش از این ۵۰ هزار تومان اعلام شده بود، تاکید کرد: مبلغ ۵۰ هزار تومان که کارشناسان محاسبه کرده اند، مبلغی است که بر اساس آن سرمایه و پوششی که سیستم می تواند بسازد، قابل توجه است. به عنوان مثال اگر فردی در ۲۰ سالگی تحت پوشش بیمه ازدواج قرار گیرد و قصد ازدواج در ۳۰ سالگی را داشته باشد و ماهی ۲۰۰ هزار تومان بابت آن بپردازد، می‌تواند در ۳۰ سالگی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بابت حق مشاوره، ۲۰ میلیون تومان کمک هزینه عقد و عروسی، بیش از ۱۶ میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه و هفت میلیون تومان نیز بابت تولد نخستین فرزند دریافت کند. در حالی که اگر کسی ۱۰ هزار تومان یا ۲۰ هزار تومان در ماه بپردازد، سرمایه ای که برای آن حاصل می شود قابل توجه نیست.

وی اضافه کرد: کارشناسان به این نتیجه رسیدند اگر کسی ۲۰ سال دارد و می‌خواهد ۵ سال بعد در ۲۵ سالگی ازدواج کند، اگر با مبلغ پایین وارد شود ظرف ۵ سال به ذخیره فنی و پوشش بیمه ای خوبی نمی رسد، به ویژه در شرایط تورمی. بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر افراد می خواهند با رقم پایین وارد شوند، کمتر از ۵۰ هزار تومان نباشد. مگر اینکه این بیمه نامه از سنین کودکی یا نوزادی خریداری شود تا پوشش بیمه ای قابل توجهی در هنگام ازدواج کسب کند.

موحد با اشاره به تفاوت های بیمه نامه ازدواج با دیگر سرمایه گذاری های بلندمدت گفت: برخلاف سرمایه گذاریهای بانکی و مالی، بیمه نامه هیچوقت مدعی نمی شود که این میزان پول با این درصد سود را به سرمایه گذار می دهیم. بیمه گر می گوید بیمه گذار پوششی از شرکت بیمه می خرد و یک مقطع زمانی فرصت دارد از آن استفاده کند. بیمه ریسک آن را محاسبه کرده است و در این شرایط، پوشش بیمه نامه ازدواج فوق العاده است.

هدف بیمه ازدواج رفع دغدغه جوانان است

کارشناس مسئول بیمه ازدواج افزود: در مورد خاص بیمه ازدواج، هدف این بوده که خدمتی به جوانان و خانواده ها ارائه شود.

وی ادامه داد: بیمه نامه ازدواج جامعه بزرگی را پوشش می دهد و نظرمان این است که همه جوانان و خانواده ها از سنین نوزادی برای فرزندانشان این بیمه نامه را خریداری کنند. در این بیمه نامه جانب بیمه گذار بیشتر دیده شده و اگر کارشناس بیمه آن را مطالعه کند می بیند که خدمتی در حال ارائه است، تا کمکی شود به مردم و خانواده ها که دغدغه جوانان در موضوع ازدواج برطرف شود.

 —————————————————————————————————————————————–

  • بیمه ازدواج همون بیمه عمر هست دیگه فقط اسمش رو عوض کردن
۵.۰

ارسال پاسخ