از بیمه عمر بیمه تجارت نو تا بیمه روستاییان در اولین نشست خبری بیمه تجارت نو

به گزارش بیدبرگ به نقل از ریسک نیوز، بیمه تجارت نو که به تازگی مجوز رسمی خود را از نهاد نظارتی اخذ کرده ، اولین نشست مطبوعاتی خود را با حضور سید محمد عباس زادگان ، مدیر عامل بیمه تجارت نو ، برگزار کرد.

احتمال تسلط بانک تجارت بر شرکت بیمه تجارت نو و عدم شکل گیری تعامل بانک – بیمه

عباس زادگان ضمن تشریح خط مشی های این شرکت تازه تاسیس در پاسخ به سوال، مبنی بر احتمال تسلط بانک تجارت بر شرکت بیمه تجارت نو و عدم شکل گیری تعامل بانک – بیمه گفت:البته این احتمال وجود دارد زیرا شواهد در صنعت بیمه نشان می دهد الگوی بانک –بیمه به درستی شکل نگرفته است.
وی به راهکار بیمه تجارت جهت کاهش احتمال این معضل اشاره کرد و گفت: جهت کاهش این مساله کارگروهی متشکل از بانک _ بیمه ایجاد کردیم تا به دور از احساس بتوانند نظام بانک – بیمه را به صورت صحیحی تقویت کنند.
وی البته با ذکر این نکته که هنوز بانک تسلط خود را بر شرکت بیمه تجارت نو آغاز نکرده، تاکید کرد: اما با توجه به تجارب موجود در صنعت بیمه این احتمال می رود و من کاملا با این خطر آشنا هستم و آگاهم.
به گفته عباس زادگان کارگروه بانک بیمه دقیقا به منظور کاهش احتمال ایجاد این چالش ایجاد گردید تا روابط دوسویه و تعاملی شکل گیرد.

کپتیو در شرکت بیمه تجارت نو

عباس زادگان همچنین در خصوص احتمال کپتیو در شرکت بیمه تجارت نو ، اذعان داشت: ما به هیچ وجه به پرتفوی بانک تجارت و پست بانک متکی نیستیم.
مدیر عامل بیمه تجارت نو تاکید کرد: به هر حال جهت کاهش چالش های مد نظر چاره جویی هایی صورت گرفته و امیدواریم در مسیر خطرسلطه بانک نیفتیم .
عباس زادگان ضمن اشاره به علل ورود به بازار بیمه اظهار داشت: برای حرکت در موازات شرکت های بیمه دیگر نیامده ایم ، بلکه با هدف پوشش بخش های مغفول بازار قدم به صنعت گذاشته ایم.

مهمترین فعالیت شرکت بیمه تجارت نو

وی پوشش ریسک ها انرژی و عمر و زندگی را از مهمترین فعالیت شرکت بیمه تجارت نو بر خواند و ضمن اشاره خط مشی های این شرکت عنوان کرد: کاهش پیچیدگی فرایند صدور بیمه نامه با اتکا به زیر ساخت های آی تی از اهداف شرکت تجارت است ، ضمن اینکه در نظر داریم کلیه شعب بانک تجارت و پست بانک را با قرار دادن میزهای بیمه ای و به صورت تدریجی به محل صدور انواع بیمه نامه تبدیل کنیم.
مدیرعامل بیمه تجارت افزود: تصمیم داریم با تقویت زیر ساخت های فناوری اطلاعات روند پرداخت خسارت را نیز به کوتاهترین زمان برسانیم.

بیمه روستاییان در دستور کار بیمه تجارت نو

مدیر عامل بیمه تجارت نو در ادامه پوشش بیمه ای روستاییان را خط مشی دیگر این بیمه دانست و گفت: در نظر داریم با ترکیب پوشش تکمیلی و بیمه بازنشستگی ، پوشش جدیدی را برای روستاییان تهیه کنیم که مراحل مقدمات ان آماده شده است.

افزایش سرمایه شرکت بیمه تجارت نو به ۴۰۰۰ میلیارد تومان

عباس زادگان همچنین با بیان اینکه تجارت نو اولین شرکت تازه تاسیس با سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی است از افزایش سرمایه شرکت بیمه تجارت نو در مدت سه سال به ۴۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: اتکا این افزایش سرمایه به سرمایه خارجی هاست زیرا در داخل به دلیل کمبود منابع این امر امکان پذیر نیست.
به گفته وی از آنجا که بیمه تجارت زیان انباشته ندارد و صورتهای مالی اش به لیل صفر بودن شفاف است شرکت های غیر ایرانی ما را بر دیگران ترجیح می دهند.
مدیر عامل بیمه تجارت نو همچنین خبرداد: تجارت نو تا دو ماه اینده میزبان دو شرکت خارجی بیمه خواهد بود.

توسعه بیمه های اعتباری در راستای احیای خدمات بانک – بیمه

مدیر عامل بیمه تجارت نو از ایجاد سرفصل های جدید بانک – بیمه جهت احیا خدمات بانک – بیمه خبر داد و افزود: توسعه بیمه های اعتباری یکی از اهداف بیمه تجارت نو محسوب می شود چرا که تاکنون تلاش های انجام شده برای گسترش این نوع بیمه نامه به نتیجه ای نرسیده است اما بیمه تجارت نو در نظر دارد با تمهیدات مختلف جهت پوشش بیمه های اعتباری اقدام کند که البته این پوشش بیمه ای با اعتبار سنجی مقدور است ، در این راستا اقدامات اولیه در حال انجام می باشد.

بیمه عمر مهربان زندگی و مهریار زندگی بیمه تجارت نو

مدیر عامل بیمه تجارت نو در ادامه از اخذ مجوز از بیمه مرکزی جهت صدور بیمه عمر خبر داد و گفت: بیمه عمر مهربان زندگی و مهریار زندگی خرداد ماه روانه بازار می شود. مهمترین ویژگی ای بیمه نامه سادگی ان است و در واقع برای اقاشر متوسط با اقساط اعطاف پذیر طراحی شده و از طریق شعب بانک تجارت نیز قابلیت فروش دارد.

پیش بینی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی پرتفوی برای بیمه تجارت نو

عباس زادگان از پیش بینی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی پرتفوی خبر داد و گفت: قطعا بخش اصلی این پرتفوی به بیمه های عمر ، انرژی ، اتش سوزی و در نهایت خودرو و درمان اختصاص خواهد یافت.
گفتنی است ،با توجه به آنچه که در نشست خبری امروز گذشت، مشخص است که برنامه های اعلامی در مجمع هیات موسس که از سوی سامری نماینده هیات موسس عنوان شد ، از سوی شرکت بیمه تجارت پیگیری می شود.


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

ebi59
  • برای گرفتن نمایندگی بیمه تجارت نو باید چیکارکرد
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply