بیمه سلامت ایرانیان برای اتباع کشور افغانستان ساکن در ایران

حسن قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ۸۵۰ هزار نفر تبعه قانونی کشور افغانستان در ایران زندگی و کار می کنند که توسط بیمه سلامت ایرانیان بیمه خواهند شد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قاضی زاده هاشمی در جلسه هماهنگی برای اجرای طرح بیمه درمان مهاجرین افغانی در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به کار کارشناسی انجام شده میان وزارت کشور، وزارت تعاون و وزارت بهداشت تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد.

وی افزود: تا امروز تمامی هزینه‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان، پیشگیری از بیماری های واگیردار، واکسیناسیون و خدمات کودک و مادر ارائه شده بدون هزینه بوده و یا به عبارتی ناقص بوده اما بر اساس تصمیماتی که در جلسه امروز گرفته شد امیدواریم شاهد این باشیم که خدمات درمانی ارتقاء پیدا کند و وزارت بهداشت نیز از زیر بار سنگین این امر تا اندازه‌ای نجات پیدا کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وجود ۸۵۰ هزار نفر تبعه قانونی کشور افغانستان در ایران، گفت: از این تعداد گروهی قشر آسیب پذیر هستند که طی سال‌های گذشته ۲۲۰ هزار نفر از آنها تسهیلات ویژه دریافت می کردند که این رقم به ۳۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است تا خدمات با هزینه کمتر به آنها ارائه شود اما مابقی آنها که ۵۵۰ هزار نفر هستند باید خودشان هزینه ها را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: ۳۰۰ هزار نفر از مجموع اتباع قانونی کشور افغانستان فرانشیز ناچیزی برای بیمه درمانی پرداخت می کنند که هموطنان کشورمان ۴.۵ درصد حق بیمه پرداخت می کنند و برای افغانه ۱۲ تا ۱۵ درصد حق بیمه باید بپردازند. بقیه اتباع کشور افغانستان که جزو گروه آسیب پذیر نیستند نیز باید حداقل ۵۰ درصد هزینه ها را خودشان بپردازند و ۵۰ درصد را نیز دولت جمهوری اسلامی ایران پرداخت می کند.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که کمیساریای عالی پناهندگان نیز رقم واقعی تسهیلات برای افغانه را در اختیار وزارت کشور قرار دهد.

هاشمی تاکید کرد: آنچه که امروز در این جلسه برای بیمه درمان اتباع افغان در نظر گرفته شده است تنها برای بستری شدن آنها در بیمارستان های دولتی است و خدمات سرپایی را شامل نمی شود.


آموزش دریافت فیش پرداخت حق بیمه ، بیمه اختیاری و مشاغل آزاد

آموزش پرداخت فیش حق بیمه از طریق دستگاه عابر بانک

آموزش پرداخت فیش حق بیمه از طریق تلفن همراه

پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت

مشاهده سابقه بیمه

آموزش ارسال اینترنتی لیست بیمه  

آموزش لیست بیمه تامین اجتماعی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

شاهی
  • من ایرانیم بیمه نیستم باید چیکار کنم
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply

Sending