زنان خانه‌دار تا ۴۵ سالگی بیمه می‌شوند

بیمه زنان خانه‌دار در سه محور ۱۴ درصدی، ۱۸ درصدی و ۲۰ درصدی خلاصه شده است که با کمک دولت ۲ درصد از هر کدام کاهش یافت.

به گزارش بیدبرگ و نقل از بنکر، بیمه زنان خانه‌دار در سه محور ۱۴ درصدی، ۱۸ درصدی و ۲۰ درصدی خلاصه شده است که با کمک دولت ۲ درصد از هر کدام کاهش یافت.
مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گفت: زنان خانه‌دار از سن ۱۸ تا ۴۵ سالگی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند.
سیروس نصیری، مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به شرایط سنی پذیرفته شدن در بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: خانم‌ها حداقل از ۱۸ سالگی و حداکثر تا ۴۵ سالگی تحت پوشش بیمه‌ قرار می‌گیرند که اگر سن آنان بیش از ۴۵ سال باشد منوط به اینکه از قبل سابقه بیمه داشته‌اند، پذیرفته می‌شوند.
وی با بیان شرایط این بیمه تصریح کرد: بیمه زنان خانه‌دار در سه محور ۱۴ درصدی، ۱۸ درصدی و ۲۰ درصدی خلاصه شده است که با کمک دولت ۲ درصد از هر کدام کاهش یافته و به نرخ‌های ۱۲ درصدی، ۱۴ درصدی و ۱۸ درصدی رسیده است.
نصیری ادامه داد: نرخ ۱۲ درصدی (بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی)، ۱۴ درصدی (بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی) و ۱۸ درصدی نیز (بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی) را شامل می‌شود.
وی در خصوص حق سرانه درمان تأکید کرد: اگر شخصی مایل به پذیرفتن درمان است (صدور دفترچه)، حق سرانه درمان که در سال جاری ۲۷ هزار تومان است را باید جداگانه بپردازد.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان در پایان گفت: در حال حاضر ۵۷ هزار و۲۶۰ نفر در بخش آزاد بیمه زنان خانه‌دار تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مهریه ،سرمایه ، پول

بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا