بیمه درمانی دانش آموزان استثنایی کشور فعال می شود

بیمه درمانی دانش آموزان استثنایی کشور فعال می شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از فعال سازی بیمه درمانی دانش آموزان تحت پوشش این سازمان خبر داد.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مجید قدمی در گردهمایی مدیران و معاونان مدارس استثنایی استان گیلان در رشت افزود: بیمه درمانی دانش آموزان استثنایی کشور از فروردین سال آینده فعال خواهد شد.

وی همچنین رفع مشکلات در زمینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی را از برنامه های سازمان برشمرد و اظهار کرد: رسیدگی به سرویس ایاب و ذهاب اولویت اول برنامه های سال ۹۴ است که باید مشکلات آن به صورت ریشه ای مرتفع شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مشکل سرویس مدارس استنثایی با اولویت مناطق محروم در سال آینده حل خواهد شد.

وی در ادامه آموزش فراگیر را از دیگر برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در سال آینده عنوان کرد و بیان داشت: در آموزش فراگیر، تحصیل دانش آموزان استثنایی در کنار دانش آموزان عادی مورد توجه است.

وی با بیان این که در بخش آموزش فراگیر باید عوامل اجرایی مدارس عادی و اولیای دانش آموزان از آموزش های لازم برخوردار شوند، تصریح کرد: برای موفقیت در آموزش فراگیر باید فرهنگ سازی شود.

قدمی خاطرنشان کرد: بر اساس نگاه جهانی، هر گونه جداسازی دانش آموزان استثنایی از عادی، حتی کم توان ذهنی، غیر منطقی است و به این منظور زمینه های توسعه آموزش فراگیر باید بیش از پیش فراهم شود.

وی در ادامه توسعه فعالیت های فرهنگی ورزشی دانش آموزان استثنایی را از دیگر برنامه های سازمان نام برد و یادآور شد: برای این بخش نیز اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: نیروهای مدارس استثنایی همانند واحدهای آموزشی عادی مشمول فوق العاده ابتدایی شده اند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید: