سرنوشت بیمه درمانی آمریکا در دستان قضات دادگاه

قضات دادگاه تصمیم می گیرند آیا متقاضیان باید دوباره بیمه خود را تغییر دهند و به پایگاه اینترنتی دولت آمریکا مراجعه کنند یا خیر. پس از رایزنی ها و جدال های فراوان بر سر برنامه بیمه درمانی آمریکا موسوم به "اوباماکر" که توسط رئیس جمهوری این کشور ارائه شده است، در نهایت تصمیم گرفته شد که دادگاه عالی آمریکا به این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه، دادگاه عالی آمریکا تا دو هفته دیگر تصمیم می گیرد که آیا پرداخت یارانه دولت آمریکا به متقاضیان غیرقانونی است یا خیر. قضات دادگاه تصمیم می گیرند آیا متقاضیان باید دوباره بیمه خود را تغییر دهند و به پایگاه اینترنتی دولت آمریکا مراجعه کنند یا خیر.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که تنها ۷۰ درصد مردم از پرونده «کینگ در مقابل بِروِل» آگاه هستند؛ این پرونده قانونی یکی از بخش های مهم قانون نظام درمانی مقرون به صرفه را که در دوره ریاست جمهوری اوباما ایجاد شده است، به چالش می کشد.

در این پرونده به شکایت برای لغو یارانه آن دسته از مردم رسیدگی می شود که در پایگاه خدمات بیمه درمانی ثبت نام نکرده اند و این تغییر ممکن است باعث فروپاشی نظام بهداشت و درمان آمریکا شود.

گرچه عموم مردم آمریکا از احتمال لغو بیمه درمانی اطلاع ندارند، مشمولان این بیمه درباره پوشش بیمه درمانی نظر خاص خودشان را دارند. زمانیکه در نظرسنجی بنیاد “کایزِر” از آنها پرسیده شد آیا متقاضیان بیمه به علت نبود پوشش خدمات درمانی لازم باید غرامت بگیرند، ۶۳ درصد پاسخ دادند کنگره باید لایحه ای تصویب کند تا مردم در همه ایالات آمریکا، واجد دریافت یارانه و حق بیمه باشند.

طبق این گزارش، تا چندی پیش، بحث ها درباره آینده نظام بهداشت و درمان آمریکا مرتبا خبرساز می شد. این مسئله اخیرا به عنوان خبری کم اهمیت در حاشیه روزنامه ها و مطبوعات تبدیل شده است. با وجود این، یکی از پرونده های مطرح در دادگاه عالی آمریکا ممکن است باعث شود میلیون ها آمریکایی، بیمه درمانی خود را از دست بدهند.

یک شهروند آمریکایی می گوید:« اگر قرار است بین دو گزینه نظام بهداشت و درمانی جامع و نداشتن آن یکی را انتخاب کنیم، باید از این موضوع اطلاع داشته باشیم». یک شهروند زن آمریکایی گفت:« ما که برای سایر چیزها مالیات می پردازیم، چرا نباید به افراد کم بضاعت کمک کنیم».

ایالات “می‌سی‌سی‌پی”، “فلوریدا”، “کارولینای شمالی”، “وایومینگ”، “لوئیزیانا” و “آرکانزاس” بیش از همه بر اثر لغو یارانه های خدمات درمانی آسیب خواهند دید. حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار آمریکایی برای پرداخت هزینه های بیمه خصوصی خود از یارانه دولت استفاده می کنند. ۳۴ ایالت آمریکا نیز از مراکز واگذاری خدمات بیمه فدرال استفاده می کنند.

Leave a Reply