بیمه توسعه نمونه‌ای کامل از عدم رعایت قوانین توسط بیمه‌ها است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش‌ تخلفات بیمه‌ای از زوایای مختلف را آماده کرده‌ایم و بیمه توسعه را می‌توان نمونه‌ای کامل از عدم رعایت قوانین توسط بیمه‌ها دانست.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، محمدرضا پورابراهیمی پیش از ظهر امروز در نشست مسئولان قضایی، اجرایی و نظامی استان کرمان با مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: ۵۵ زندانی دیه که در زندان‌های استان کرمان به سر می‌برند با اقدامات صورت گرفته تا قبل از ماه مبارک رمضان آزاد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه استان‌های همجوار کرمان در بخش‌های مختلف خدماتی را از کرمان دریافت می‌کنند، بیان داشت: دفتر صندوق تامین خسارت‌های بدنی جنوب‌شرق کشور در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فرهنگسازی یکی از اقداماتی است که می‌تواند برای افزایش ضریب بیمه در کشور کمک کند.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: تفاهمنامه بین صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور و صدا و سیمای استان کرمان در زمینه فرهنگسازی در راستای کاهش خسارت‌های ناشی از سوانح و حوادث رانندگی منعقد می‌شود.

وی افزود: ۱۷ هزار کشته تصادفات رانندگی در کشور داریم و فرهنگسازی در زمینه کاهش کشته‌های تصادفات اثر مثبتی دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور طی سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان خسارت در استان کرمان و ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت در کشور پرداخت کرده و بیمه شخص ثالث ۵۰ درصد این رقم را پوشش داده است.

پورابراهیمی اظهار داشت: عامل انسانی بزرگترین چالش در بحث تصادفات است و بر اساس گزارش‌ها ۶۰ درصد علت تصادفات رانندگی عوامل انسانی هستند.

وی ضریب پوشش بیمه‌ای استان کرمان از متوسط کشوری بالاتر است، اما از نظر تعداد کشته و مصدوم در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.

این مسئول با اشاره به مشکلات بیمه توسعه برای مردم تصریح کرد: بر اساس قانون اگر بیمه‌ای نتواند به تعهدات خود عمل کند، بیمه مرکزی باید این تعهدات را ایفا کند.

وی تاکید کرد: طی سال‌های اخیر شاهد بی‌انضباطی کامل در حوزه فعالیت و نظارت اعم از بیمه مرکزی، بیمه ایران و بیمه‌های خصوصی در کشور بوده‌ایم که پیامد این امر مشکلات ایجاد شده توسط بیمه توسعه است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر نظارت کافی بر بیمه‌های وجود نداشته باشد، شرایطی مشابه وضعیت بیمه توسعه امکان‌پذیر است و گزارش‌ تخلفات بیمه‌ای از زوایای مختلف را آماده کرده‌ایم و بیمه توسعه را می‌توان نمونه‌ای کامل از عدم رعایت قوانین توسط بیمه‌ها دانست.

دیدگاه خود را ثبت کنید: