تشریح جزییات خدمات بیمه تامین اجتماعی به بیماران خاص ، صعب العلاج و سرطانی

بیماری های خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، پیوند، MS، دیالیز و همچنین بیماری های صعب العلاج و سرطانی است که مورد حمایت سازمان بیمه تامین اجتماعی قرار دارد.

تعهدات بیمه پایه در زمینه خدمات درمانی، لوازم و داروهای مصرفی بیماریهای خاص شامل دیالیز، تالاسمی، هموفیلی و MS به بیماران به طور دقیق مطابق آخرین بسته ابلاغی مراجع ذیصلاح به سازمان های بیمه گر است.
اما سازمان بیمه تامین اجتماعی علاوه بر تعهدات یادشده، بر اساس تبصره های بودجه داخلی سازمان تمامی خدمات مورد تعهد سازمان های بیمه گر ارائه شده در بخش های بستری و سرپایی شامل داروهای مورد نیاز بر اساس لیست داروهای مورد تعهد سازمان های بیمه گر و داروهای موجود در تفاهم نامه دارویی فی ما بین وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تمامی خدمات پاراکلینیک مورد تعهد را برای بیماران مبتلا به هموفیلی نوع A و B، تالاسمی ماژور و دیالیز مزمن بر اساس تعرفه های دولتی و به شکل رایگان به بیماران عرضه می کند.

حذف یا کاهش فرانشیز دارو و خدمات بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی

سازمان بیمه تامین اجتماعی بر اساس دستورالعمل های ذکر شده و به منظور کاهش پرداخت از جیب بیمار و جبران بخشی از هزینه های درمان، نسبت به حذف یا کاهش فرانشیز دارو و خدمات بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی اقدام کرده است.

هزینه های داروهای تخصصی مورد تعهد برای درمان بیماریهای خاص، پمپ تزریق دیسفرال و وسایل مصرفی ماهیانه تزریق دیسفرال در منزل، همودیالیزحاد ومزمن، تزریق خون در بیماران تالاسمی، تزریق فاکتور و خون در بیماران هموفیلی، شالدون گذاری برای بیماران خاص، تزریق دیسفرال در بیمارستان و منزل واسپلنکتومی از نمونه های تعهدات سازمان بیمه تامین اجتماعی است که مشمول حذف فرانشیز است.

همچنین از تعهدات بدون فرانشیز این بیمه تامین اجتماعی می توان به آزمایش های تخصصی برای بیماران خاص مورد نیاز، دیالیز صفاقی (K ١۵٠ کانترگذاری) (گلوبال- شامل تمامی هزینه ها)، آموزش و مدیریت ماهیانه بیمار دیالیز صفاقی، انجام شیمی درمانی مطابق با تعرفه های دولتی و رادیوتراپی مطابق با تعرفه دولتی اشاره کرد.
همچنین برای کمک به کاهش پرداخت از جیب توسط بیماران، لوازم مصرفی و مراقبتی از این نوع بیماران اعم از این که خدمت در بخش دولتی ، غیر دولتی و خصوصی ارائه شود، مشمول حذف یا کاهش فرانشیز می شود که ملاک محاسبه وپرداخت بر مبنای ارزش ریالی K دولتی است.
گفتنی است، تمامی بیماران صعب العلاج تحت پوشش از جمله مبتلایان به سرطان، ms و انواع هپاتیت، پس از ارائه مدارک و تشکیل پرونده، علاوه بر بهره مندی از دریافت خدمات بستری بر اساس خدمات مورد تعهد می توانند داروهای تخصصی مورد مصرف در بیماری خود را با پرداخت ١٠ درصد مبلغ دارو دریافت کنند.
همچنین، سازمان بیمه تامین اجتماعی علاوه بر تعهد قانونی خود نسبت به تحویل داروهای تخصصی مورد مصرف برای جلوگیری از رد پیوند کلیه، این داروهای مورد تعهد را در همه انواع پیوندها و در بخش های سرپایی و بستری نیز به طور رایگان تحویل می دهد.
خاطر نشان می سازد،در سال های اخیر با توجه به تغییر نوع بیماری ها، به مراتب هزینه های درمانی تامین اجتماعی برای مخاطبانش نیز افزایش داشته است، اما این امر سبب نشده است که از خدمات بیمه تامین اجتماعی کاسته شود و حتی در مواردی، خدمات درمانی سازمان بیمه تامین اجتماعی بیش از آن است که از سوی مراجع دارای صلاحیت تعیین و ابلاغ شده است.

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=WP-12370″ target=”_blank” rel=”nofollow” position=”center”]مشاوره تلفنی تخصصی >>[/button-green]

سازمان بیمه تامین اجتماعی

محمدی
  • چرا داروخونه ها دفترچه بیمه رو قبوول نمی کنند
    (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

در حال ارسال

اسکرول به بالا