شرایط استفاده از از کارافتادگی و مستمری بیمه اجتماعی روستائیان

اورنگ درباره توسعه بیمه شدگان این صندوق عنوان کرد: قطعا بقای بیمه‌های اجتماعی در توسعه است و باید جامعه هدف خود را گسترش دهیم و نرخ جایگزینی را تعدیل کنیم تا در بلند مدت با مشکل مواجه نشویم.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه برای عضویت در این صندوق هشت سطح درآمدی از۲۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است، بیان کرد: حق بیمه در این صندوق، ۱۵ درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و ۱۰ درصد آن را دولت تأمین می‌کند.

عباس اورنگ درباره جمعیت تحت پوشش این صندوق اظهار کرد: در فاز اول روستائیان، کشاورزان ساکن و غیر ساکن و عشایر کشور تحت پوشش ما بودند که در پی تصویب قوانین بعدی، مجاز شدیم ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر را نیز تحت پوشش ببریم.

وی افزود: پس از آن جامعه رانندگان هم مشمول عضویت در صندوق شدند.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه تخمین زده می‌شود جامعه هدف این صندوق شش تا هفت میلیون نفر باشند، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمه شده در صندوق داریم.

اورنگ درباره توسعه بیمه شدگان این صندوق عنوان کرد: قطعا بقای بیمه‌های اجتماعی در توسعه است و باید جامعه هدف خود را گسترش دهیم و نرخ جایگزینی را تعدیل کنیم تا در بلند مدت با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: اکنون برای عضویت در صندوق هشت سطح درآمدی از ۲۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است و حق بیمه در این صندوق، ۱۵ درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و ۱۰ درصد آن را دولت تأمین می‌کند.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه فرد اختیار دارد در بدو ورود هر سطح درآمدی را انتخاب و از سال‌های بعد بر اساس مقررات عمل کند، گفت: به عنوان مثال اگر فرد در ابتدای ورود به صندوق سطح درآمدی ۶۰۰ هزار تومانی را انتخاب کند، باید ماهانه ۳۰ هزار تومان بپردازد که در سال ۳۶۰ هزار تومان شده و اعضا آن را به صورت یکجا و یک مرتبه در سال می‌پردازند.

اورنگ افزود: سهم دولت نیز دو برابر این مبلغ یعنی ۶۰ هزار تومان است که سالانه ۷۲۰ هزار تومان می‌شود.

به گفته وی صندوق در قبال دریافت این حق بیمه سه حمایت اصلی فوت، از کار افتادگی و پیری را ارائه می‌کند که معادل دو سوم سطح درآمدی به عنوان حقوق بازماندگی به فرد داده می‌شود.

در صورتی که در زمینه بیمه درمانی نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

بیمه درمانی

ارمغان
  • بیدبرگ
  • با انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور خود، تیمی از مشاوران متخصص را در کنار خود داشته باشید
بررسی کاربر
۰ (۰ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا