بیمه اتومبیل های بدون راننده

شرکت گوگل از دو سال پیش به این سو در حال ارائه خدمات بیمه خودرو در انگلیس بوده است.اتومبیل های بدون راننده تاثیر جدی بر بازار بیمه اتومبیل خواهند داشت.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه، اتومبیل های بدون راننده در راه هستند و این مسئله ممکن است جایگاه “گوگل” بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان، را در بازار بیمه اتومبیل دستخوش تغییرات جدی بکند. گوگل اخیرا سرویسی برای مقایسه نرخ های حق بیمه در آمریکا راه اندازی کرده است. این سرویس حتی در برخی از مواقع در بریتانیا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دولت بریتانیا به تازگی آزمایش اتومبیل های بدون راننده را در جاده های عمومی تصویب کرده است اما قانونگذاران آمریکایی همچنان معتقدند که برای انجام چنین آزمایش های باید محدودیت های جدی قائل شد.

در این گزارش آمده است که ورود چنین اتومبیل های به جاده های جهان تاثیر مهم و ویژه ای به طور کل به بازار بیمه جهان وارد می کند. این در حالی است که شرکت گوگل چند بار مراحل آزمایش از اتومبیل های بدون راننده را انجام داده است. پس از انجام این آزمایش ها توسط گوگل و مقایسه آنان، این شرکت تصمیم گرفت از این فرصت برای ارائه بیمه نامه های جدیدی که به بازار ارائه می کند، ‌بهره ببرد.

این شرکت تاکنون هیچ طرح یا برنامه ای را برای رسیدن به این هدف اعلام نکرده است اما اکنون به نظر می رسد که مدیران آن تصمیم دارند در بخش بیمه اتومبیل در سال های آینده نقش موثرتری را ایفا کنند.

طبق گزارش های منتشر شده، گوگل مجوز فروش بیمه در بیش از ۲۶ ایالات آمریکا را دریافت کرده است و با بیمه گذاران مختلفی از جمله “دیری لند” “مت لایف” و “مرکوری” در این زمینه همکاری دارد. همچنین براساس نظرسنجی ها، ۶۷ درصد از آمریکایی ها اعلام کردند تمایل به دریافت خدمات از سازمانی جدای از بیمه گذار دارند و ۲۳ درصد از آنها دریافت خدمات از مراکز آنلاین گوگل و “آمازون” را ترجیح دادند.

شرکت گوگل از دو سال پیش به این سو در حال ارائه خدمات بیمه خودرو در انگلیس بوده است و به کاربران خود این امکان را داده است تا بین بیش از ۱۲۵ آپشن‌ مختلف بیمه خودرو را مقایسه و انتخاب کنند. این شرکت همچنین از دو سال گذشته به این سو در حال مذاکره با شرکت‌های بیمه‌گذار خودرو در سراسر جهان بوده است. بسیاری از مشتریان نشان داده اند که خواهان استفاده از گوگل و محصولات این شرکت هستند که این موضوع به معنای تاثیر و نفوذ عمیق این شرکت بر بخش وسیعی از مردم جهان است.

اکنون بیمه گران کوچک تر می توانند از سیستم مقایسه ای گوگل استفاده کنند. استفاده از این سیستم به آنان این فرصت را می دهد تا با مقایسه نرخ ها با شرکت های بزرگتر رقابت و در بازار پویاتر از گذشته فعالیت کنند. این سیستم همچنین این فرصت را در اختیار خود شرکت گوگل قرار می دهد تا به درک بهتری از بازار بیمه اتومبیل در آمریکا برسد. اطلاعات جمع آوری شده توسط این شرکت در آینده نه چندان دور به یکی از اولویت های اصلی صنعت بیمه تبدیل خواهد شد.

منبع: http://www.sanatebime.ir/fa/news/45253/%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

Leave a Reply