تشریح جزییات بیمه اتباع خارجی در بیمه تامین اجتماعی

به گزارش بیدبرگ به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان بیمه تأمین اجتماعی ، در اجرای ماده ۵ قانون تأمین اجتماعی و همچنین به منظور ایجاد وحدت رویه و تسهیل در امور بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تأمین اجتماعی شرایط بیمه برای اتباع خارجی (مانند: افغان ، سوری ، عراقی و …)‌ صادر گردیده است.

شرایط بیمه اتباع خارجی برای بیمه اجباری بیمه تامین اجتماعی

تمامی اتباع خارجی که دارای پروانه کار یا کارت کار معتبر بوده و در کارگاه های مشمول قانون بیمه تأمین اجتماعی شاغل هستند، مشمول بیمۀ اجباری بوده وکارفرمای وی مسئول پرداخت حق بیمه سهم خود و بیمه شده به سازمان بوده و مکلف است در موقع پرداخت مزد یا حقوق و مزایا، ٧ درصد سهم کارگر را کسر نموده و به همراه ٢٠ درصد سهم خود، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت کند.

شرایط بیمه اتباع خارجی برای بیمه اختیاری بیمه تامین اجتماعی

اتباع خارجی که بصورت خویش‌فرما در یکی از مشاغل مشمول قانون تأمین اجتماعی فعالیت داشته و دارای کارت کار یا پروانه کار معتبر می باشند، در صورت تمایل می‌توانند با احراز سایر شرایط مقرر در قانون تامین اجتماعی از طریق انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به بیمه‌پردازی خود اقدام نمایند.

[button-green url=”https://www.bidbarg.com/?cd=&b=11972″ target=”_blank” position=”center”]دریافت مشاوره تلفنی[/button-green]

بیمه بیکاری , مشاغل سخت و زیان آور

جمعه
  • ما ۴ نفریم ولی کار فرما میگه افغانی ها رو بیمه نمی کنند کارت هم داریم
    (۵)
Overall
۵
بررسی کاربر
۵ (۱ رای)
در حال ارسال

ارسال یک پاسخ

اسکرول به بالا