قرارداد بیمه‌ وزارت نیرو با عنوان تامین و حفظ سلامت کارکنان صنعت آب و برق

در اطلاعیه وزارت نیرو آمده است:"نظر به اینکه چارچوب قرارداد درمان در سال ۱۳۹۴ با محوریت بیمه دانا در بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حال اخذ مجوز می‌باشد، لذا کلیه شرکت‌ها می‌توانند بر اساس چارچوب تعیین شده با بیمه‌گران معتبر متقاضی و با اولویت در توانگری مالی مذاکره نمایند ."

 

به گزارش بیدبرگ و نقل از ریسک نیوز، وزارت نیرو با تاکید بر محوریت بیمه دانا در عقد قرارداد بیمه‌ای با شرکت‌های زیرمجموعه‌اش‌، از کلیه واحدهای تابعه خود خواست تا در مذاکرات بیمه‌ای‌شان، توانگری مالی شرکت بیمه‌گر را در نظر داشته باشند.

قرارداد بیمه‌ وزارت نیرو که با عنوان بیمه‌نامه تامین و حفظ سلامت کارکنان صنعت آب و برق از آن نام برده می‌شود، یکی از قراردادهای منحصر به فرد بیمه‌ای است که چهار شرکت بیمه دانا، ایران، سینا و میهن در آن مشارکت دارند.

سال‌ها پیش بر اساس مجوزهایی که از سوی وزارت نیرو اخذ شد، حق بیمه درمان بیمه‌های پایه به حساب بیمه‌گر اولیه از جمله صندوق بیمه خدمات درمانی و یا تامین اجتماعی واریز نمی‌شود و شرکت‌های بیمه تجاری، توامان، عهده‌دار بیمه درمان پایه و تکمیلی شرکت‌های وزارت نیرو هستند.

در اطلاعیه وزارت نیرو آمده است:

“نظر به اینکه چارچوب قرارداد درمان در سال ۱۳۹۴ با محوریت بیمه دانا در بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حال اخذ مجوز می‌باشد، لذا کلیه شرکت‌ها می‌توانند بر اساس چارچوب تعیین شده با بیمه‌گران معتبر متقاضی و با اولویت در توانگری مالی مذاکره نمایند .”

از بین چهار شرکتی که قراردادهای وزارت نیرو را بر عهده دارند، بر اساس رتبه‌بندی بیمه مرکزی، بیمه دانا دارای سطح توانگری مالی ۱، بیمه ایران و سینا سطح توانگری ۲ و بیمه میهن دارای توانگری سطح ۳ هستند.

در قرارداد سال گذشته، بیمه دانا بیش از ۱۹۰ هزار نفر از پرسنل وزارت نیرو را تحت پوشش قرارداد یکپارچه خود داشت.

بر اساس چارچوب قرارداد بیمه‌ای وزارت نیرو، امسال حق بیمه درمان و همچنین زندگی و حادثه پرسنل وزارت نیرو، به شرح ذیل تعیین شده است:

·         شاغلین :

مبلغ ۱۹۷۰۰۰۰ریال ماهانه به منظور پوشش درمانی مسئولیت کارفرما ناشی از تعهدات ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی بابت هر یک از بیمه‌شدگان اصلی.

مبلغ  ۴۴۵۰۰۰ریال سرانه ماهانه بابت هر یک از بیمه‌شدگان اصلی و هر یک از افراد خانواده مطابق با ماده ۴ و یا افراد تحت تکفل آنها.

·         افراد غیر تحت تکفل بیمه شده اصلی:‌

مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ ریال ماهانه بابت هر یک از همسر و فرزندان غیرتحت تکفل کارکنان اناث، فرزندان ذکور مجرد غیرتحت تکفل و فرزندان ذکور غیرتحت تکفل متأهل و همسر آنان.

مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال ماهانه بابت هر پدر و مادر غیر تحت تکفل بیمه شده اصلی ( هزینه‌های دندانپزشکی و عینک شامل این افراد نمی‌شود).

مبلغ ۳۸۰۰۰۰  ریال حق بیمه ماهانه، برای هر یک از بازنشستگان (از کارافتادگان)، مستمری‌بگیران، وظیفه‌بگیران و هر یک از افراد تحت تکفل آنان، فرزندان کارکنان بازنشسته و نیز فرزندان ذکور غیر تحت تکفل و همسر آنان به شرط داشتن دفترچه درمانی بیمه‌گر پایه.

همچنین پوشش بیمه‌ای زندگی (عمر) و حادثه صرفا با لیست اولیه و حق بیمه ماهیانه ۰۰۰/۱۳۴ ( یکصد و سی و چهار هزار ) ریال تا سن ۸۵ سالگی بابت پوشش بیمه عمر و نقص عضو ناشی از حادثه و از سن ۸۵ سالگی به بعد ماهیانه ۰۰۰/۱۳ (سیزده هزار) ریال بابت پوشش بیمه حادثه محاسبه و اعمال خواهد شد.


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

خوانساری
  • میشه شرکتش رو عوض کرد
۵.۰

Leave a Reply