بیمه‌ تکمیلی و ضعف بزرگ پاسخگو نبودن

اگر بخواهیم واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم، وضعیت فعلی بیمه‌ تکمیلی، وضعیت مساعدی نیست و الان این بیمه‌ها شرایط خوبی ندارند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از بنکر، پاسخگویی این بیمه‌ها بسیار ضعیف است و همین مساله، مشکلات زیادی را برای بیماران به وجود آورده است.
مشکل دیگر این بیمه‌ها که خدمت‌رسانی به مردم را هم دچار اختلال کرده، حجم زیاد پرداختی‌های معوق آنان است. برخی بیمه‌ تکمیلی، حتی گاهی تا ۷ یا ۸ ماه هم در پرداخت‌های خود به مراکز درمانی تاخیر دارند. این میزان تاخیر در پرداختی‌ها موجب شده است که بیماران آسیب ببینند و برای دریافت خدمات درمانی، دچار مشکل جدی شوند. درست است که چندی قبل هم وزارت بهداشت درباره افزایش مشکلات بیمه‌ تکمیلی هشدار داد، اما واقعیت این است که این هشدارها کافی نیست و باید روی دریافتی‌های بیمه‌های تکمیلی و نحوه خدمت‌رسانی آنها به بیماران، نظارت دقیق‌تری اعمال شود. در شرایطی که مردم، بخشی از درآمد خود را صرف پوشش بیمه‌ تکمیلی می‌کنند و بنابراین انتظار دارند که همین بیمه در روزهای سخت به کمک آنان بیاید، اما برخی اوقات این بیمه‌ها از وظایف ذاتی خود، شانه خالی کرده و بیمار را دچار دردسر می‌کنند. به همین دلیل هم این روزها بسیاری از بیماران، از پاسخگو نبودن بیمه‌ تکمیلی، گله‌مند هستند و در این وضعیت، باید دولت راه‌حلی منطقی و جامع بیندیشد که هم بیمه‌ها از این وضعیت خارج شوند و هم سطح رضایت مردم از بیمه‌ها افزایش پیدا کند.

Leave a Reply