استراتژی بیمه‌ آسیا در بیمه زندگی

گردهمایی ارائه راهکارهای توسعه فروش بیمه های زندگی و پس انداز در سال ۱۳۹۴، با حضور مدیرعامل، مشاوران و معاونان مدیرعامل، مدیران و رؤسای شعب بیمه آسیا و نمایندگان فعال در فروش بیمه های زندگی و پس انداز از سراسر کشور در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، دکتر ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در گردهمایی ارائه راهکارهای توسعه فروش بیمه های زندگی و پس انداز با ارائه تحلیلی کوتاه از استراتژی های بیمه آسیا در جذب بازار گفت: شبکه فروش قوی، کارکنان خوب و توانمند، قدمت ۵۶ ساله شرکت و حسن نیت و صداقت از عوامل موفقیت ما در بازار هستند.
مدیرعامل بیمه آسیا با تاکید بر لزوم توسعه فروش بیمه زندگی، اظهار داشت: بیمه زندگی ابزار تامین مالی بسیار خوبی است.
دکتر کاردگر با اشاره به اینکه بیمه یک نهاد مالی است، افزود: ما باید با بکارگیری ابزار بیمه زندگی، واسطه ها را حذف و این سیاست را در بیمه آسیا نهادینه کنیم.
نایب رئیس هیأت مدیره بیمه آسیا با تصریح این موضوع که بازار صنعت بیمه یک بازار رهبری قیمت است نه بازار رقابتی، عامل توسعه صنعت بیمه را دانش بین رشته ای برشمرد و گفت: حسن نیت و صداقت عامل موفقیت است. باید اصل شفافیت و حسن نیت و صداقت را در شبکه فروش رعایت کنیم و با تکیه بر توانمندی های شرکت بیمه آسیا، سعی در توسعه بازار داشته باشیم.
مهدی شریفی، معاون فنی مدیرعامل بیمه آسیا در بیمه های اشخاص و مسئولیت در ابتدای این گردهمایی ضمن معرفی طرح های حامی، مهر آسیا و پوشش تکمیلی هزینه های پزشکی به عنوان طرح های جدید بیمه ای، به تشریح عملکرد بیمه آسیا در ارائه بیمه های زندگی در سال های گذشته پرداخت و نگاه بیمه آسیا را نگاهی تخصصی در این حوزه معرفی کرد.
احمد سربخشیان، مدیر بیمه های زندگی و پس انداز بیمه آسیا ضمن تشریح برنامه های این مدیریت در راستای بهبود محصول، بهبود خدمات و تسهیل صدور و ارائه خدمات، بهبود کیفیت محصول را یکی از راه های ارائه محصول دانست و افزود: بیمه زندگی و پس انداز بر سه بخش فنی، مالی و فناوری اطلاعات استوار است.
مدیر بیمه های زندگی و پس انداز بیمه آسیابا اشاره به مهم ترین ویژگی بیمه نامه جدید مهر آسیا که داشتن دو بیمه شده با یک حق بیمه است گفت: ویژگی منحصر بفرد این بیمه نامه امکان جایگزین شدن بیمه شده دوم به جای بیمه شده اول بدون پرداخت هزینه و وجه اضافی است.
سر بخشیان با تاکید بر لزوم گسترش بیمه گری الکترونیکی ضمن اشاره به دو شعار «برد برد» در شبکه فروش و شعار «تبدیل یک بیمه نامه به دو بیمه نامه» در زندگی و پس انداز ، افزود: بیمه آسیا با اتکا بر توان مالی خود توانست مشارکت در منافع را پرداخت کند و در حال حاضر دارای بیشترین ذخایر فنی در بیمه زندگی است.
مدیر بیمه های زندگی و پس انداز بیمه آسیا اهداف مدیریت زندگی و پس انداز را تقویت توان مالی و فنی، توسعه سرمایه انسانی، توجه و افزایش رضایتمندی مشتریان داخلی و خارجی و بهبود فرآیندها برشمرد و بیان داشت: ما باید بیمه زندگی و پس انداز را طوری طراحی کنیم که از سال اول به سوددهی برسیم.
در این گردهمایی مقاله ای در رابطه با کاربرد آمار در بحث بازاریابی و فروش به ویژه در بیمه زندگی ارائه و سه کارگاه آموزشی “بیمه نامه جامع مهر آسیا “با موضوع مقایسه بیمه نامه جامع مهر آسیا با محصولات مشابه بازار، ویژگی ها و مزایای بیمه نامه جامع مهر آسیا، پوشش های قابل ارائه در بیمه نامه جامع مهر آسیا، “بـازپـرداخت، وام و خســارت ” با موضوع ارائه گزارش اجمالی در مورد بازپرداخت، وام، میز فروش بیمه های زندگی و پس انداز و فرآیند رسیدگی به پرونده های خسارت و “کنترل و نظارت ” با موضوع ارائه راهنما و دستورالعمل کنترل، نظارت و پایش، پایش نمایندگان، وصول مطالبات اقساط حق بیمه سررسید گذشته و بررسی گزارش های سیستمی برگزار شد.
پایان بخش این گردهمایی اعطای لوح تقدیر به ۲۲ نماینده برگزیده در سه گروه نمایندگان برتر وصول حق بیمه، نمایندگان برگزیده مسابقات فروش و نمایندگان کارگروه تخصصی زندگی و پس انداز بود.

Leave a Reply