مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه معلم خبر داد

مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه معلم از پرداخت سه مورد خسارت بزرگ به کشتی‌های بیمه شده در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش بیدبرگ و به نقل از روابط عمومی بیمه معلم، محمد حبیبی با بیان این که در سال ۹۲ شناور «ولگا» در کانال سوئز به گل نشست، گفت: پرونده خسارت این شناور در سال گذشته بررسی و به پرداخت خسارت قابل توجهی منجر شد.

 

وی با اشاره به این که این شناور متعلق به شرکت خدمات دریایی مهندسی ایران بوده‌است،‌ افزود: این خسارت یک میلیون و ۳۴۰ هزار دلار معادل ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان بوده‌است.

 

به گفته  وی، شرکت خدمات دریای مهندسی ایران سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار حق بیمه بابت بیمه شناورها و کشتی‌هایش به بیمه معلم می‌پردازد.

 

حبیبی در ادامه به پرداخت خسارت کشتی «اگلانتاین» که مورد حمله دزدان دریایی واقع شده بود، خبر داد و گفت: در این حادثه هم کشتی و هم خدمه آن آسیب دیدند.

 

وی افزود: خسارت پرداخت شده به خدمه ۶۰۰ هزار دلار و خسارت پرداختی مربوط به بدنه معادل ۹۰۰ هزار دلار بود.

 

به گفته مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه معلم، این کشتی در خلیج عدن دچار حادثه شده و خسارت پرداختی به آن فقط در بخش خدمه حدود یک میلیارد و ۴۸۵ میلیون تومان بوده‌است.

 

وی همچنین به سومین مورد پرداخت خسارت کلان در حوزه بیمه‌های کشتی اشاره کرد و گفت: شناور «پارمیدا» در حین سفر به چین ژنراتورهای خود را از دست داد و همین اتفاق به پرداخت خسارت ۹۰۰ میلیون تومانی از سوی بیمه معلم منجر شد.

 

محمد حبیبی مدیر بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه معلم با اشاره به این که در سال گذشته بیمه معلم ۵ میلیون دلار حق بیمه کشتی دریافت کرده‌است‌، گفت: از این میزان حدود ۲.۲ میلیون دلار بابت خسارت‌ به بیمه‌گزاران پرداخت شده‌است.

دیدگاه خود را ثبت کنید: