کاهش زندانیان تصادفات رانندگی با اجباری شدن قانون بیمه شخص ثالث

محمدعلی ساری معاون ستاد دیه اظهار کرد:با اجباری شدن قانون بیمه شخص ثالث هم اکنون ورودی زندانیان از تصادفات رانندگی به طور متوسط روزی یک تا ۱.۵نفر است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، محمدعلی ساری معاون ستاد دیه به قانون اجباری بیمه شخص ثالث اشاره کرد و گفت: تا قبل از اجرای این قانون روزانه ۵۵ راننده به علت عدم توان پرداخت دیه راهی زندان می شدند.
معاون ستاد دیه افزود: اما با اجباری شدن قانون بیمه شخص ثالث هم اکنون ورودی زندانیان از تصادفات رانندگی به طور متوسط روزی یک تا ۱.۵نفر است.
معاون ستاد دیه با بیان اینکه هنوز این قانون به صورت کامل اجرا نمی شود گفت: زندانی ناتوان در پرداخت دیه در تصادف باید به صفر برسد.
وی بر بیمه مهریه و چک نیز تاکید کرد و افزود: باید بحث های آسیب رسان مورد بررسی قرار گیرند و از ورود به داخل زندان با ایجاد قانون های مناسب پیشگیری شود.
وی به قانون ۱۱۰ سکه برای مهریه نیز اشاره کرد و گفت: اما هنوز افرادی در زندان ها به علت ناتوانی در پرداخت مهریه زندانی هستند.
وی گفت: هشت هزار و ۱۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های کشور در انتظار کمک نیکوکاران و آزادی هستند.
ساری اظهار کرد: میزان بدهی این زندانیان هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.
وی گفت: از مجموع زندانیان جرایم غیر عمد یک هزار و ۳۳ نفر مربوط به تصادفات، ۲۹۵ نفر حوادث کارگاهی و قتل شبه عمد، چهار هزار و ۵۰۰ نفر زندانیان چک غیر کلاهبرداری، ۴۵۰ زندانی نفقه و یک هزار و ۸۳۳ نفر مربوط به مهریه است

Leave a Reply