بسته بیمه خاص صنایع کوچک

غلامرضا سلیمانی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از رونمایی بسته بیمه خاص صنایع کوچک خبرداد وگفت: نظر به اهمیت حمایت همه جانبه از صنایع کوچک و توجه به حداقل رساندن ریسک، بیمه خاص صنایع کوچک اجرایی می‌شود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از ایرنا، از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، غلامرضا سلیمانی افزود: از آنجا که صنایع کوچک کشور عمدتا توان مالی کافی برای خرید بیمه مناسب و پوشش خطرات احتمالی خود ندارند، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به عنوان متولی امور صنایع کوچک کشور تصمیم گرفت با همکاری شرکت بیمه ایران، بیمه خاص صنایع کوچک را با قیمت ارزان و درنظر گرفتن ویژگی ها و نیازهای صنایع کوچک، برای تسهیل تولید ازطریق افزایش ضریب امنیت و کاهش ریسک صنایع کوچک طراحی و عرضه کند.
وی اضافه کرد: صنایع کوچک کشور با استفاده از این بیمه، با ریسک کمتر و ضریب امنیت بالاتری در فرآیندهای تولید و توزیع محصولات خود فعالیت خواهند کرد.
عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از جمله مزایای این بیمه خاص را ایجاد پوشش درمان تکمیلی کارکنان صنایع کوچک کشور توسط شرکت بیمه ایران که طرف قرارداد قریب به حداکثری واحدهای درمانی خصوصی و عمومی سراسر کشور است، دانست و افزود: بزرگترین شرکت بیمه ای کشور با بالاترین سهم نگهداری ریسک به عنوان بیمه گر در ارزیابی، صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت به عنوان پشتوانه صنایع کوچک کشور متولی اجرای این بیمه خاص شده است.
غلامرضا سلیمانی تدوین و طراحی بیمه نامه جامع با حداقل نرخ و شرایط به جای انواع بیمه نامه های مختلف و متعدد به منظور دسترسی صاحبان صنایع و رفع دغدغه های آنان در خصوص پوشش های تخصصی مورد نیاز را از دیگر مزیت های این بیمه برشمرد و گفت: با ایجاد کلینیک ریسک و راهکارهای حذف و یا کنترل ریسک قبل از وقوع هرگونه حادثه زمینه بهبود و ایجاد امنیت و آرامش برای صنایع کوچک فراهم خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پوشش بیمه اعتباری جهت واحدهای صنعتی کوچک به منظور فروش محصولات تولیدی و رفع دغدغه عدم وصول مطالبات در بسته حمایتی صنایع کوچک ایجاد شده این درحالی است که تاکنون ارائه این پوشش از بخش صنعت دریغ شده بود.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به استقرار واحد ارائه کننده خدمات و مشاوره بیمه ای در کلیه شهرکهای صنعتی کشور جهت دسترسی آسان و دریافت خدمات بیمه ای در محل، گفت: در راستای حمایت از صنایع کوچک کشور و باتوجه به جامعیت بیمه گذاران مستقر در واحدهای صنعتی، کاهش میزان حق بیمه و ارائه تسهیلات بیمه ای از نکات برجسته بسته بیمه ای خاص صنایع کوچک است.
یادآور می شود روز ۱۷ مرداد سال جاری با حضور سیدمحمدعلی سید ابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و محمود امراللهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران از بسته بیمه خاص صنایع کوچک در استان البرز رونمایی و اولین بیمه خاص صنایع کوچک به یکی از واحدهای صنعتی استان البرز اعطاء می شود.

http://www.irna.ir/fa/News/81706083/

Leave a Reply