پرداخت بزرگترین خسارت سال جاری توسط بیمه ایران

پس از بررسی های کامل و دقیق کارشناسان بیمه ایران که ۴۵ روز به طول انجامید میزان خسارت وارده به این انبار عمومی و انبار مجاور ۱۱۱ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۲۵ ریال برآورد و امروز(سه شنبه) مبلغ خسارت تحویل این بیمه گذار شد.
به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی بیمه ایران، بدنبال وقوع حادثه آتش سوزی دریکی از انبارهای عمومی شهرتهران و اعلام خسارت آن از سوی بیمه گذار، کارشناسان خسارت آتش سوزی این مجموعه درمحل حاضر و کار رسیدگی به این حادثه را آغاز کردند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران درهنگام پرداخت غرامت به این بیمه گذار با اشاره به بزرگی این حادثه گفت: براثر این آتش سوزی تقریبا تمامی اموال، کالا و ابنیه این بیمه گذار در آتش سوخت و از بین رفت.
محمود امراللهی افزود: از طرف دیگر موجودی اجناس و تجانس آن ها با یکدیگر کار رسیدگی را برای کارشناسان دشوار کرده بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه کارشناسان بیمه ایران با دقت وحوصله مثال زدنی کار بررسی خسارت وارده را به خوبی به اتمام رساندند تا ضرر و زیان بیمه گذار در کمترین زمان ممکن جبران شود.
وی درادامه ابراز امیدواری کرد:بیمه گذاران قبل از هر فعالیت اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و … با خریداری بیمه نامه متناسب امنیت خود و سایر افرادی که با آنان در ارتباط هستند را همانند این بیمه گذار تامین نمایند تا درهنگام بروزحوادث مختلف دچار مشکل نشوند.
همچنین مدیر بیمه نامه های آتش سوزی بیمه ایران نیز دراین جلسه گفت: وفای به عهد از اصول بیمه گری است و ما به این اصل پایبندیم.
محمد رضایی با اشاره به اینکه دراین حادثه به ۲۲ مجموعه خسارت کلی وارد شد، افزود: خوشبختانه دراین واقعه بیمه گذار انبار خود را به قدر کفایت بیمه کرده .
وی ادامه داد: معمولا بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی اموال، کالا، مواد اولیه و ابنییه خود را به قیمت روز و واقعی بیمه نمی کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه گی شوند.
 مدیر بیمه نامه های آتش سوزی بیمه ایران درهمین راستا از تمامی بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی درخواست کرد: قبل از هر چیز با نصب تجهیزات و امکانات ایمنی از قبیل کپسول های آتش نشانی ضریب ایمنی محل فعالیت خود را بالا ببرند و سپس بیمه نامه متناسب با فعالیت خود با پوشش کامل خریداری کنند.
به اعتقاد وی اموال مردم و دولت سرمایه های ملی هستند و نباید با یک سهل انگاری و عدم ابتیاع بیمه نامه مناسب این اموال را به راحتی از دست داد.
رضایی با بیان اینکه میزان حق بیمه بیمه نامه های آتش سوزی با توجه به پوشش های موجود رقم بسیار پایینی است، عنوان کرد: انبار این بیمه گذار پنج سال نزد بیمه ایران بیمه بوده است و دراین مدت بالاترین مبلغ حق بیمه ای که بیمه گذار در طول یک سال به این شرکت برای پوشش سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی پرداخت کرده حدود ۵۰ میلیون تومان است.
 به گفته وی با این اوصاف این بیمه گذارباید ۲۴۰ سال حق بیمه به بیمه ایران پرداخت می کرد تا خسارت وارده به سرمایه اش جبران می شد.
بیمه گذار نیز درهنگام دریافت این خسارت از خدمات بیمه ایران دررسیدگی به موقع قدردانی و ابراز امیدواری کرد: مسوولان، بیمه نامه های آتش سوزی را همانند بیمه نامه های شخص ثالث اجباری کنند تا افراد بیشتری ازخدمات بسیار ارزنده آن بهره مند شوند.
احسان
  • بیمه ایران چقدر خسارت میده
۵.۰

دیدگاه خود را ثبت کنید: