اجرای موفق برنامه تحول نظام سلامت در گرو همراهی بیمه‌ها

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت برای چندمین بار تاکید کرد که اجرای موفق برنامه تحول نظام سلامت در گرو همراهی بیمه‌هاست.

به گزارش بیدبرگ و نقل از سایت تحلیلی-خبری آیین، دکتر سیدحسن هاشمی در مطلبی با عنوان «اجرای موفق برنامه تحول نظام سلامت در گرو همراهی بیمه‌ ها» در وب‌سایت شخصی‌اش آورده است:«جلسه مشترکی با بیمه مرکزی و مدیران عامل بیمه‌ های تجاری داشتم. در این نشست که با موضوع «حل و فصل مشکلات و اجرای صحیح برنامه تحول نظام سلامت» برگزار شد، تأکید کردم که دولت در حوزه سلامت، کار بزرگ و مهمی را آغاز کرده که موجب افزایش رضایت‌مندی مردم هم شده است.

خوشبختانه ارکان نظام نیز هر کدام از منظر وظایف خود، بنا را بر حمایت گذاشته‌اند؛ چرا که همه می‌دانند بدون همراهی بخش‌های مختلف، امکان ادامه این مسیر وجود ندارد. من اما همیشه گفته‌ام بیمه‌ها پاشنه آشیل این طرح هستند.

البته از مشکلات بیمه‌ ها مانند طلب‌هایی که از دولت دارند و کم توجهی دولت‌های گذشته نسبت به مطالبات آنها اطلاع دارم، اما باورم این است که در دولت یازدهم قدم‌های مهم و مؤثری برای بیمه‌ها برداشته شده، به همین دلیل انتظار داریم امسال با همکاری بیشتر، شاهد همراهی موثرتر بیمه‌ ها باشیم و این توقع از چهار شرکت بیمه اصلی بیشتر است.

مدیران بیمه‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که عدم پرداخت به موقع مطالبات بیمارستان‌های وزارت بهداشت از سوی بیمه‌ها، همچون عدم تخصیص اعتبارات پایان ماه در وزارت آموزش و پرورش است که انجام امور را مختل و چه بسا کارها را فلج می‌کند.

موضوع دیگری که باید به آن دقت شود این است که هزینه‌های حوزه درمان هزینه‌های جاری است و باید بیمه‌ها با بروز کردن اسناد خود، به موقع نسبت به پرداخت مطالبات اقدام کنند.

اگر بیمه تجاری یا پایه خوب عمل نکند باز هم جامعه وزارت بهداشت را مقصر می‌داند و در این خصوص از بیمه‌ها انتظار داریم راجع به تنظیم یک شیوه‌نامه، اقدامات لازم را صورت دهند و نظارت‌های کافی را نیز اعمال کنند.»

Leave a Reply