بررسی دلایل عدم موفقیت بیمه زندگی در ایران

دلایل زیادی برای عدم استقبال ویژه مردم از بیمه وجود دارد. اول از همه اینکه اطلاع‌رسانی لازم در این مورد صورت نگرفته است و دوم اینکه تجربه عملی شرکت‌های بیمه در  این مورد زیاد نبوده است و سوم اینکه مردم به دلیل داشتن یکسری اعتقادات در این باره از مزایای ویژه آن استفاده نمی‌کنند.

به گزارش بیدبرگ به نقل از روزنامه کسب و کار، بیمه زندگی یکی از انواع بیمه‌ ها ست که برای تسکین و آرامش خاطر کسانی که در زندگی خود با خطرات جانی و سلامتی مواجه هستند، مناسب است اما علاوه بر مسائل اقتصادی به دلیل عدم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف شرکت‌های بیمه، آن طور که باید ا ز  آن  استقبال نمی شود. با این وجود کارشناسان در این حوزه تاکید دارند بیمه های زندگی درکشورهمچنان نیازمند سرمایه گذاری و توجه بیشتر برای  دیده شدن از سوی مردم هستند  در ادامه کارشناسان بیشتر توضیح می‌دهند.

کامبیز کیامهر؛ مدیرعامل شرکت خدمات بیمه ای سامان تدبیر حامی:
شرکت‌های بیمه مراکز اقتصادی اند  نه  خیریه
در کشور ما اطلاع‌رسانی کافی و فرهنگ‌سازی لازم درباره بیمه صورت نگرفته است که عمده ی آن به دلیل کم‌کاری و عدم توجه بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه در بالا بردن دانش مردم و فرهنگ‌سازی در این زمینه است. این شرکت‌ها به‌جای اینکه اطلاعات مردم درباره بیمه را بالا ببرند، سعی می‌کنند بیمه‌نامه‌های خود را به فروش برسانند و مردم هم به‌جای اینکه فکر دقیق و آگاهی‌های درستی در این مورد داشته باشند، بیمه‌نامه‌های آنها را می‌خرند و اقساط آن را پرداخت نمی‌کنند. اگر فرهنگ‌سازی بشود بیمه زندگی که درواقع بیمه زندگی است، موجب برقراری امنیت خاطر و آرامش مردم می‌شود. شرکت‌های بیمه بهتر است که به‌جای رقابت برای فروش بیمه‌نامه با رقابت‌ها و بازاریابی‌ها، فرهنگ‌سازی بکنند، مثلا در ایران خیلی‌ از کسانی که تحت پوشش بیمه هستند اطلاعات دقیقی از آن ندارند و بابت پولی که پرداخت می‌کنند حتی به خود زحمت خواندن مطالبی که روی بیمه نامه ذکر شده است را هم نمی‌دهد. بیشتر مردم به اهداف کوتاه‌مدت فکر می‌کنند و برنامه بلندمدت ندارند. در ایران متاسفانه شرکت‌های بیمه مظلوم واقع شده‌اند به‌طوری که مردم شرکت بیمه را یک مرکز خیریه می‌دانند نه یک مرکز اقتصادی و بدون ارائه مستندات و میزان هزینه‌ها در مواقع مورد نیاز انتظار دارند بیمه به آنها خدمات بدهد. قوانین بیمه در سایر کشورها پیچیده و سخت است درصورتی که در کشور ایران قوانین موجود برای بیمه هم آسان است و هم شرایط مردم را درنظر می‌گیرد، با این وجود بسیاری از مردم شرکت بیمه را متهم به بی‌کفایتی در ارائه خدمات می‌کنند یا همدیگر را از آن باز می‌دارند.

محمدقلی یوسفی؛ استاد دانشگاه:
یکسری اعتقادات مانع بیمه است
دلایل زیادی برای عدم استقبال ویژه مردم از بیمه وجود دارد. اول از همه اینکه اطلاع‌رسانی لازم در این مورد صورت نگرفته است و دوم اینکه تجربه عملی شرکت‌های بیمه در  این مورد زیاد نبوده است و سوم اینکه مردم به دلیل داشتن یکسری اعتقادات در این باره از مزایای ویژه آن استفاده نمی‌کنند. مثلا اعتقاد به اینکه هنوز مشخص نیست که در آینده چه اتفاقی می‌افتد و لزومی به برنامه‌ریزی برای چیزی که هنوز پیش نیامده، نمی‌بینند. یکی دیگراز عواملی که موجب کاهش تقاضا برای بیمه توسط مردم شده  این است که قدرت خرید مردم پایین است و آنها هزینه لازم برای بیمه را ندارند. بسیاری از مردم از پس مشکلات مالی خود به سختی برمی‌آیند و درآمد آنها برای زندگی روزمره‌شان هم کافی نیست بنابراین نمی‌توانند به بیمه فکر کنند.

عطاءا… حکیمی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
بیمه مثل اهدای عضو جا بیفتد
بیمه در ایران نتوانسته است در روند کاری و اجرایی آنطور که باید موفق باشد. از طرفی هم خدمات بیمه‌ای در ایران نسبت به آنچه که در سایر کشورها ارائه می‌شود کم است و ما فاصله خدماتی زیادی با آنها داریم. فرهنگ بیمه هم هنوز در کشور جا نیفتاده است. وجود اعتقادات و باورهای نادرست در این مورد مثال زدنی است که باید کاری کرد که جزئی از فرهنگ و خواسته مردم باشد. به عنوان نمونه زمانی در کشور اهدای عضو در نظر بسیاری کراهت داشت یا ناخوشایند بود اما اکنون نسبت به قبل خیلی بهتر شده و کراهت آن از میان رفته است. اوضاع کسب‌وکار در کشور هم مزید بر علت این امر است و وضعیت نامناسب آن موجب شده است که انگیزه‌ها برای استقبال و شرکت در آن کم بشود.

سعید گیوه‌چی؛ مدیر بیمه‌های عمر و زندگی:
پوشش بیمه در ایران زیر ۱۰ درصد است
اگر شرکت‌های بیمه آنطور که باید بتوانند به مردم اطلاع‌رسانی کنند و ذهن مردم را با مباحث بیمه آشنا کنند، مردم هم از بیمه استقبال خواهند کرد. شبکه‌های بیمه‌گر در ایران آنطور که باید به مردم اطلاعات و توضیح نمی‌دهند. هرگاه ما بتوانیم این اطلاعات را درست ارائه بدهیم مردم هم استقبال خواهد کرد. یک از عواملی که در عدم توجه مردم به بیمه تاثیر داشته است، تورم است که ترس تفاوت قیمت‌ها و عدم ثبات آنها این موضوع را به همراه دارد. مشکلاتی هم که در بعضی از بیمه‌ها به‌وجود آمده رغبت مردم به بیمه را کرده است. شرکت‌های بیمه باید تمام زوایای بیمه را برای مردم تشریح کنند تا درصد کم بیمه که در ایران زیر ۱۰درصد است، و در مقایسه با رقم ۷۵ درصدی آن در خارج از کشوربسیار کم است، بالا برود. در زمان کهولت توان کاری کاهش می‌یابد و هزینه‌های افزایش پیدا می‌کند اگر انسان‌ها در زمانی که توانایی دارند به فکر این برهه از زندگی باشند، متوجه می شوند بیمه یکی از راه‌های حل شدن مشکلات این دوره از زندگی است که اتفاقات ناگوار زندگی از نقص عضو، تصادف و خسارت‌های مالی را جبران می‌کند. پولی هم که برای آن باید پرداخت ۱۰ درصد حقوق افراد است و تقریبا برای بسیاری میسر است. سازمان بیمه باید خدمات بیمه را خوب تشریح کند تا مردم هم در کار بیمه که در نهایت به نفع خود آنهاست، مشارکت کنند.

Leave a Reply