بازار بیمه آماده ادغام شرکت هاست

موسسه‏ رتبه‏ بندی‏ آمریکایی "ای.ام بست" (A.M Best) در گزارشی تاکید کرد که بازار بیمه کاملا برای فرآیند ادغام و تملیک (M&A) آمادگی دارد.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه از ایشنا اینشورنس، بازار برای اتحاد بازیگران متوسط که می خواهند موقعیت خود را حفظ کنند، آماده است. این در حالی است که بیمه گران کوچک به دلیل هزینه های گزاف و بالا نمی توانند به سود مناسب دست یابند.

ادغام و تملیک (M&A) یکی دیگر از عملیات بانک های سرمایه گذاری است که معمولا در شرایط رونق اقتصادی جزو بخشهای داغ بازار است و درآمد خوبی را برای بانک و متخصصان این حوزه فراهم می‌کند.به عبارتی‌دیگر M&A، جنبه‌ای از استراتژی، یا تامین مالی و یا مدیریت شرکتی است که با خرید، فروش، تقسیم و ترکیب شرکت های مختلف و نهادهای مشابه، میتوانند به رشد سریع یک بنگاه در زمینه فعالیت خود و یا حوزه جدید، بدون ایجاد زیرنهاد و یا سرمایه گذاری مشترک کمک کند.

ای.ام بست ادامه میدهد، در چند ماه گذشته در حالی که بیمه گران در خاورمیانه از منافع خوبی بهره مند شده‌اند، اما بازیگران داخلی این صنعت در تلاش بودند تا از طریق همکاری مشترک و افزایش حضور خود در شرکت های منتخب، جایگاه خود را متحکم تر کنند.

آنان در این مسیر تلاش می کنند تا با ارائه محصولات مختلف از بخش های گوناگون مانند تکافل و بیمه زندگی همچنان در این بازار تاثیرگذار باشند. به همین دلیل بیمه گران به سراغ همکاری های مشترک می روند چرا که موسسه های مالی تاثیر بسیار کمرنگ تری دارند.

به گفته کارشناسان، تاکنون تنها تعداد معدودی از شرکت‌ها موفق شده ‌اند، روش مناسبی را دریابند تا قابلیت ادغام و تملیک را در کسب ‌و ‌کار خود ایجاد و پیوسته بهبود بخشند؛ قابلیتی که همواره تولید ‌کننده ارزش است و شرکت را بسیار بهتر از رقبایش به پیش می ‌برد. از همین رو، بسیاری از صاحبان کسب ‌و ‌کار از دشواری های این فرآیند شکایت می ‌کنند و همواره نگران آمار و ارقامی هستند که نرخ شکست معاملات آنها را نمایان می ‌کند، در حالی که به جای این ناراحتی می ‌توانند به دنبال این باشند که چگونه این توانایی را در خود ایجاد کنند، به طوری که به آنها کمک کند تا حقیقتا در بازار برنده باشند.

ای.ام بست که در سال ۱۸۹۹ میلادی تاسیس شده است، قدیمی ترین و شناخته ترین موسسه رتبه بندی در جهان است که به رتبه بندی صنعت بیمه در سراسر جهان می پردازد. در حال حاضر، این موسسه شرایط اقتصادی بیش از ۱۰هزار شرکت در ۱۰۰ کشور را ارزیابی می کند.

Leave a Reply