بازار آشفته بیمه بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا

بیمه گران انگلیسی مانند "لویدز لندن" بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان، در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۵۰ میلیارد پوند ( ۷۶.۳۴ میلیارد دلار) درآمد کلی داشته است.بازار بیمه بریتانیا در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا آشفته می شود و این آشفتگی بر کل بازار اروپا تاثیرگذار است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، این انجمن بین المللی بیمه (IUA) اعلام کرد که اگر شهروندان بریتانیا به همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت بدهند، بازار بیمه لندن ضربه سنگینی را متحمل می شود.

«دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده بود، تنها در صورتی از ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت خواهند کرد که شرایط مربوط به عضویت این کشور در این نهاد اروپایی تغییر کند. او با ارائه یک بسته ای پیشنهادی به رهبران اتحادیه اروپا که بر اساس آن محدودیت هایی برای میزان ورود مهاجران و نیز ارایه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنها به اجرا گذاشته خواهد شد، از آنها خواسته بود تا از این طرح حمایت کنند.

در بیانیه منتشر شده توسط این انجمن آمده است که با خروج از این اتحادیه بیمه گران انگلیسی دیگر نمی توانند در قاره اروپا بیمه نامه بفروشند و حتی حضور بازیگران خارجی در این بازار ممنوع می شود. در چنین شرایطی بیمه گران عادی و اتکایی کشورهای مانند آمریکا و ژاپن مجبور خواهند شد برای ورود به این بازار، کانال به غیر از لندن بیابند.

به گفته این انجمن، بیمه گران انگلیسی مانند “لویدز لندن” بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان، در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۵۰ میلیارد پوند ( ۷۶.۳۴ میلیارد دلار) درآمد کلی داشته است. “اینگا باله” مدیرکل این شرکت نیز بر این باور است که خروج از اتحادیه برای تمامی تجارت ها خبر بدی است.

در همین حال، “گری گریمستون” رئیس بخش انگلیس شرکت “استاندارد لایو” نیز در این باره گفت: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای تمامی لندن و کل بریتانیا فاجعه است.
این در حالی است که فعالان اقتصادی اروپا نیز از تصمیم انگلیس برای برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا حیرت زده هستند. مقام های آلمانی معتقدند که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، تعداد زیادی از این شرکت های آلمانی کاهش قابل توجه سرمایه گذاری در این کشور را مد نظر قرار خواهند داد. آنان می گویند، در صورت دادن هرگونه امتیاز برای تشویق انگلیس برای ادامه حضور در اتحادیه اروپا، دیگر کشورها نیز برای ادامه حضور خود در این اتحادیه خواهان دریافت امتیاز خواهند شد.

Leave a Reply