انفجار های «تیانجین» و زیان های هنگفت به شرکت های بیمه

به گزارش بیدبرگ و نقل از ایرنا، تازه ترین آمارهای منتشر شده از سوی شرکت های بیمه نشان می دهد که میزان خسارت وارده بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار است.

با وجود از بین رفتن بسیاری از محموله ها، منفجر شدن انبارها و فروریختن صدها واحد مسکونی و نیز سوختن هزاران دستگاه خودرو بعید نیست میزان خسارات باز هم افزایش یابد.
دولت چین می گوید که محل انفجارها هنوز امن نیست و از روز چهارشنبه گذشته که دو انفجار اصلی به وقوع پیوست، تاکنون حدود ۱۰ انفجار کوچک دیگر هم رخ داده است.
بسیاری از شرکت های بیمه در چین اعلام کرده اند که این انفجارها زیان های زیادی را به آنان وارد کرده است.
این حادثه باعث شده بسیاری از کارشناسان حوزه بیمه، از آن به عنوان یکی از زیانبارترین و نادرترین اتفاق طی سالهای گذشته تا به امروز برای شرکت های بیمه نام ببرند.
آنان همچنین اعلام کردند که این حادثه به صنایع شیمیایی، بندری، باربری، زیربنایی و لجستیک این شهر ضربات سنگینی را تحمیل کرده و این آثار مخرب نمی تواند در مدت زمان کوتاهی از چهره این شهر که نقشی مهم در اقتصاد چین دارد، زدوده شود.
این حادثه به غیر از ضرر و زیان وارده به شرکت های بیمه در چین به حیثیت بندر تیانجین و ساختار ارزیابی آن نیز لطمه زده است.
این شهر که یکی از مهمترین بنادر صنعتی چین محسوب می شود، توانسته بود با جذب بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، به یکی از قطب های مهم اقتصادی برای این کشور تبدیل شود.
در حالی که انفجارها بر اثر مواد شیمیایی پرخطر بوده، اکنون سوال بزرگ اینجاست که شرکت «رویی های» دارنده این انبارها چگونه توانسته است پروانه امنیت این محموله ها را از بندر دریافت کند.
مسوولان می گویند که این حادثه ۱۱۴ کشته و نزدیک به ۵۷ نفر ناپدید داشته است لذا باید به سوالات زیادی در این رابطه پاسخ داده شود.
یکی از بزرگترین اتفاقات که طی دو روز گذشته در این شهر رخ داده، دستگیری «یانگ دونگ لیانگ» رییس اداره امنیت کار دولت چین توسط نیروهای ضد فساد است.
دستگیری وی که مدتی پیش معاون شهردار تیانجین بوده بعد از این حوادث بر اساس گزارش روزنامه چاینا دیلی، بی ارتباط با انفجارها نیست.
دولت چین اعلام کرد که او در تیانجین و مناطق دیگر قوانین را زیر پا گذاشته و تخلفات انضباطی جدی داشته است.
قبل از او هم ۱۰ نفر دیگر از جمله «یو شووی» رییس شرکت لجستیک بین المللی «رویی های» و تعدادی از معاونان وی دستگیر شده بودند.
همچنان نزدیک به دو هزار و ۳۰۰ نیروی پلیس مسلح نیز در کنار ۲۱۴ کارشناس مواد شیمیایی و پزشک در منطقه جدید «بینهای» در شهر تیانجین چین مشغول کمک رسانی و عملیات پاکسازی هستند.
آمارها نشان می دهد که پس از این انفجارها دستکم زندگی بیش از ۱۵ هزار نفر مختل شده و شش هزار نفر به مکان های امن منتقل شده اند.
پلیس نیز همچنان به ساکنان این شهر هشدار می دهد به هیچوجه به مناطق انفجار نزدیک نشوند.
شماری از کارشناسان محیط زیست از استان های مختلف چین هم به تیانجین فراخوانده شده اند تا ارزیابی های دقیق تری در خصوص مخاطرات مواد شیمیایی و سمی بر کل منطقه داشته باشند.

Leave a Reply