افزایش سطح سواد سلامت بیمه شدگان اولویت ۹۴

۵.۰
قائم‌مقام مدیر عامل بیمه سلامت گفت: افزایش سطح سواد سلامت بیمه شدگان اصل اولیه و اولویت این سازمان در سال جاری است.

به گزارش بیدبرگ و به نقل از خبرگزاری فارس، از شهرکرد رحمت الله توکل پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: طرح تحول بیمه سلامت در سال ۷۲ مصوب شد اما حدود ۲۰ سال مغفول ماند تا اینکه در سال گذشته به همت دولت تدبیر و امید چراغ تحول نظام سلامت بر افروخته شد.

وی افزود: با وجود اینکه در کنار بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت ۲۷ صندوق بیمه در کشور فعال است ولی در بررسی‌های اولیه مشخص شد که حدود ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار نفر فاقد هر گونه پوشش بیمه بودند.

توکل با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۹ میلیون نفر در کشور در سامانه بیمه سلامت کشور ثبت نام کرده‌اند، گفت: تا به امروز ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده‌اند که اکثر ثبت نام کنندگان از طبقه پایین جامعه هستند.

قائم‌مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: طرح تحول بیمه سلامت طرح بسیار عظیمی بود که در چهار فاز عملیاتی شد و فاز اول آن با ممنوع کردن دریافت امکانات درمانی برای بیمار از خارج بیمارستان کلید خورد.

توکل افزایش سطح سواد سلامت بیمه شدگان را اصل اولیه و اولویت این سازمان در سال جاری عنوان کرد و اذعان داشت: اگر بیمه شده به توانمندی و آگاهی لازم در خصوص حقوق خویش در مقابل پزشک برسد تا بتواند حقوق خود را از درمانگر مطالبه کند، بیش از نیمی از دغدغه ما حل شده است.

این مسئول اضافه کرد: مکرر مشاهده شده است که پزشکان بدون تشخیص درست بیمار را به مراکز و آزمایشات پاراکلینیکی، نوار مغز و اسکن، سی.تی اسکن و غیره ارجاع می‌دهند در صورتی که این امر نیاز نیست و هزینه گزافی به مردم تحمیل می‌کند.

وی خرید خدمات کاربردی و راهبردی را دومین برنامه بیمه سلامت در سال جاری بر شمرد و خاطر نشان کرد: کتاب ارزش‌های نسبی خریداری شده اصلاح شد و حساب‌ها و صورت حساب‌ها براساس این کتاب تعیین می‌شود.

توکل ادامه داد: سال‌ها این کتاب تغییر نکرده بود و پزشکان مجبور بودند برای جبران حقوق خود به روش‌های مختلفی از جیب مردم هزینه کنند تا اینکه خدمات پزشکی در این کتاب به ۱۳۲ درصد رشد رسید، این در حالی است که هیچ باری در این خصوص بر دوش مردم نیست و بیمه موظف است تا ۸۰ درصد هزینه را پرداخت کند.

این مسئول سومین هدف این سازمان در سال جاری را خرید راهبردی مطرح کرد و افزود: در این برنامه بهترین خدمت با معقول‌ترین قیمت عرضه خواهد شد و این روش حمایت صریح از بخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، طی مراسمی با حضور قائم‌مقام مدیر عامل بیمه سلامت کشور و هئیت همراه ایشان از زحمات دکتر حشمت الله داودپور تقدیر و صفر فرامرزی به عنوان سرپرست جدید بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری معرفی شد.


سوال بیمه ای خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی  , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث ، قانون کار و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.


فیش بیمه ، بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد

سوابق بیمه

بیمارستان بیمه تامین اجتماعی

شعب سازمان بیمه تامین اجتماعی

آدرس پیشخوان دولت و نمایندگی بیمه سلامت

بهترین بیمه عمر

Leave a Reply