افزایش ریسک پذیری بیمه سینا پس از رفع تحریم ها

امین شیرکانی مدیر عامل بیمه سینا  به تاثیر توافق هسته ای در بیمه سینا اشاره کرد و گفت: بیمه سینا سه تا چهار میلیون دلار دارایی بلوکه شده در خارج از کشور دارد و با توافق اخیر این رقم آزاد می شود.

به گزارش بیدبرگ و نقل از خبرنگار ایسنا، امین شیرکانی مدیر عامل بیمه سینا در نشست خبری امروز عملکرد این شرکت بیمه‌ای را مورد اشاره قرار داد و گفت: سرمایه بیمه سینا در حال حاضر به ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده و بخش قابل توجهی از مشکلات شرکت طی یک سال و نیم گذشته برطرف شده است.وی با بیان اینکه استراتژی شرکت کاهش پرتفوهای زیان بار و افزایش پرتفوهای سودده است، افزود: خوشبختانه یکی از بزرگترین خسارت های شرکت بیمه سینا که مربوط به کشتی کوشا بود پرداخت شده و فقط سهم بیمه گران اتکایی از این بخش باقی مانده است.

شیرکانی با اشاره به اینکه شرکت بیمه سینا در سال ۱۳۹۲ بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان مطالبات معوق داشته است، گفت: این رقم در حال حاضر به ۶۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده که عمده آن هم بدهی شرکت های دولتی است علاوه بر این نسبت خسارت شرکت کاهش قابل توجهی پیدا کرده و از ۱۵۰ به ۸۵ رسیده و تا آخر سال جاری به متوسط صنعت بیمه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه امسال پرتفوی بیمه عمر این شرکت ۳۰ درصد افزایش یافته است از تامین ۵۰ درصد پرتفوی بیمه سینا از سوی شبکه فروش خبرداد و گفت: در حال حاضر بیمه سینا تنها ۵۰۰ نماینده در سطح کشور دارد که این میزان باید افزایش یابد.

وی همچنین به اصلاح پرتفوی این شرکت اشاره کرد و گفت: در حالی که تا چندی پیش نسبت پرتفوی شرکت به سرمایه آن ۱۷ برابر بود که این عدد هم اکنون به حدود ۴ کاهش پیدا کرده است.

به گفته ی شیرکانی، توافق هسته ای سه تاثیر مهم بر صنعت بیمه دارد به طوری که روی تکنولوژی صنعت بیمه تاثیر گذار است زیرا هنوز کشور با تکنولوژی روز صنعت بیمه فاصله دارد از سوی دیگر با رفع تحریم ها می توانیم از مشورت شرکتهای خارجی استفاده کرده و روش های آنها را مورد استفاده قرار دهیم.علاوه بر این بعد از توافق هسته ای اقتصاد کشور با رشد مواجه می شود که تاثیر آن در صنعت بیمه کشور نمایان می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید: